Miasteczko westernowe w Żorach: Rollercoaster dopiero na...

  Miasteczko westernowe w Żorach: Rollercoaster dopiero na wiosnę [ZDJĘCIA]

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Miasteczko westernowe w Żorach: Rollercoaster dopiero na wiosnę [ZDJĘCIA]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©ARC. / Budgast s.c.

  Kolejny poślizg w żorskim miasteczku westernowym. Tej jesieni nie będzie gotowy rollercoaster ukryty w Górach Skalistych ani tzw. Tajemnicze Podziemie. Pierwsza atrakcja miała być gotowa w czwartym kwartale tego roku, a druga jeszcze latem. Niestety pojawiły się problemy.
  ZOBACZ KONIECZNIE NAJWIĘKSZĄ ATRAKCJĘ MIASTECZKA WESTERNOWEGO TWINPIGS:
  ROLLERCOASTER RUSZYŁ. ALE JAZDA! PRZECIĄŻENIA 4G ZOBACZ ZDJĘCIA


  Rollercoaster w westernie dopiero na wiosnę

  - Proces zabudowania skałami rollercoastera wydłuży się w czasie. To bardzo nietypowe i skomplikowane przedsięwzięcie i nie wyrobimy się do jesieni. Musimy mieć stuprocentową pewność, że oddajemy do użytku mieszkańcom bezpieczną atrakcję. Nie możemy przyspieszać żadnych robót. Do wiosny wszystko powinno być gotowe. Trudno powiedzieć, czy to będzie początek czy środek wiosny - mówi Tomasz Wesecki, z "Miasteczko Twinpigs" Spółka z o.o., dzierżawca westernu.

  Rollercoaster ukryty w Górach Skalistych to długo oczekiwana i jedyna taka atrakcja na świecie, która rozbudza wyobraźnię wielu sympatyków parków rozrywki. Obiekt przy "wiślance" w dzielnicy Kleszczówka, utrzymany w westernowej stylistyce, będzie przypominać fragment prawdziwych Gór Skalistych! Zostanie zbudowany na powierzchni 1500 m kw. Dokładnie 500 metrów długości będzie liczył zakręcony tor jazdy, na którym wagoniki będą osiągały prędkość 70 kilometrów na godzinę, czyli o dziesięć więcej od wagoników pędzących w rollercoasterze w Śląskim Wesołym Miasteczku na granicy Katowic i Chorzowa, który działa tu od 2007 roku. Jedna przejażdżka będzie trwać tylko 45 sekund, ale zapewni niezwykłe emocje i wyzwoli dużą dawkę adrenaliny.

  - Gwałtowne zakręty, strome wzniesienia, nagłe spadki - takie atrakcje czekają mieszkańców, którzy odwiedzą nasz rollercoaster.

  Pasażerowie będą jeździć w ciemnościach, które rozświetlać będą pokazy laserów, wodno-świetlne zjawiska. Będzie też dym, usłyszymy dźwięk lokomotywy pędzącej na nas albo odgłos spadających kamieni.

  Poza atrakcyjnością wizualną urządzenia niewątpliwie atrakcyjny dla odbiorców będzie fakt, że doznają oni bardzo silnych wrażeń powodowanych szybko następującymi po sobie pozornymi zmianami grawitacji związanymi ze stanami przeciążenia i nieważkości. W żorskim rollercoasterze przeciążenia mają sięgać 4G. Z tej atrakcji będą mogli korzystać osoby już od 14. roku życia.

  Wiosną przyszłego roku będzie też gotowe tzw. Tajemnicze Podziemie. Powstanie na tyłach dzielnicy meksykańskiej. - To trójwymiarowa projekcja, ruchoma platforma i wystrój starej kopalnia złota. Indiana Jones nie raz przemierzał nią trasy w poszukiwaniu skarbu i przygód. Tylko u nas można poczuć emocje, które mu towarzyszyły.To trójwymiarowy zjazd do najbardziej odległych zakamarków starej kopalni złota. Pełna wrażeń, ekstremalna podróż krętymi torowiskami. Będziemy wsiadać do drezyny, umieszczonej na symulatorze ruchów Hexapod - w najnowocześniejszym urządzeniu symulującym ruch w sześciu płaszczyznach swobody. Efekty specjalne, które poczujemy na własnej skórze stosowane w odpowiednich miejscach filmu, jak: zapach, dym, efekt wiatru, efekt bryzy, deszczu, a także efekty trzęsienia wagonika to coś, na czekają całe rodziny - dodaje Wesecki.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Byłem Polecam!!

   Squall (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 45

   Byłem Polecam!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama