MPK chce sprzedać udziały w PKS Żywiec za 7 mln zł!

  MPK chce sprzedać udziały w PKS Żywiec za 7 mln zł!

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Protest pracowników PKS Żywiec pod siedzibą MPK Łódź

  Protest pracowników PKS Żywiec pod siedzibą MPK Łódź ©Krzysztof Szymczak

  Na 7 mln zł łódzkie MPK wyceniło PKS Żywiec, w którym ma większość udziałów. Spółkę z Żywca chce odkupić jej dyrektor, bo jak twierdzi, łódzki właściciel doprowadził ją do ruiny. Wkrótce mają zostać zorganizowane kolejne negocjacje w sprawie sprzedaży PKS.
  Protest pracowników PKS Żywiec pod siedzibą MPK Łódź

  Protest pracowników PKS Żywiec pod siedzibą MPK Łódź ©Krzysztof Szymczak

  - Wycena przygotowana przez MPK jest kosmiczna, bo kwota jest dwa razy wyższa niż na początku zażyczyło sobie łódzkie MPK. Tym bardziej, że trzeba jeszcze spłacić dług w wysokości 5 mln zł - zaznacza Dariusz Goryl, dyrektor PKS Żywiec. - A tak naprawdę, MPK za swoje udziały zapłaciło skarbowi państwa tylko 1,765 mln zł. Do tego w majątku naszej spółki była jeszcze cała zajezdnia i dwa dworce, które już zostały sprzedane - dodaje dyrektor.


  Dariusz Goryl zamierza zlecić korektę do wyceny przygotowanej przez MPK. Podkreśla, że ze strony łódzkiego przewoźnika nie ma dobrej woli jeśli chodzi o sprzedaż spółki z południa Polski.

  - Przypomina to sprzedaż pietruszki, którą tak naprawdę chcemy zostawić dla siebie. Szuka się wielu powodów by do sprzedaży nie doszło - mówi Dariusz Goryl. - MPK wystawiło do sprzedaży nasz PKS najwyraźniej licząc, że nikt nie będzie go chciał kupić. Dzięki naszej firmie finanse MPK wyglądają lepiej. Ale jak MPK będzie zwlekać, to pietruszka w końcu zwiędnie.

  MPK poprosiło inwestora z Żywca o wyznaczenie kolejnego terminu negocjacji. Przedstawiciel spółki byli już w Łodzi kilka razy. Teraz prezes MPK ma się stawić w Żywcu. - Prezes Papierski powiedział w obecności wiceprezydenta Łodzi Radosława Stępnia, że tym razem to on nas odwiedzi. Myślę, że do spotkania mogłoby dojść za półtora tygodnia - mówi Goryl.


  Damy ci więcej - zarejestruj się!

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KRZWDA LUDZKA

   ŁODZIANIN (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 20

   Prawdomówność nie jest mocną stroną "PREZESA" - CO INNEGO MÓWI CAŁKIEM CO INNEGO ROBI!! TO NIE JEST WIEC WYBORCZY TYLKO PRACA I CHLEB DLA TYCH LUDZI... KRZYWDA LUDZKA NIE ZNA GRANIC, WSPÓŁCZUJE TYM...rozwiń całość

   Prawdomówność nie jest mocną stroną "PREZESA" - CO INNEGO MÓWI CAŁKIEM CO INNEGO ROBI!! TO NIE JEST WIEC WYBORCZY TYLKO PRACA I CHLEB DLA TYCH LUDZI... KRZYWDA LUDZKA NIE ZNA GRANIC, WSPÓŁCZUJE TYM PRACOWNIKOM I ICH RODZINOM.. JESTEŚMY Z WAMI I WALCZCIE DO KOŃCA!!!!
   P.S UŻYJCIE ARMAT BO Z NIM TAK TRZEBA-MY WAM POMOŻEMY.....POWODZENIA.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Łódzki przekręt

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 18

   Panie prezesie MPK Łódź. zauważyłem że wszystkie komentarze które są nie przychylne panu są usuwane.przypuszczam że przez pana. Napisze jeszcze raz- Tak jak Pani Prezes Bednarskiej i obecnemu...rozwiń całość

   Panie prezesie MPK Łódź. zauważyłem że wszystkie komentarze które są nie przychylne panu są usuwane.przypuszczam że przez pana. Napisze jeszcze raz- Tak jak Pani Prezes Bednarskiej i obecnemu Dyrektorowi zależy na losie pracowników i przyszłości tej firmy nie zależało dotej pory nikomu.Nie zależy Im na działce tylko na pracy dla ponad 100(stó) osób!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawdomówny

   prawdomówny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 47

   nic dodać , nic ująć !!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowy prezes potrzebuje kasy!!

   xXx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 51

   Nowy prezes potrzebuje więcej kasy, bo już obsadza stołeczki swoimi ludźmi. Dziwi to zwłaszcza kiedy w zakładzie chce się zwalniać ludzi!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama