Rozprawa prezydenta Żor w sprawie oświadczenia majątkowego...

  Rozprawa prezydenta Żor w sprawie oświadczenia majątkowego po raz drugi

  Katarzyna Śleziona

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwie osoby zeznawały dzisiaj na rozprawie sądowej Waldemara Sochy, prezydenta Żor w Sądzie Rejonowym w Żorach. Prezydent Żor jest oskarżony o zatajenie informacji w oświadczeniach majątkowych, składanych za lata 2006-2007. Na sali sądowej oprócz prezydenta był też obecny jego adwokat z Krakowa, Jacek Błachut.
  Rozprawa sądowa rozpoczęła się o godz. 9.30 i trwała do 10.20. W tym czasie zeznania złożyły dwie osoby: pracownice z Urzędu Wojewódzkiego i z Urzędu Skarbowego w Żorach. Kolejną rozprawę wyznaczono na 29 listopada na godzinę 10.30. Wtedy zostaną przesłuchani trzej kolejni świadkowie.

  Przypomnijmy, o nieprawidłowościach w maju zeszłego roku donieśli do prokuratury agenci z Centralnego Biura Śledczego i postawili prezydentowi łącznie siedem zarzutów.


  Prokuratura z Wodzisławia zweryfikowała informacje i postawiła akt oskarżenia dotyczący czterech zarzutów, a trzy odrzuciła.
  Zdaniem prokuratury Waldemar Socha w swoich oświadczeniach zataił fakt posiadania nieruchomości zabudowanej domem, zarzuty dotyczą też zaniżenia wartości jednej nieruchomości oraz faktu posiadanych zasobów pieniężnych i zobowiązań finansowych wobec spółki.

  Akt oskarżenia trafił pod koniec września zeszłego roku do sądu w Żorach. 5 marca tego roku sędzia Jarosław Wodzyński rozpatrywał wniosek obrony o umorzenie postępowania karnego w sprawie naszego prezydenta Waldemara Sochy. Wobec jednego czynu z 28 kwietnia 2006 roku umorzono postępowanie. Jednak wobec 3 innych: z 28 sierpnia 2006, 22 grudnia 2006 i 27 kwietnia 2007 nie uwzględniono wniosku obrony. To one będą rozpatrywane na rozprawach sądowych, których terminy zostały wyznaczone. Pierwsza odbyła się 19 czerwca. Wtedy to udało się jedynie odczytać akt oskarżenia i dotychczasowe zeznania oraz przesłuchać jednego ze świadków z Urzędu Wojewódzkiego. Po 1,5 godziny rozprawa się zakończyła. Kolejną wyznaczono na 4 października. Rozprawy prowadzi sędzia referent Jarosław Wodzyński.

  3 zarzuty stawiane prezydentowi to: zatajanie informacji o posiadaniu pewnej sumy pieniędzy, działki z domem i zaniżeniu wartości nieruchomości.

  Obrońcami Sochy są też: Henryk Stabla z Jastrzębia i Zbigniew Ćwiąkalski, pierwszy minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska, dziś adwokat z Krakowa.
  *Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW i ZAGŁOSUJ
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Marsz Autonomii przeszedł przez Rybnik. Zobacz ZDJĘCIA
  *Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama