Dziecięcy wagon PKP Intercity Warszawa-Katowice-Bielsko...

  Dziecięcy wagon PKP Intercity Warszawa-Katowice-Bielsko [ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wagon dziecięcy Strefa Małego Podróżnika
  1/4
  przejdź do galerii

  Wagon dziecięcy Strefa Małego Podróżnika ©PKP Intercity

  PKP Intercity uruchamia specjalny wagon dla dzieci na trasie Warszawa - Katowice - Bielsko-Biała. Wagon będzie kursował od 16 października. Strefa Małego Podróżnika powstała we współpracy z kanałem telewizyjnym Boomerang.
  Drugi wagon ze Strefą Małego Podróżnika zacznie kursować w połowie października na trasie Warszawa - Katowice - Bielsko Biała. To wagon z placem zabaw dla najmłodszych przygotowany przez PKP Intercity i kanał telewizyjny dla dzieci Boomerang.

  Jest to już drugi tego typu wagon jeżdżący w barwach przewoźnika. Pierwszy kursował w wakacje na trasie z Warszawy do Trójmiasta, a obecnie jeździ pomiędzy stolicą a Zakopanem.
  W wagonie, oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą. Cały wagon, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ozdabiają Cartoonitos, postaci znane dzieciom z kanału Boomerang.

  Strefę zaprojektowano tak, aby grafiki umieszczone na ścianach stanowiły element gry polegającej na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Na podróżujące dzieci czekają też wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie oraz przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które znajdą się pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono w tablice do rysowania kredą i wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale też pełnić funkcję miękkich klocków do zabawy.

  W wagonie zamontowane zostały monitory, na których będą wyświetlane kreskówki, które umilą dzieciom czas podróży. Będą to seriale znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma pt. Cartoonito, którego treści dedykowane są przedszkolakom. Mali podróżni będą mogli zobaczyć przygody przyjaznych i zawsze pomocnych "Bananów w piżamach", rozśpiewanych bohaterów "Jelly Jamm", zawsze skorych do zabawy "Wło-cha-cha-czy" i niesfornych "Maluchów w pieluchach".

  Pociąg Ex Beskidy ze Strefą Małego Podróżnika wyruszy w trasę 16 października o godzinie 07:08 z Dworca Wschodniego w Warszawie, o 10:10 będzie w Katowicach i dotrze do ostatniej stacji Bielsko Biała Główna o 11:25. W drogę powrotną ruszy o 16:50.
  *Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo