Śląskie zaprezentowało się na europejskim tygodniu miast i...

  Śląskie zaprezentowało się na europejskim tygodniu miast i regionów w Brukseli

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Open Days to wydarzenie organizowane przez Komitet Regionów, Dyrekcję Generalną ds. polityki regionalnej w Komisji Europejskiej oraz regiony i miasta z całej Europy. To kilkudniowe spotkanie to cykl warsztatów i wykładów, podczas których urzędnicy z krajów Unii Europejskiej wymieniają się doświadczeniami i wiedzą. Jest okazją do zaprezentowania najlepszych rozwiązań oraz debaty nad przyszłością polityki regionalnej.
  Tematem przewodnim tegorocznych Dni jest hasło: Europe's regions and cities: Making a difference. Open Days, które obchodzą swoje 10. urodziny, pogrupowane zostały na trzy kategorie: inteligentny i zielony rozwój dla wszystkich, współpraca terytorialna - atut dla Europy i dostarczanie rezultatów.

  Województwo Śląskie jest współorganizatorem warsztatów "Be SMART - think CITY!". Naszymi partnerami są miasta Vaxjo, Helsinki, Łódź, Sofia, Ryga oraz regiony Katalonia, Aragonia, Kraj Basków, Sardynia, Smalandia, Lubelskie i Pomorskie.
  Projekt ma na celu zaprezentowanie modelu inteligentnych miast w oparciu o schemat zawierający sześć kluczowych inteligentnych elementów: gospodarkę, mobilność, środowisko, ludzi, życie i zarządzanie.

  Podczas tegorocznych Open Days Województwo Śląskie reprezentują przewodniczący Sejmiku Andrzej Gościniak oraz Skarbnik Województwa Elżbieta Stolorz-Krzisz.
  *Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW i ZAGŁOSUJ
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Marsz Autonomii przeszedł przez Rybnik. Zobacz ZDJĘCIA
  *Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama