Nagrody PIP za bezpieczną pracę [ZOBACZ ZDJĘCIA i...

  Nagrody PIP za bezpieczną pracę [ZOBACZ ZDJĘCIA i NAGRODZONYCH]

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nagrody PIP w konkursie "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej"
  1/7
  przejdź do galerii

  Nagrody PIP w konkursie "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Już po raz dziewiętnasty Państwowa Inspekcja Pracy zorganizowała konkurs "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej", którego celem jest promowanie praktyk w zakresie poprawy warunków pracy oraz inspirowanie pracodawców do podejmowania działań w celu eliminowania istniejących w ich zakładach zagrożeń. Nagrody w tegorocznej edycji konkursu wręczono we wtorek wieczorem w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.
  Konkurs zorganizowano w trzech kategoriach obejmujących zakłady pracy zatrudniające do 50 osób, od 51 do 250 oraz powyżej 250 pracowników. Nagrody przyznawała kapituła złożona z pracowników PIP oraz marszałka województwa śląskiego Adama Matusiewicza, I wicewojewody śląskiego Stanisława Dąbrowy, prezesa Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach Jana Klimka, prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach Tadeusza Donocika oraz prezesa Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan Marka Zychli.

  W kategorii do 50 zatrudnionych nie przyznano I nagrody, II powędrowała do firmy Scania Polska SA, oddział w Gliwicach, a III - do firmy Toyota Ja-no-wan Sp. z o.o.

  W kategorii od 51 do 250 zatrudnionych I miejsce zajął Zakład Usługowy Rosa sp. z o.o. w Tychach, II nagroda powędrowała do żorskiej firmy Extral Sp. z o.o., a III do Aperam Steinless Service & Solution Poland Sp. z o.o. w Siemianowicach Śląskich. Wyróżnienia otrzymali Etisoft Sp. z o.o. z Gliwic oraz Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

  W kategorii powyżej 251 zatrudnionych kapituła I nagrodę przyznała firmie Johnson Electric Poland Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej, II - Górnośląskiemu Towarzystwu Lotniczemu SA w Katowicach, a III - Centrum Onkologii-Instytutowi im. Marii Skłodowskiej-Curie oddział w Gliwicach.

  Wyróżniono również najaktywniejszych społecznych inspektorów pracy. I miejsce zajął Zbigniew Judasz ze spółki Tauron Cipeło SA, II - Dariusz Szypczyński z huty ArcelorMittal Poland SA, zakład Wielkie Piece, a III - Tomasz Napieralski z należącej do Kompanii Węglowej Kopalni Węgla Kamiennego Jankowice. Wyróżnienie otrzymał Bronisław Szczeciński z PKP-Polskich Linii Kolejowych, Zakład Linii Kolejowych w Sosnowcu.
  *Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama