Rudzcy biegacze ponownie oddadzą hołd Janowi Pawłowi II

  Rudzcy biegacze ponownie oddadzą hołd Janowi Pawłowi II

  DM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już po raz ósmy rudzcy maratończycy pobiegną do Wadowic, by uczcić kolejną rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W ciągu dwóch dni pokonają odległość 162 km. Jednym z miejsc na trasie biegu, które odwiedzą biegacze, będzie kopalnia soli w Wieliczce.
  Tegoroczna trasa, którą pokonają rudzcy biegacze przebiegać będzie przez Tychy, Kraków Łagiewniki, Wieliczkę oraz Kalwarię Zebrzydowską. - Tradycyjnie chcemy wyruszyć z placu Jana Pawła II w Rudzie Śląskiej, a start biegu poprzedzimy mszą świętą w kościele pw. św. Pawła - mówi August Jakubik, rudzki ultramaratończyk, organizator sztafety. - Pierwsze kilometry do granicy naszego miasta zamierzamy pokonać wspólnie, biegnąc wszyscy razem. Do przebiegnięcia tego odcinka zachęcamy także wszystkich tych, którzy chcieliby włączyć się do biegu, warunkiem jest jednak utrzymanie tempa członków sztafety - dodaje.

  Jednym z miejsc na trasie biegu, które odwiedzą rudzianie jest Kopalnia Soli w Wieliczce, gdzie biegacze pragną pod solnym pomnikiem Jana Pawła II znajdującym się w podziemiach kopalni oddać cześć papieżowi. - Co roku staramy się poprowadzić trasę naszego biegu przez miejsca związane z życiem i posługą Jana Pawła II. Przy okazji tegorocznej sztafety pragniemy odwiedzić Kalwarię Zebrzydowską oraz Wieliczkę, gdzie w kopalni soli znajduje się wyrzeźbiony w bryle solnej pomnik Jana Pawła II oraz relikwie Ojca Świętego - wyjaśnia August Jakubik.

  Każdego roku rudzkim biegaczom w czasie pokonywania kolejnych kilometrów towarzyszy przesłanie bł. Jana Pawła II. W tym roku są nim słowa: "Bóg bogaty w miłosierdzie", które towarzyszyły Janowi Pawłowi II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski w 2002 r. - Oprócz przesłania, które towarzyszy nam na trasie, każdy z nas wyrusza ze swoimi prywatnymi intencjami. Pokonywanie kolejnych kilometrów to bowiem czas, kiedy można przemyśleć pewne sprawy, wyciszyć się i nabrać dystansu do otaczającego nas świata - tłumaczy Jakubik. W tegorocznej pielgrzymce biegowej weźmie udział 9 zawodników Klubu Rekreacyjno Sportowego TKKF Jastrząb Ruda Śląska. Każdy z nich przebiegnie kilkukilometrowy odcinek, po którym nastąpi zmiana zawodnika. Początkowe i końcowe kilometry trasy biegacze pokonają wspólnie. Klub Rekreacyjno Sportowy TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska od 1998 roku organizuje "Pokojowe sztafety biegowe po Europie", które do tej pory pokonały dystans ponad 18 800 km. W czasie dotychczasowych 23 sztafet zawodnicy pobiegli m.in. do Brukseli, Fatimy oraz Watykanu.

  Po śmierci Jana Pawła II biegacze postanowili co roku w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 16 października przemierzać biegiem trasę z Rudy Śląskiej do Wadowic, po drodze przybiegając do miejsc, które mają związek z Ojcem Świętym. Harmonogram sztafety:15.10- 8:00 - Msza św. w kościele pw. św. Pawła w Nowym Bytomiu- 9:00 - Start z Pl. Jana Pawła II w Nowym Bytomiu16.10- 11:30 - Planowe dobiegnięcie do Wadowic- 19:15 - Powrót biegaczy - Pl. Jana Pawła II w Nowym Bytomiu.

  Źródło: UM Ruda Śląska
  *Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama