Wyciek danych z sieci komórkowej Play. GIODO bada sprawę

  Wyciek danych z sieci komórkowej Play. GIODO bada sprawę

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wyciek danych z sieci komórkowej Play. GIODO bada sprawę
  1/2
  przejdź do galerii

  ©MICHAŁ OKŁA

  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych bada sprawę wycieku danych z sieci Play. Do awarii, przez którą wiadomości MMS docierały do przypadkowych odbiorców, doszło w niedzielę.
  Użytkownicy sieci podeszli do niej bardzo emocjonalnie: "Chodzi o poważne naruszenie prywatności użytkowników, otrzymałem prywatne dokumenty innej osoby, znajomy miał więcej szczęścia i otrzymał fotkę z cyckami", "Zwykłe przepraszamy nie wystarczy. Wiele osób dostało lub wysłało takie rzeczy, że aż strach pomyśleć, jak to się skończyło..." - komentowali na facebookowej stronie Play internauci.


  Wielu użytkowników alarmowało, że ich dobra osobiste w ten sposób zostały naruszone.

  - Musimy sprawdzić, czy awaria związana z tym wyciekiem nastąpiła na skutek technicznego błędu operatora, czy też był to jego błąd organizacyjny - wyjaśnia Małgorzata Kałużyńska-Jasak, rzecznik GIODO. - Jeżeli problem polegał rzeczywiście na przypadkowym dostarczaniu informacji do przypadkowych odbiorców, a nie na jakimś błędzie dotyczącym bazy, który byłby możliwy do prześledzenia, to raczej mówiłbym tu o naruszeniu prywatności w sensie troszkę szerszym, tzn. naruszeniu dóbr osobistych - dodaje Wojciech Rafał Wiewiórowski z GIODO. - Każdy, kto uważa, że wysyłane przez niego wiadomości trafiając do nieodpowiednich osób spowodowały naruszenie jego dóbr osobistych, może wystąpić z powództwem cywilnym do sądu i starać się o odszkodowanie.

  Na razie Play zapowiada rekompensaty dla poszkodowanych klientów. - Każda rekompensata przyznawana jest indywidualnie, w tej chwili oferujemy klientom pakiety usług - informuje Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci. I jak dodaje, Play nadal nie zna pełnej liczby klientów, którzy mogli mieć problemy z wysyłaniem MMS-ów. - Z pewnością nie była to awaria masowa, liczba zgłoszeń nie jest duża.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   www.securetower.eu

   info (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Na Polskim rynku istnieje bardzo dobry system DLP - SecureTower - www.securetower.eu, który posiada unikatowe funkcjonalności i swoją technologią wyprzedza innych producentów

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama