Katowice: 3 Maja, jedna z najdroższych ulic w Polsce może...

  Katowice: 3 Maja, jedna z najdroższych ulic w Polsce może nie przetrwać remontu

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Katowice: 3 Maja, jedna z najdroższych ulic w Polsce może nie przetrwać remontu
  1/5
  przejdź do galerii

  ©J.Przybytek

  Przez najbliższy rok ulica 3 Maja będzie modernizowana. Być może to będzie remont, który doprowadzi niegdyś najbardziej reprezentacyjną ulicę do ostatecznego upadku. Wiele na to wskazuje, np. arogancja generalnego wykonawcy przebudowy torowiska. Budowlańcy bowiem rozkopali ulicę, ale zapomnieli poinformować o tym mieszkańców i najemców
  Przez najbliższy rok ulica 3 Maja będzie modernizowana. Być może to będzie remont, który doprowadzi niegdyś najbardziej reprezentacyjną ulicę do ostatecznego upadku. Wiele na to wskazuje, np. arogancja generalnego wykonawcy przebudowy torowiska.

  Firma NDI - ta sama, która na zlecenie miasta przebudowuje torowiska na rynku - modernizację torów na 3 Maja (na zlecenie Tramwajów Śląskich) rozpoczęła w poniedziałek. Na początek zamknęła jej północną jezdnię (bliżej Skarbka) na odcinku od rynku do ul. Stawowej.

  Z rozpędu firma zapomniała poinformować mieszkańców i najemców lokali z 3 Maja o czekających ich utrudnianiach i braku dojazdu do posesji. Ba, o zamknięciu ulicy nie uprzedziła nawet urzędników magistratu.

  - Nikogo nie było, żadnej informacji, żadnych ulotek - mówi pan Józef, szef agencji nieruchomości z 3 Maja. - Skąd wiedziałem, że roboty ruszają? Sam zobaczyłem - usłyszeliśmy natomiast w kawiarni O'joj.

  Tymczasem kampanię informacyjną w sprawie utrudnień z najemcami z ul.3 Maja przedstawiciele magistratu zapowiadali już kilka tygodni temu.

  Teraz rozkładają ręce. - W specyfikacji zamówienia na roboty jest zapis, że to wykonawca ma poinformować mieszkańców o zmianach w ruchu i utrudnieniach związanych z budową - wyjaśnia Jakub Jarząbek z biura prasowego UM. - To ich obowiązek - dodaje. Rzecznik przyznaje również, że sam, kiedy zobaczył, że 3 Maja jest zamykana, próbował skontaktować się z firmą NDI. Bezskutecznie. Nam się udało.

  Zapytaliśmy, czy rzeczywiście firma ma obowiązek informować o utrudnieniach związanych z remontem. - Teoretycznie - odpowiedział Dariusz Jasiołek z NDI. Pytamy, czemu firma obowiązku zaniedbała. Jasiołek temat uciął krótko: nie jest uprawniony do kontaktów z mediami i odesłał do firmy Skanska. Skanska z NDI mają tyle wspólnego, że obie będą modernizowały ulicę 3 Maja. Tyle że NDI torowisko, a Skanska jezdnię.

  Rzeczniczka firmy Skanska Iwona Stolarczyk była zaskoczona. - Do zarządców nieruchomości wysłaliśmy informacje o przebudowie i niedogodnościach, nanieśliśmy też te związane z przebudową torowiska - tłumaczy. Pisma rzeczywiście dotarły do niektórych najemców i handlowców, są parafowane przez obie firmy, ale już w momencie, gdy NDI zamknęło 3 Maja. - My swoje prace rozpoczynamy dopiero w momencie, gdy zostaną wykonane pewne prace torowe i kanalizacyjne - odpowiada Stolarczyk. Sprawę komentują handlowcy. - Trochę późno - usłyszeliśmy w jednym ze sklepów. - Zobaczymy, jak będzie. Nie ma dojazdu, jest mniej klientów, a czynsze wysokie. Będzie tak jak na Warszawskiej, pozamykamy się i tyle - dodała.
  *Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ul. 3 maja - jeden rok w remoncie

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 12

   ... utrudniony dojazd - klopot dla malych sklepikow.
   Jedni splajtuja, ale na ich miejsce przyjda inni.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przyjdą : komornicy i Urząd Skarbowy !

   Ola D. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 37

   A wraz z nimi dziura budżetowa , jeszcze większa .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama