Ponad 500 osób może stracić prawo jazdy. Egzaminator WORD...

  Ponad 500 osób może stracić prawo jazdy. Egzaminator WORD miał zakaz prowadzenia pojazdów

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ponad 500 osób może stracić prawo jazdy. Egzaminator WORD miał zakaz prowadzenia pojazdów
  Ponad pół tysiąca kierowców samochodów i motocykli być może straci prawo jazdy, choć zdali egzamin. Powód? Egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach niemal pół roku temu dostał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale nie powiadomił o tym pracodawcy i nadal egzaminował.
  Ponad 500 osób może stracić prawo jazdy. Egzaminator WORD miał zakaz prowadzenia pojazdów
  Taka informacja nie trafiła do WORD-u także ani z sądu, ani z policji. Egzaminator prawdopodobnie ukrył przed wymiarem sprawiedliwości fakt pracy w ośrodku. Teraz los pechowych kierowców jest w rękach Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego. To jemu podlegają WORD-y i to on zadecyduje, czy unieważni egzaminy, czy też utrzyma ich wyniki w mocy.

  - Sprawa jest niezwykle skomplikowana. Już pracują nad nią nasi prawnicy. Decyzja zapadnie w oparciu o ich opinie. Trzeba poczekać - mówi Aleksandra Marzyńska, rzecznik marszałka.

  16 kwietnia Marian S., pułkownik w stanie spoczynku, dorabiający do wojskowej emerytury w WORD-zie, jechał jak zwykle do pracy w Katowicach. W okolicach Gliwic został zatrzymany do kontroli drogowej. W wydychanym powietrzu miał 0,35 promila alkoholu. Niby niewiele, ale więcej niż przewidują nasze przepisy. Sąd potraktował to jako wykroczenie i nałożył na S. zakaz prowadzenia pojazdów przez pół roku. Emerytowany pułkownik wyrok przyjął, ale się do niego nie zastosował. Zamiast poinformować o problemie szefów i np. skorzystać z bezpłatnego urlopu - po prostu, jak gdyby nigdy nic, pojechał do pracy.

  - Zachował się w sposób nieodpowiedzialny. Nadużył naszego zaufania - podkreśla Grzegorz Cius, wiceszef WORD-u.

  W sumie S. przeegzaminował 810 osób (595 na kategorię A, 203 na B i 12 na A1, z czego zdało egzamin 567 osób). Głównie w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju, ale także w Katowicach. I egzaminowałby dalej, gdyby pod koniec września w okolicach Rybnika nie doszło do wypadku. Kierowca innego samochodu uderzył w auto prowadzone przez S. Policjanci wezwani na miejsce kolizji ze zdumieniem stwierdzili, że poszkodowany... ma odebrane uprawnienia. Jeden z nich skojarzył kierowcę - przedstawiającego się jako wojskowy emeryt - z ośrodkiem egzaminacyjnym i poinformował o swoich podejrzeniach szefów WORD-u. Efekt? Natychmiastowe zwolnienie dyscyplinarne dla Mariana S., no i pewnie kolejna sprawa sądowa za złamanie zakazu.

  W katowickim WORD-zie problemy z egzaminami były już kilka lat temu, za poprzedniego dyrektora. Działała tam "egzaminacyjna mafia", która za łapówki pomagała w zdobyciu uprawnień. Do śląskich ośrodków zjeżdżały autobusy zdających z Małopolski i Świętokrzyskiego. Sprawę bada prokuratura i CBA. Jest już wielu oskarżonych. Wtedy marszałek województwa śląskiego nie podjął jednak decyzji o unieważnieniu egzaminów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (28)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co dalej z Tą sprawą

   Kriss (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

   Witam czy można uzyskać dalsze informacje na temat tej sprawy ???? wszystko jakoś ucichło i zostało zamiecione pod dywan


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odp

   mario (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   oczywiscie nikt nie odpowie. a redakcja tylko goni za sensacja a nie informuje o przebiegu sprawy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mają te prawka?

   zaciekawionz-w-ciaz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 13

   Pani redaktor, jak to z tymi prawami jazdy? Zostały zabrane uprawnienia czy utrzymane?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SKORUMPOWANY WORD KATOWICE/ EGZAMINATOR BEZ UPRAWNIEN.

   RUSLAN. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 15

   TAKI EGZAMINATOR KTORY POPELNIL BLOND I PROWADZIL EGZAMIN BEZ UPRAWNIEN Z WYROKIEM LUB ZAKAZEM WYKONYWANIA ZAWODU NIE MOZE WYKONYWAC PRACY JAKO EGZAMINATOR GDYZ ZATRZYMALA GO POLICJA I JEST...rozwiń całość

   TAKI EGZAMINATOR KTORY POPELNIL BLOND I PROWADZIL EGZAMIN BEZ UPRAWNIEN Z WYROKIEM LUB ZAKAZEM WYKONYWANIA ZAWODU NIE MOZE WYKONYWAC PRACY JAKO EGZAMINATOR GDYZ ZATRZYMALA GO POLICJA I JEST DOKUMENTACJA POLICYJNA Z KONTROLI DROGOWEJ I W SPRAWIE ZAKAZU PROWADZENIA SAMOCHODU BEZ UPRAWNIEN. ZA JAZDE PO ALKOCHOLU EGZAMINATOR POWIENIE STARCIC PRAWO JAZDY I UPRAWNIENIA EGZAMINATORA ORAZ ZAKAZ DOZYWOTNI WYKONYWANIA ZAWODU.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   matoł

   Justyna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a Ty się naucz nie robić błędów ortograficznych!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marian

   Czortdrogowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 22

   I tak skończyły się wypowiedzi "zainteresowanych".
   Boguś swoją wodę polał, inni schowali uszy, donosiciele przeczytali i poinformowali Qwaka i Ciusa, Mikołajca i pożal się Boże "dyrektora"...rozwiń całość

   I tak skończyły się wypowiedzi "zainteresowanych".
   Boguś swoją wodę polał, inni schowali uszy, donosiciele przeczytali i poinformowali Qwaka i Ciusa, Mikołajca i pożal się Boże "dyrektora" kopiarkę, Bańczyka i karawana idzie dalej.
   Obóz pracy funkcjonuje, a o kolejnym zwolnieniu egzaminatora cicho - sza.
   Wiadomo, że sprawa Mariana zostanie wyciszona - tu Qwak, jako wtyka i naczelny donos prokuratury udupi sprawę, ale czy do końca mu się to uda ?
   Jak sądzicie ?
   Może ktoś wreszcie ruszy d*** w tym temacie ?
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Qwak... donosiciel...TRUE!

   anty donosiciel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Qwak... donosiciel...TRUE!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re; oboz pracy

   bogus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 25

   Artykuł dotyczy durnego, nieodpowiedzialnego i szczeniackiego zachowania doświadczonego i wieloletniego egzaminatora, nie ukrywam mojego kolegi, którego znam od lat 90-tych (KUSP Katowice)....rozwiń całość

   Artykuł dotyczy durnego, nieodpowiedzialnego i szczeniackiego zachowania doświadczonego i wieloletniego egzaminatora, nie ukrywam mojego kolegi, którego znam od lat 90-tych (KUSP Katowice). Komentujmy te zachowania. Na żale i osobiste podjazdy ("stare dziady" pasuje mi tutaj TW Zegar) znajdźmy inne forum, bądź bez chowania się za nickami powiedzmy otwarcie czego oczekujemy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gafi

   gaf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 69

   okaże się ze egzaminy nie zostaną unieważnione, a zwolniony pracownik został bezpodstawnie zwolniony :)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To se ne wrati!!!

   młody_egzaminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 29

   Stare DZIADY narzekacie tylko, stare czasy z lewą kasą nie wrócą! Bierzcie się lepiej do roboty! Czasy UB-ków i agentów się skończyły! Do roboty stare dziady. Tose ne wrati!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Młody i głupi

   Gość777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 67

   I chyba z Jastrzębia ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oboz pracy

   inny prawdziwy egzaminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 88 / 18

   Chlopaki to teraz maja g...no a nie zarobki w obozie pracy. Bogus to nawet rozpacza ze nie ma na ogrzewanie swojego malego domku 500m. Jak zyc Panie Dyrektorze M? Jak zyc?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jedna korekta dozwolona

   bogus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 79 / 25

   Chce podziękować za troskę, jednakże kolega ma nieco wypatrzone informacje na temat mojego domku. Mały domek jest naprawdę mały, 190 mkw plus garaż (zainteresowanych kolegów i koleżanki z WORD...rozwiń całość

   Chce podziękować za troskę, jednakże kolega ma nieco wypatrzone informacje na temat mojego domku. Mały domek jest naprawdę mały, 190 mkw plus garaż (zainteresowanych kolegów i koleżanki z WORD zapraszam do wglądu w dokumentację budowlaną i dokonanie obmiaru na żywo, oczywiście po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu). W chwili obecnej z ogrzewaniem sobie poradzę, gdyż w kraju sa jeszcze osoby ceniące moją wiedzę i zdolne ją odpowiednio wykorzystać i wynagrodzić. Sposób jej przekazywanie potrafią również docenić słuchacze. Jeszcze raz dziękuję za troskę i proszę kolegę, by pamietał, że z inteligencję trzeba się urodzić, nie da się jej nabyć. Korzystając z okazji, Marianku jeżeli masz oficerski honor to zwróć nienależne świadczenia, które pobrałeś, 6x wynagrodzenie podstawowe plus podwójne dodatki za kategorie A i C, hojnie nimi byłeś obdarowywany co miesiąc.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak życ?

   prawdziwy egzaminator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 24

   Panie byly dyrektorze Januszu M...u podobno zapuszkowali Zdzisia B z dabrowy. Ja juz spac nie moge a Pan? Bedze sypal czy nie? Jak zyc Panie Dyrektorze M jak zyc.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   p.Cius

   Gość 147 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 16

   Nie ma pan /specjalnie przez małe p/ odwagi odpowiedzieć otwarcie jako pan ? Wierzę, trzeba byc nikim by występować jak ktoś. To odnosi się też do p. Q. Bawcie się dobrze. Do czasu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda tu pisać...

   Gość 01 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 22

   Szkoda tu pisać adminie - usuwasz komentarze niewygodne panu C !!! Totalna ściema - czy boi się pan prawdy panie Grzegorzu !!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama