Ważne
  Mieszkania rodzinkowe w Rudzie Śl. najlepsze w akcji Tauronu

  Mieszkania rodzinkowe w Rudzie Śl. najlepsze w akcji Tauronu

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rudzkie dzieci za swój album dostały czek na 50 tys. zł
  1/2
  przejdź do galerii

  Rudzkie dzieci za swój album dostały czek na 50 tys. zł ©mat. prasowe

  Grupa Tauron zakończyła tegoroczną akcję Domy Pozytywnej Energii, skierowanej do całodobowych publicznych i niepublicznych placówek opiekuńczo-wychowawczych, działających na terenie pięciu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Za najlepsze przygotowane przez dzieci prace plastyczne, otrzymały czeki opiewające po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Te pieniądze pozwolą spełnić ich marzenia.
  W akcji w 2012 roku wzięło udział 2664 wychowanków z 73 placówek. Zadaniem dzieci było wykonanie i nadesłanie pracy konkursowej - ilustrowanej książeczki na temat "Przygody byczka Tauronka. Tauronek na tropie historii elektryczności. W czerwcu w pięciu województwach odbywały się półfinały akcji, podczas których wybrano i nagrodzono 15 domów dziecka.

  Finaliści z wszystkich województw przyjechali 12 października na wielkie podsumowanie akcji do renesansowego zamku w Starych Tarnowicach, dzielnicy Tarnowskich Gór.
  Z śląskiego w wielkim finale znalazły się ośrodki z Kłobucka, Rybnika i Rudy Śląskiej. Kapituła postanowiła nagrodzić najwyższą nagrodą pracę podopiecznych mieszkań rodzinkowych Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej.

  - Usłyszeć, że wygraliśmy w tej akcji 50 tys. złotych, to było wspaniałe uczucie. Szczególnie, że już w poprzedniej edycji byliśmy nominowani do głównej nagrody, ale przegraliśmy wtedy - mówiła nam 18-letnia Patrycja Misiewicz. - W tym rogu jednak bardzo się zmobilizowaliśmy i udało się wygrać. Chociaż temat był rzeczywiście trudniejszy, niż w poprzedniej edycji. Musieliśmy się cofnąć wstecz i poznać trochę historii - dodaje.

  Regina Krzysteczko podkreśla, że pod opieką Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej jest 70 dzieci. W mieście znajduje się siedem mieszkań rodzinkowych.
  *Plebiscyt Młoda Para 2012 ZOBACZ ZDJĘCIA KANDYDATÓW
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wielka Debata o Śląsku: Semka kontra Smolorz ZDJĘCIA i WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama