Ważne
  Świąteczna zbiórka żywności, czyli 38 ton prezentów

  Świąteczna zbiórka żywności, czyli 38 ton prezentów

  Agnieszka Widera

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wprawdzie dokładne wyniki weekendowej zbiórki żywności poznamy dziś po południu, ale już wiadomo, że darów zebrano więcej niż w ubiegłym roku.
  - Możemy się spodziewać około 38 ton, czyli o 5 ton więcej niż w roku ubiegłym - twierdzi Jan Szczęśniewski, prezes Śląskiego Banku Żywności, który koordynuje zbiórkę w naszym regionie. - Ludzie wiedzą, że zbieramy żywność dla ubogich i wspierają akcję. Bardzo dobrze wypadła akcja w osiedlowych sklepach. Dobre efekty przyniosła też kwesta w Silesia City Center - dodaje.

  W zbiórkę pod hasłem "Kup coś dla nie siebie" w 100 placówkach handlowych w 23 śląskich i zagłębiowskich miastach, zaangażowało się około 1000 wolontariuszy.

  - Mimo że niedawno byłem chory, bardzo chciałem pomóc innym dzieciom - mówił 9-letni Piotrek Zioła, jeden z młodszych ochotników, który rozdawał ulotki pod okiem swojego taty. Specjalnie oznakowane kosze najszybciej zapełniały się w sobotę. To dzień, w którym klientów w marketach jest zwykle najwięcej. Tym razem jednak dodatkową okazją do dzielenia się zakupami były mikołajki. - Robienie prezentów nieznajomym też jest miłe. Kupiłam kasze, makarony, słodycze. Mam nadzieję, że ktoś się ucieszy - powiedziała pani Jadwiga Nowak, emerytka z Rudy Śląskiej. Słodycze trafią do wychowanków domów dziecka. Z pozostałych produktów zostaną przygotowane świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama