List do redakcji: Stadion Śląski jest bardzo potrzebny!

  List do redakcji: Stadion Śląski jest bardzo potrzebny!

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W jednym z artykułów umieszczonych w DZ padło pytanie: "Czy nasz region potrzebuje takiego obiektu jak Stadion Śląski?". Odpowiadam - jak najbardziej!!!
  Większość regionów w Polsce o większym nasileniu ludności i znaczeniu gospodarczym stadiony już ma, m.in. Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk, Poznań. Tylko Śląsk nie posiada stadionu, który w okresie poprzednim pełnił rolę stadionu narodowego. Na wszystkich (prawie) imprezach organizowanych na tym stadionie był komplet widzów, a na meczach reprezentacji Polski w piłce nożnej zdarzały się nadkomplety kibiców, jak to miało miejsce podczas meczu Polska - ZSRR. Niektórzy ocenili, że mecz obserwowało nawet 120 tys. widzów.


  Nie rozumiem dlaczego niektóre osoby chcą pozbawić Śląsk stadionu z prawdziwego zdarzenia, z krytą trybuną i z bieżnią, kiedy w Polsce brak takiego większego stadionu, na którym mogłyby odbywać się zawody międzynarodowe, a nawet mistrzostwa Europy w lekkoatletyce.


  Stadion Śląski był budowany w bardzo trudnym okresie, w ciężkich czasach, całym wysiłkiem Ślązaków. W jakimś stopniu osobiście uczestniczyłem w jego budowie, bezpośrednio jako uczeń Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych oraz kupując cegiełki na budowę stadionu. Jedna taką cegiełkę za 10 zł do tej pory posiadam i przechowuje z pietyzmem. Cztery pozostałe podarowałem znajomym. Gdyby więc ktoś chciał zagarnąć ten stadion musiałby najpierw wykupić mój udział!


  Byłem na tym stadionie na wielu meczach. m.in. na meczu otwarcia Polska - NRD w 1956 r., meczach Górnik Zabrze - Austria Wiedeń, Górnik - Roma, meczach reprezentacji Polski z ZSRR, Hiszpanią, Holandią, Finlandią, Anglią i Walią, a także meczu kadry PZPN z drużyną Santos z Pele na czele. Byłem na stadionie podczas mistrzostw świata na żużlu, kiedy Szczakiel został mistrzem świata.


  Nie rozumiem zastrzeżeń co do kosztów przebudowy Stadionu Śląskiego. Jeżeli Warszawa mogła dać 2 mld zł, to co to jest pół miliarda - to cztery razy mniej. Myślę, że nas, Ślązaków stać na to, jak Gdańska, Poznania czy Wrocławia, które było stać na budowę nowych. Możemy znowu wykupić cegiełki na jego przebudowę, żeby mogły tam się wreszcie odbywać mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, zawody lekkoatletyczne, mecze lig europejskich, mecze pucharowe, podwójne mecze ligowe drużyn śląskich, różnego rodzaju imprezy kulturalne i muzyczne. Na stadionie już odbyło się wiele imprez rekreacyjnych, w których brały udział setki tysięcy osób - mieszkańców Śląska. Na nim rozgrywane były finisze wyścigów kolarskich, Wyścig Pokoju. Myślę, że niektórzy boją się, że im stadion odbierze mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, chcą Śląsk pozbawić tego obiektu.


  Przecież Stadion Śląski, park i Spodek wiele znaczą dla Ślązaków. Trudno sobie wyobrazić śląski krajobraz bez tylu obiektów. Śląsk bez Stadionu Śląskiego? To tak jakby pozbawić Katowic Spodka!

  Niech nam dalej żyje i tętni życiem Stadion Śląski - Kocioł Czarownic, na którym oklaskiwać będziemy przede wszystkim nasze drużyny i naszych zawodników.
  Henryk K. Z Tychów (dane do wiadomości redakcji)
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Przewozy Regionalne umierają w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   potrzebny ?

   karzeł reakcji (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 14

   Wyrównać z poziomem gruntu zgodnie z projektem budowlanym, postawić prawdziwie ślunski haziel też zgodnie z projektem itd. Mucha nie siada nikt się nie doczepi :)))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do kolejnego slaskiego kretyna !

   !!!! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 15

   "tylko Śląsk nie posiada stadionu"

   Kretynie który Śląsk widzisz tylko w Katowicach i Chorzowie piszesz bzdury, bo na Śląsku jest piękny stadion, na Śląsku w jego stolicy. A ja mieszkaniec tego...rozwiń całość

   "tylko Śląsk nie posiada stadionu"

   Kretynie który Śląsk widzisz tylko w Katowicach i Chorzowie piszesz bzdury, bo na Śląsku jest piękny stadion, na Śląsku w jego stolicy. A ja mieszkaniec tego pseudo śląskiego województwa mam ten stadion głęboko w doopie ! Mimo że na niego łożą mieszkańcy całego województwa także z tej części która nie ma nic wspólnego z Górnym Śląskiemzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przeca Polska w budowie

   MBTM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

   Może Platforma nie buduje Stadionu Śląskiego, żeby cały czas pokazywać że w Polsce coś się buduje?. Polska jest ponoć w budowie ???. Jeżeli chodzi o mnie, to mi to koło puloka(siusiaka) wisi czy...rozwiń całość

   Może Platforma nie buduje Stadionu Śląskiego, żeby cały czas pokazywać że w Polsce coś się buduje?. Polska jest ponoć w budowie ???. Jeżeli chodzi o mnie, to mi to koło puloka(siusiaka) wisi czy ten stadion powstanie. Ten stadion to minimum 25-50 mln dodatkowego obciążenia budżetu województwa. Jeżeli będziemy organizować deficytowe imprezy jak we Wrocławiu, to nawet więcej. Ale grunt że stoi coś czym można się poasić(pochwalić). zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Koniecznie potrzebny ! !

   ex kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 11

   Szczególnie po "wczorajszym meczu" .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   stadion

   hanys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

   stadion slaski nie pelnil roli stadionu narodowego bo wdalszym ciagu jest narodowym zapisane w ustawie i mamy 2 stadiony narodowe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ty piłkolu!

   Speedway (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

   Stadion Śląski to żużel i IMŚ Szczakiela w 1973 roku. Śląsk to region, który był potęga w żużlu. A teraz? Wstyd! Nawet 1 drużyny w Ekstralidze nie ma!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama