Sosnowiec: Wiadukt nad gierkówką...

  Sosnowiec: Wiadukt nad gierkówką już otwarty. To koniec objazdów [ZDJĘCIA]

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: Wiadukt nad gierkówką już otwarty. To koniec objazdów [ZDJĘCIA]
  1/20
  przejdź do galerii
  Od wtorku można już jeździć po wszystkich pasach wiaduktu nad drogą ekspresową S 86 czyli popularną gierkówką w Sosnowcu.
  Generalny remont już praktycznie się zakończył, a na wiadukcie wreszcie przywrócono organizację ruchu sprzed rozpoczęcia prac. Stało się to na miesiąc wcześniej niż planowali drogowcy z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy przez ostatnie miesiące musieli nadkładać drogi, by np. od Katowic wjechać z S 86 do Milowic czy pobliskiego Reala. Zadowoleni są też mieszkańcy Milowic, bo z powodu utrudnień na wiadukcie, wyjazd z tej dzielnicy w godzinach szczytu mocno się korkował.


  To jeszcze nie koniec


  - Ruch na wiadukcie odbywa się już zupełnie normalnie. To znaczy, że można skręcać w lewo, w prawo i przejechać na wprost, ale prace tak naprawdę jeszcze się nie zakończyły. Drogowcy wciąż pracują pod obiektem. Ruch został jednak przywrócony, bo objazdy były dla kierowców dość uciążliwe, a obecny stan prac już na to pozwolił - przyznaje Dorota Marzyńska, rzeczniczka katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Remont generalny wiaduktu w ciągu ulicy Baczyńskiego zakończy się tak jak planowano, w połowie listopada. Do tego czasu pracownicy firmy Skanska będą jeszcze wykonywać prace przy belkach wiaduktu, będzie też malowanie i prace porządkowe. - Wszystko wskazuje na to, że prace zostaną zakończone w terminie - zapewnia Dorota Marzyńska.

  Utrudnienia mogą jeszcze napotykać kierowcy, którzy jeżdżą drogą ekspresową S 86, czyli pod milowickim wiaduktem. Tu wciąż drogowcy będą zajmować jeden z trzech pasów ruchu, ale i te prace zakończą się w ciągu najbliższego miesiąca.

  Drogowcy się napracowali


  W ciągu ostatniego roku wiadukt w ciągu ulicy Baczyńskiego przeszedł gruntowny remont. Drogowcy przeprowadzili rozbiórkę chodników, a środkowy filar wiaduktu został wzmocniony żelbetowym płaszczem. Na wiadukcie i dojazdach do niego wymieniona została cała nawierzchnia, wzmocniono też nasypy i skarpy. Remont wiaduktu pochłonął ponad 11 mln zł.
  Kierowcy, którzy codziennie przejeżdżają tamtędy, zacierają ręce. - Całe szczęście, że ten remont już się skończył. Objazdy były naprawdę uciążliwe, a żeby wyjechać z Milowic w godzinach szczytu, trzeba było odczekać kilka zmian świateł - mówią kierowcy.

  Na Mieroszewskich też już kończą


  Kończą się też prace na sosnowieckim wiadukcie w ciągu drogi krajowej nr 94 nad ulicą Braci Mieroszewskich. Tutaj drogowcy z będzińskiego Banimeksu zerwali stary asfalt i położyli nową nawierzchnię. Nowa jest też podbudowa pod asfaltem oraz barierki. Wszystko kosztowało 2 mln zł.

  - Właściwie już skończyliśmy remont, ale normalna organizacja ruchu na Braci Mieroszewskich jeszcze nie została przywrócona, bo trwają jeszcze rozmowy z inwestorem, by zakres remontu trochę poszerzyć - tłumaczy Władysław Nowak, wiceprezes Banimeksu.

  Chodzi o załatanie kilku dziur na DK 94, czego nie uwzględniały podpisane wcześniej umowy. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść już dziś. Jednak niezależnie od ustaleń drogowcy zapewniają, że z ulicy Braci Mieroszewskich wyniosą się najdalej do końca tygodnia.

  Autobusy inaczej


  Po ponadrocznym remoncie na swoje stare trasy wracają też autobusy KZK GOP. Zmiany dotyczą w sumie dziewięciu linii.
  Linie nr 40, 800, 805, 813, 817 ponownie będą obsługiwały przystanek Milowice Centrum Handlowe, a linie nr 815, 825 i 835 nie będą obsługiwały tego przystanku. Autobus linii nr 91 ponownie będzie kursował przez S 86 i ulicę S. Grota-Roweckiego.
  Kursy wariantowe linii 813 na trasie Katowice Piotra Skargi - Sosnowiec Dworzec PKP będą ponownie skrócone do przystanku Milowice Centrum Handlowe.
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Przewozy Regionalne umierają w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama