Jaworzno: Autobusy dojadą tylko do granicy województw

  Jaworzno: Autobusy dojadą tylko do granicy województw

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od 1 stycznia przyszłego roku przestaną jeździć do Chrzanowa jaworznickie linie autobusowe o numerach 300 i 319. Trasy tych autobusów zostaną skrócone do granicy jaworznickich dzielnic Cezarówki Dolnej i Koźmina. A wszystko dlatego że Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie chce zerwać współpracę Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w sprawie wspólnego dotowania tych dwóch połączeń. Pasażerom zostaną więc tylko minibusy.
  - Co to mam znaczyć? Ludzie mają w Chrzanowie pracę lub rodzinę, a teraz jak 300 i 319 przestaną kursować do tego miasta, pasażerowie będą zmuszeni płacić dodatkowo za przejazd minibusem - denerwuje się jaworznianin Przemysław Mucha. Do naszej redakcji wysłała mejla również inna zaniepokojona pasażerka linii 300 i 319, tym razem mieszkanka Chrzanowa. Jak pisze pani Anna, która pracuje w Katowicach, już p teraz rzez przesiadkę w Jaworznie pasażerowie mają utrudnione życie.
  - Bo przez czekanie na połączenie wydłuża się nam czas dojazdu (przez brak synchronizacji przyjazdów i odjazdów kursów różnych linii). A teraz zabiera się nam w ogóle możliwość dojazdu do pracy - denerwuje się nasza Czytelniczka. Do tej pory współpraca między Chrzanowem a Jaworznem w zakresie transportu publicznego opierała się na porozumieniach, część kosztów pokrywało Jaworzno, a część ZKKM Chrzanów. Jaworzno, do którego należą linie 300 i 319, podwyższyło jednak stawkę, która ma płacić chrzanowskie przedsiębiorstwo. A ono nie zgadza się na 100-procentową podwyżkę kosztów, choć do tej pory ZKKM płacił Jaworznu 330 tys. zł rocznie, a jaworznicki MZDiM za linie 300 i 319 płacił w sumie aż 1,9 mln zł (w tym do chrzanowskiej części dopłacał 300 tys. zł). Teraz MZDiM przeszedł na inny system. Gminy mają płacić za obsługę linii każda za trasę w swoim mieście. ZKKM Chrzanów ma inny pomysł na skomunikowanie obu miast. Na razie pracownicy nie chcą mówić o szczegółach.
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Przewozy Regionalne umierają w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama