Nowe atrakcje Kopalni Guido!

  Nowe atrakcje Kopalni Guido!

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowe atrakcje Kopalni Guido!
  1/12
  przejdź do galerii
  Prace nad nową aranżacją Komory Badawczej Nr 8 znajdującej się 320 metrów pod ziemią na trasie turystycznej dobiegły końca. Od teraz jej wnętrze spełnia najwyższe standardy akustyczne i z pewnością zadowoli nawet bardzo wymagających artystów i ich słuchaczy. Firmy i instytucje zyskały natomiast niezwykłą przestrzeń dla organizacji różnego rodzaju imprez, konferencji i spotkań biznesowych.
  W związku z tym zapraszamy Państwa na uroczystą inaugurację zrewitalizowanej komory, która zbiega się w czasie z oddaniem do użytku turystycznego pierwszej w Europie, a może i na świecie, podziemnej elektrycznej kolejki podwieszanej, dostosowanej również do przewozu osób niepełnosprawnych. Przejazd kolejką został na stałe włączony do atrakcji poziomu 320, wydłużając tę trasę do 2,5 kilometra.

  Prace rewitalizacyjne prowadzone na Poziomie 320 to nie tylko aranżacja Komory Badawczej nr 8. Projekt rewitalizacyjny obejmuje także aranżację pozostałych miejsc: Komora Kompresorów, Hala Pomp i Warsztat Mechaniczny. Prace nieustannie trwają, systematycznie komory te będą oddawane do użytku w nowej aranżacji i z nowym zastosowaniem funkcjonalnym.

  Komorę Kompresorów docelowo planuje się przeznaczyć na cele komercyjne. W komorze zachowane zostaną częściowo powierzchnie pierwotnych posadzek i płytek ściennych. Dodatkowo komora wyposażona zostanie w specjalny system nagłośnieniowy oraz system wysuwanych ław i siedzisk. Tak przygotowana przestrzeń z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, chcących organizować w kopalni spotkania biznesowe, integracyjne oraz wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe.

  Bezpośrednio z Komorą Kompresorów jest połączona Hala Pomp, w której planujemy otworzyć podziemny klub. W tym miejscu każdy turysta będzie mógł się zatrzymać na dłuższą chwilę, by omówić zagadnienia górnictwa i napić się swojego ulubionego trunku. Halę Pomp, podobnie jak Komorę Kompresorów, będzie można wynająć na wszelkiego rodzaju spotkania zamknięte. Prace rewitalizacyjne również trwają w Warsztacie Mechanicznym i mają na celu nadanie podziemnej przestrzeni nowej funkcji. Po rewitalizacji w dawnym Warsztacie Mechanicznym będą prowadzone liczne konferencje, wykłady i szkolenia. Jednocześnie pomieszczenie to będzie wyposażone w wysokiej jakości projektor z dużym ekranem, dzięki czemu działania kulturalne prowadzone przez Kopalnię Guido poszerzą się o nowy cykl pod tytułem "Kino na Poziomie".

  Kopalnia Guido realizuje również projekt, który ma na celu udostępnienie do ruchu turystycznego największego kompleksu podziemnych tras turystycznych w Europie. Projekt polega na rewitalizacji Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej i XIX-wiecznego chodnika prowadzącego w pokładach węgla (część podziemna) oraz części obiektów Skansenu Górniczego "Królowa Luiza" i przystosowaniu ich do ruchu turystycznego, a także do pełnienia nowych funkcji edukacyjno-kulturalnych.

  Ponadto, w ramach projektu planowana jest budowa nowej infrastruktury turystycznej z pełnym zapleczem gastronomiczno-noclegowym. Już niedługo Zabrze ma szanse stać się liderem podziemnej turystyki industrialnej, nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama