Ważne
  Chcą budować wieże, ale zacząć nie mogą. Jakie będą Katowice...

  Chcą budować wieże, ale zacząć nie mogą. Jakie będą Katowice przyszłości? [ZDJĘCIA]

  Martyna Dyszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chcą budować wieże, ale zacząć nie mogą. Jakie będą Katowice przyszłości? [ZDJĘCIA]
  1/14
  przejdź do galerii
  Gdyby długość planowania przekładała się w tym mieście na wysokość, to mielibyśmy rynek w kosmosie - żartują internauci na naszej stronie internetowej katowice.naszemiasto.pl. O czym? O planach budowy drapaczy chmur w mieście. Według studium aeronautycznego w Katowicach od torów kolejowych na południe budować można budynki wysokie na 100 m, a na północ, w centrum, nawet do 200 m.
  Jak na razie miasto może pochwalić się Altusem, który ma zaledwie 125 m wysokości. Zaledwie, bo jest na 13. miejscu w Polsce. - A drapacze według międzynarodowych standardów to budynki mierzące co najmniej 150 metrów - precyzuje internauta Scraper. Najwyższy w kraju jest nadal Pałac Kultury i Nauki (237 m), za nim wrocławski Sky Tower (212 m). Wygląda na to, że jeszcze przez kilka lat Altus będzie najwyższy w mieście. Bo choć wieżowców w Katowicach ma powstać kilkanaście, to nie wiadomo kiedy. Ponoć chętnych do budowy nie brakuje, ale...

  - Na razie nie są to propozycje, które spełniają wszystkie nasze kryteria - mówi Michał Buszek, architekt miejski. Nadal nie wiadomo, jaka przyszłość czeka budynek DOKP przy Spodku. Ostatnia koncepcja firmy Hines Polska zakłada jego wyburzenie i budowę dwóch wieżowców. Jednak, jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym katowickiego magistratu, firma nie złożyła jeszcze wniosku o pozwolenie na wyburzenie. Podobnie firma LC Corp, która jest zainteresowana terenem przy alei Roździeńskiego - nie złożyła jeszcze w urzędzie projektu. Do tej pory do urzędu miasta nie wpłynął też żaden wniosek o pozwolenie na budowę wieżowca wyższego niż 100 m.
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Przewozy Regionalne umierają w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama