Kongres Kultury Książki w Katowicach już od środy

  Kongres Kultury Książki w Katowicach już od środy

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ten tydzień będzie szczególny dla pasjonatów czytania książek. Najpierw, od środy do piątku, w Katowicach odbędzie się Krajowy Kongres Kultury Książki. A już od czwartku w Krakowie będą trwać Targi Książki, które zakończą się w niedzielę.
  Anne Stevenson - angielska poetka, autorka jedynej autoryzowanej biografii Sylvii Plath - "Bitter Fame".

  Anne Stevenson - angielska poetka, autorka jedynej autoryzowanej biografii Sylvii Plath - "Bitter Fame". ©poetryandpoetsinrags

  W Katowicach o współczesnej książce i jej kulturze będą dyskutować naukowcy, twórcy i osobistości związane z książ-ką z całego kraju, jednak wykłady i prelekcje są otwarte dla każdego, komu los książek leży na sercu. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny.

  Obrady będą się toczyć w dwóch miejscach: w pierwszym dniu w budynku Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuskiej 12, w pozostałych - w głównym gmachu Biblioteki Śląskiej przy placu Rady Europy 1.

  W programie Kongresu przewidziano m.in.: referaty badaczy z ośrodków naukowych w Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu (dotyczące zagadnień edytorskich i bibliotekarskich), a także sesję "Gorzka sława"- poświęconą 80.
  rocznicy urodzin amerykańskiej poetki Sylvii Plath oraz 14. rocznicy śmierci angielskiego poety i męża Plath, Teda Hughesa (piątek, od godz. 12). Jedną z uczestniczek sesji będzie Anne Stevenson - angielska poetka, autorka jedynej autoryzowanej biografii Sylvii Plath - "Bitter Fame".

  Ponieważ nawet fani książek samą literaturą nie żyją, pierwszego dnia Kongresu o godz. 18 odbędzie się koncert z cyklu "Filharmonia w Starej Bibliotece". Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka wykona dzieła Telemanna, Karłowicza i Kilara.

  Ostatniego dnia Kongresu o godz. 11.30 w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej czeka nas otwarcie Czytelni Sztuk.
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO
  *Budowa dworca w Katowicach: Hala, perony ZDJĘCIA i WIDEO
  *Przewozy Regionalne umierają w woj. śląskim [ZDJĘCIA]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama