Mój Reporter: Dlaczego ludzie palą na przystankach? Straż...

  Mój Reporter: Dlaczego ludzie palą na przystankach? Straż Miejska ich nie karze

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Chciałam dowiedzieć się, dlaczego straż miejska czy policja w Sosnowcu nie monitoruje przystanków tramwajowych czy autobusowych w centrum miasta, na których 60 proc. oczekujących bez skrępowania pali papierosy - pyta internautka Karolina Markiewicz. Mój Reporter odpowiada.
  Mój Reporter: Dlaczego ludzie palą na przystankach? Straż Miejska ich nie karze

  ©Paweł Miecznik

  Choć zakaz obowiązuje już trochę, mam wrażenie, że nic w tej kwestii się nie zmieniło. Niepalący, jak nie mogli czekać w spokoju, tak dalej nie mogą. W tramwaj wsiadam na przystanku przy dworcu kolejowym. Nie zdarzyło się jeszcze, bym spotkała na nich mundurowych, choć dolnym holem spacerują często. Nie wierzę też, by nikt wcześniej nie sygnalizował im tego problemu. A ich lenistwo jest mi tym trudniej zrozumieć, że jeśli chcą zarobić na mandatach, to będąc na przystanku po 8 rano, uda im się to w trymiga, za jednym zamachem wystawią z 10 mandatów. Będę wdzięczna za wyjaśnienie tej sprawy i pomoc w zasygnalizowaniu strażnikom miejskim i policji, że to poważny problem i łamanie prawa, którym powinni się zająć - pisze do Mojego Reportera nasza internautka.


  ODPOWIEDŹ:
  O odpowiedź Dziennik Zachodni poprosił Straż Miejską w Sosnowcu.

  Zbigniew Krupa, komendant sosnowieckiej Straży Miejskiej, mówi, że strażników jest za mało. - Nie ma nas po prostu na tyle. Interwencje dotyczą głównie zakłóceń spokoju i porządku - przekazuje komendant.

  Strażnik Wiesław Jabłoński informuje, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w Sosnowcu pouczonych w sprawie niezgodnego z prawem palenia na przystankach było 98 osób, na 19 osób strażnicy nałożyli mandaty karne. Ich łączna wysokość to 960 zł. W jednym przypadku sprawa została skierowana do sądu. - W tej sprawie mamy średnio jedno zgłoszenie w ciągu tygodnia - dodaje strażnik.  Zobacz więcej interwencji w ramach Mojego Reportera DZ
  *Dworzec w Katowicach zdemolowany przez pseudokibiców ZDJĘCIA i WIDEO
  *Dyktando 2012. Poznaj pełny tekst [ZDJĘCIA ZWYCIĘZCÓW]
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   latwiej wlepic

   mce (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 33

   samochodowi mandat - nie bedzie sie bronil

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Cytat rozwiązuje problem

   MBTM (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 22

   Czemu ludzie palą pod wiatami na przystankach?, bo "naród wspaniały, tylko ludzie kur..." Jakby któryś nie wiedział, cytat z Józefa Piłsudskiego o Polakach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   60%

   enzo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 34

   60% to większość,czyż nie?
   A ustrój którym żyjemy to demokracja,czyli rządzi większość.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super!

   ww (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 33

   Macie słownik ortograficzny matołki?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pouczenie?!

   Ref (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 38

   "w Sosnowcu pouczonych w sprawie niezgodnego z prawem palenia na przystankach było 98 osób, na 19 osób strażnicy nałożyli mandaty karne. Ich łączna wysokość to 960 zł."

   Pouczenie?? Wszyscy...rozwiń całość

   "w Sosnowcu pouczonych w sprawie niezgodnego z prawem palenia na przystankach było 98 osób, na 19 osób strażnicy nałożyli mandaty karne. Ich łączna wysokość to 960 zł."

   Pouczenie?? Wszyscy doskonale wiedzą, że jest zakaz palenia na przystankach, nie trzeba ich pouczać. Wielu takich pouczonych zapala kolejnego papierosa jak tylko straż miejska zniknie z pola widzenia. Niektórzy byli pouczani już wielokrotnie, ale wiedzą, że strażnicy ich nie zapamiętają i kolejnym razem znowu dostaną pouczenie.

   Kiedy służby mundurowe się w końcu nauczą, że pouczenie w żaden sposób nie wpływa na przestrzeganie prawa? Może z 10% obywateli zwraca uwagę na pouczenie, reszta ma to gdzieś!
   Gdyby wszystkie 98 osób dostało mandat, to straż miejska zarobiłaby prawie 5000 zł. Można by z tego solidną premię wypłacić albo dorzucić tę kasę do zakupu jakiegoś nowego sprzętu dla straży. Szkoda, że strażnicy w ten sposób nie myślą.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama