Remonty po rybnicku, czyli zamykamy co się da

  Remonty po rybnicku, czyli zamykamy co się da

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kierowcy tracą czas już także na ulicy Wielopolskiej
  1/2
  przejdź do galerii

  Kierowcy tracą czas już także na ulicy Wielopolskiej ©Aleksander Król

  Zapytajcie prezydenta w imieniu kierowców, dlaczego pozwolili rozkopać wszystkie drogi wyjazdowe z miasta w jednym czasie. Dlaczego nie zaczekano z remontem wiaduktu kolejowego na Mikołowskiej, aż zakończą remont na Gliwickiej? Nie można wjechać do miasta. Ile to jeszcze potrwa?
  W przyszłą sobotę znów zamkną Mikołowską? Zapytajcie prezydenta... - takie prośby przez weekend kierowali do naszej redakcji (w mailach i w komentarzach na portalu rybnik.naszemiasto.pl) kierowcy z Rybnika, którzy utknęli w gigantycznych korkach w dzielnicy Północ. Inne wypowiedzi słusznie wkurzonych kierowców, nie były już tak łagodne.

  Wciąż nieprzejezdna jest ulica Gliwicka, a jednocześnie kolej remontuje swój wiadukt na równoległej do Gliwickiej ulicy Mikołowskiej, więc przez weekend zamknięto tę drogę. Co więcej, kolejna alternatywna trasa, z której kierowcy mogliby skorzystać - czyli ulica Przemysłowa - też jest rozkopana. W efekcie zmotoryzowani jadący od strony dzielnicy Kamień, a także z Czerwionki, Orzesza i od strony autostrady A1, nie mieli jak wjechać do miasta i zamiast spędzić słoneczną sobotę i niedzielę z rodziną, siedzieli godzinę w aucie.


  Obecnie przy wiadukcie na Mikołowskiej wprowadzono ruch wahadłowy i jest tylko trochę lepiej. Droga znów zostanie całkowicie zamknięta w przyszły weekend. Czy to oznacza, że miasto znów na dwa dni zostanie kompletnie sparaliżowane?

  - Jesteśmy w stałym kontakcie z wykonawcą, który remontuje ulicę Gliwicką. Pogoda dopisuje, więc jest spora szansa, że remont uda się zakończyć przed terminem, czyli jeszcze przed 1 listopada, a także przed kolejnym weekendem 3 i 4 listopada, kiedy to ponownie zamknięta zostanie ulica Mikołowska - mówi Lucyna Tyl, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

  Jeśli nadzieje urzędników okażą się płonne, to przed dniem Wszystkich Świętych oraz w weekend przypadający już po tym święcie, miasto znów utonie w korkach.

  - Nie ma możliwości, by wykonawca remontu wiaduktu kolejowego na Mikołowskiej na inny termin przełożył zamknięcie drogi. Wiedzieliśmy niestety, że terminy tych prac pechowo zbiegną się w czasie, ale wybór był taki: albo bierzemy dotację i robimy remonty dróg w tym samym czasie, co remontowany miał być wiadukt, albo nie korzystamy z tej szansy i prace odkładamy na kolejne lata. Wybraliśmy tą pierwszą opcję. Roboty zakończą się w ciągu najbliższych kilkunastu dni, wtedy będzie się jeździło już lepiej - mówi Lucyna Tyl. Ulica Mikołowska z powodu remontu wiaduktu zamknięta będzie też 10 i 11 listopada, ale do tego czasu Gliwicka już na pewno zostanie otwarta.
  Współpraca: Aleksander Król

  Kiedy skończą?  ulica Gliwicka - oficjalnie wykonawca ma czas do połowy miesiąca, jednak jak zapewniają urzędnicy, jest szansa, że z robotą wyrobi się w październiku;

  ulica Przemysłowa - droga ma być nieprzejezdna do połowy listopada. Wykonawca utrzymuje, że prace wykona szybciej;

  ulica Żorska - termin zakończenia prac na trasie mija 5 listopada. Trwa jeszcze budowa rond znajdujących się w ciągu tej drogi;

  ulica Wodzisławska - remont ma się zakończyć do 30 listopada. Do tego czasu ulica ma być co najmniej przejezdna.

  Jak się jeździ po Rybniku? To dobry pomysł, by remontować kilka dróg w tym samym czasie? Pisz


  *Dworzec w Katowicach zdemolowany przez pseudokibiców ZDJĘCIA i WIDEO
  *Dyktando 2012. Poznaj pełny tekst [ZDJĘCIA ZWYCIĘZCÓW]
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ul. Jankowicka

   Paweł Dębski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 7

   Na krótkim odcinku ul. Jankowickiej tuż przed wyjazdem na Obwiednię trwa od jakiegoś czasu remont który bardzo utrudnia ruch mieszkańcom zamysłowa (ulice Dolna, Nacyńska, Gołębia, Środkowa,...rozwiń całość

   Na krótkim odcinku ul. Jankowickiej tuż przed wyjazdem na Obwiednię trwa od jakiegoś czasu remont który bardzo utrudnia ruch mieszkańcom zamysłowa (ulice Dolna, Nacyńska, Gołębia, Środkowa, Jankowicka). Trzeba dodać że wobec zamknięcia Wodzisławskiej to dla nas jedyna możliwość przejazdu. A dziś już horror sięgnął zenitu - droga była CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTA przez jakiś czas bo drogowcy wylewali asfalt. Apeluje do wszystkich mieszkańców Zamysłowa o pisanie o swoich problemach z przejazdem tą drogą bo inaczej nikt się nami nie zainteresuje!
   pozdrawiam
   Paweł Dębski
   (pauld@wp.pl)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama