Autostradę A1 dokończmy od Śląska! [AKCJA DZ]

  Autostradę A1 dokończmy od Śląska! [AKCJA DZ]

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Autostrada A1: śląskie odcinki gotowe, w budowie i planowane
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Infografika Marek Michalski

  "Dziennik Zachodni" dał posłom z województwa śląskiego niepowtarzalną szansę, by udowodnili, że wreszcie razem, bez politycznych kłótni, mogą zrobić coś dobrego dla regionu. Cel jest prosty: lobbujcie, by budowę A1 zacząć od Śląska, bo to dobre dla nas i dla całej Polski!
  Mamy już pierwsze reakcje. Właśnie 15 posłów Platformy Obywatelskiej ze Śląska podpisało się pod interpelacją, w której przekonują ministra transportu Sławomira Nowaka, by budowa A1 ruszyła u nas, bo to wyjście po prostu rozsądne. Doszło już nawet do pierwszej rozmowy w Nowakiem, w której, jak mówi posłanka Halina Rozpondek, minister potwierdził, że takie rozwiązanie jest najbardziej logiczne.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Szymonik: Śląsk, Warszawa, wspólna sprawa KOMENTARZ


  Akcję pod hasłem "A1 zacznijmy od Śląska" zainaugurowaliśmy 18 października. Wtedy przedstawiliśmy argumenty przemawiające za takim właśnie scenariuszem. Nasze zdanie podzielili już parlamentarzyści opozycji - Witold Klepacz z Ruchu Palikota oraz Wojciech Szarama z Prawa i Sprawiedliwości. Też skierowali do resortu stosowne interpelacje. Teraz mamy zbiorowe wystąpienie PO. - Podpisów byłoby więcej, bo w całym klubie ta idea ma zwolenników, ale chciałam jak najszybciej złożyć dokument - mówi Rozpondek.

  Jak politycy argumentują budowę A1? Powołując się na suche fakty: ogromne korki i fatalny stan DK1 ("gierkówce"). Jak czytamy w interpelacji PO średnie dobowe natężenie ruchu dla DK1 na odcinku przebiegającym przez Częstochowę to ponad 30 tysięcy pojazdów. Posłowie podkreślają bardzo zły stan techniczny odcinka drogi krajowej nr 1, który przyjmując tak duże obciążenie ruchu, wymaga ciągłych remontów i stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Popieram akcję, by dokończyć budowę A1 od Śląska do Częstochowy.

   Józef Brzozowski Żory. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 12

   Dalej to już jest problem.

   Nie popieram pomysłu by za Częstochową A1 szła śladem Gierkówki. Jest to jedna z niewielu dobrych dróg w Polsce. Przekazanie jej ZDZIERCOM AUTOSTRADOWYM pozbawi wielu...rozwiń całość

   Dalej to już jest problem.

   Nie popieram pomysłu by za Częstochową A1 szła śladem Gierkówki. Jest to jedna z niewielu dobrych dróg w Polsce. Przekazanie jej ZDZIERCOM AUTOSTRADOWYM pozbawi wielu mieszkańców województwa śląskiego dobrego, darmowego przejazdu samochodem w kierunku Warszawy i Łodzi.

   Zabudowa płatnej autostrady na trasie Gierkówki narazi mieszkańców Radomska i innych miejscowości na trasie równoległej do Gierkówki na zwiększony ruch samochodowy i związane z tym utrudnienia.

   Nie wiem, czy budowa A1 pomiędzy Częstochową a Piotrkowem na śladzie Gierkówki będzie tańsza niż nowym śladem, ale jak policzy się KOSZTY SPOŁECZNE, to wyjdzie dużo, dużo drożej.

   NIE ODBIERAJCIE NAM GIERKÓWKI.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   akcja oddajcie gierkówkę niech a1 idzie nowym śladem

   ślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 66 / 58

   ale kto wtedy by jeździł a1 gdy obok byłaby gierkówka (pewno tylko złodzieje z warszawki na darmowych biletach urzędniczych)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Warszawiak

   Warszawiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 21

   ... albo beda jeździc złodzieje ze ślaska na darmowych wydartych podpalonymmi oponami biletach dla uprzywilejowanych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Posłowie, do roboty

   yano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 31

   Wreszcie wszyscy posłowie z regionu będa mogli pokazać, czy chcą coś dla nas zrobić ponad podziałami partyjnymi. Wojciech Szarama z PiS dał dobry przykład.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ale jaja !

   Ernest (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 75 / 74

   zbierajcie podpisy w tym macie wprawę ha ha ha ha najlepiee]j POd parasolem PO

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama