Ważne
  Prof. Hołyst: Gwałciciel z Sosnowca będzie coraz...

  Prof. Hołyst: Gwałciciel z Sosnowca będzie coraz brutalniejszy, może zabić

  Prof. Brunon Hołyst

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozmowa z prof. Brunonem Hołystem, kryminologiem, współtwórcą Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego na temat ataków gwałciciela z Sosnowca.
  Prof. Brunon Hołyst

  Prof. Brunon Hołyst ©ARC

  Czy to prawda, że przestępcy seksualni atakują na terenie, który dobrze znają, często blisko miejsca swojego zamieszkania, pracy?
  Tak, bo przygotowują sobie drogi ucieczki, odejścia z miejsca gwałtu. Dobra orientacja w terenie daje im poczucie bezpieczeństwa. Wyjątkiem jest przestępstwo okazjonalne. Ale w przypadku tego, co obecnie dzieje się w Sosnowcu widać, że mamy do czynienia ze sprawcą seryjnym. Trzeba go szukać w promieniu kilku kilometrów od miejsc, w których dochodziło do ataku.

  Pierwszy raz zaatakował w odludnym miejscu. Teraz coraz bardziej zbliża się do centrum miasta. O czym to może świadczyć?
  Czuje się bezkarny, bo porzuca miejsce zapewniające mu, w jego mniemaniu, dyskrecję. Takie osoby szybko się uczą, są inteligentne, wiedzą, jak ukryć dowody. Dlatego tak ważne jest szybkie ich ujęcie.

  Czy przestępca zmieni rejon swojego działania?
  To prawdopodobne, bo domyśla się, że policja obserwuje teren, na którym do tej pory atakował. Może przenieść się do innej dzielnicy czy innego miasta.

  To prawda, że przestępcy seksualni z ataku na atak stają się bardziej agresywni?
  Niestety, to jest charakterystyczne dla tego typu spraw. Agresja z czasem zwykle narasta.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gorole

   kapol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 15

   DZIENNIK ( ZACHODNI) SOSNOWCA. Wmawiacie slazakom ze to gazeta slaska, juz dawno nie. Dziennik jest sprzedany do sosnowca. Lepszy byl nawet za czasow komunizmu, teraz to jest dno absolutne.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ej, kapol

   ha, ha (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 43

   Tos sie durniu popisol!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Profesorze

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 43

   to trzeba bydlaka zlikwidowac, w czym problem, nie ma szans na resocjalizacje, to na stryczek, w innym razie bedzie kosztowal spoleczenstwo kupe wydatkow, bo trzeba bedzie bydlaka pilnowac, a tak...rozwiń całość

   to trzeba bydlaka zlikwidowac, w czym problem, nie ma szans na resocjalizacje, to na stryczek, w innym razie bedzie kosztowal spoleczenstwo kupe wydatkow, bo trzeba bedzie bydlaka pilnowac, a tak tylko grabarza zaplacic.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kobiety obawiają się gwałciciela.

   kaktusnadłoni (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 64 / 46

   Kobiety obawiają się gwałciciela między innymi dla tego, bo niektórzy posłowie chcą zaostrzyć najbardziej restrykcyjną w świecie ustawę antyaborcyjną. Dziecko pochodzące z gwałtu kobieta będzie...rozwiń całość

   Kobiety obawiają się gwałciciela między innymi dla tego, bo niektórzy posłowie chcą zaostrzyć najbardziej restrykcyjną w świecie ustawę antyaborcyjną. Dziecko pochodzące z gwałtu kobieta będzie musiała wychować sama, i sama ponosić koszty wychowania, bo nawet jak będzie złapany gwałciciel, to nie będzie płacić na utrzymanie dziecka.

   Nie przemawiają do nich słowa nawet takiego bardzo mądrego (chyba ?) amerykańskiego kandydata na senatora z Missouri Todda Akina który stwierdził (cytuję za Tygodnikiem Przegląd): że pochwa kobiety posiada mechanizm, który pozwala jej wykryć, kiedy gwałt jest prawdziwy, a kiedy nie. W przypadku tego pierwszego uruchamiana jest blokada i do zapłodnienia nie dochodzi.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   An (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

   Kobiety!
   Liczcie tylko na siebie i na wyjątkowe szczęście!
   Gwałciciel może serio potraktować INSTRUKCJE pana profesora.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama