Ważne
  Matusiewicz: Budowy drogi z Pszczyny do Raciborza już nic...

  Matusiewicz: Budowy drogi z Pszczyny do Raciborza już nic nie zatrzyma

  Aleksandr Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Matusiewicz: Budowy drogi z Pszczyny do Raciborza już nic nie zatrzyma
  Trasa z Pszczyny do Raciborza to priorytetowe zadanie na Śląsku na lata 2014 -2020. Projekt budowy drogi przygotują władze Raciborza.
  Matusiewicz: Budowy drogi z Pszczyny do Raciborza już nic nie zatrzyma
  Obecnie podróż z Raciborza do Pszczyny zajmuje kierowcom około dwóch godzin i to pod warunkiem, że nie jedziemy w godzinach szczytu. By z miasta położonego nad Odrą dostać się do Rybnika i węzła autostrady A1, trzeba mieć co najmniej 60 minut, choć gdy patrzy się na mapę, wydaje się, że powinno być o połowę krócej. I w końcu będzie.

  - Ogłaszam wszem i wobec, że droga wojewódzka Racibórz - Pszczyna będzie realizowana w przyszłym okresie programowania funduszy unijnych na lata 2014-2020 jako projekt kluczowy województwa śląskiego.
  Proszę traktować to jako pewnik - zapewniał marszałek województwa śląskiego Adam Matusiewicz na spotkaniu w Raciborzu, podczas którego podpisano porozumienie w sprawie przygotowania projektu budowy Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna na odcinku od gminy Rudnik do Rybnika.

  A ponieważ nie wszystkim łatwo jest uwierzyć, wszak o budowie drogi mówi się od lat i jak dotąd na mówieniu się kończyło, Matusiewicz musiał zapewniać kilka razy.

  - Z chwilą złożenia tego podpisu nie będzie można już zatrzymać tej inwestycji - mówi Matusiewicz. - Chcemy być gotowi, by wraz z 2014 rokiem przystąpić do prac budowlanych. Po prostu wyciągamy krytyczne wnioski z poprzedniego okresu, gdy w 2006 roku mieliśmy zaplanowane kluczowe inwestycje, ale nie było wykupionych gruntów, gotowej dokumentacji. Teraz ma być inaczej - mówi Matusiewicz.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama