Ważne
  Katowice: Wojewodowie odwiedzili groby zasłużonych

  Katowice: Wojewodowie odwiedzili groby zasłużonych

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewoda śląski oraz wicewojewodowie złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach osób zasłużonych oraz w kwaterach powstańców, żołnierzy, więźniów politycznych i policjantów. W ten sposób uczcili ich pamięć przed zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznych.
  Wojewoda Zygmunt Łukaszczyk odwiedził grób wojewody Wilibalda Winklera, upamiętniając w ten sposób przypadającą jutro drugą rocznicę jego śmierci. Następnie zapalił znicze pod pomnikiem ofiar katastrofy budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich oraz w krypcie archikatedry Chrystusa Króla, w której spoczywają biskupi katowiccy - Arkadiusz Lisiecki, Stanisław Adamski i Herbert Bednorz. Stamtąd przejechał na cmentarz przy ul.
  Sienkiewicza - gdzie złożył kwiaty i zapalił znicze pod pomnikiem męczeństwa więźniów hitlerowskich obozów koncentracyjnych, tablicą upamiętniającą Henryka Sławika, tablicą upamiętniającą Polaków zamordowanych na Kresach Wschodnich w latach 1939-1947 przez Armię Czerwoną, hitlerowców, OUN-UPA i NKWD. Odwiedził groby Stanisława Ligonia, Arki Bożka, Krystyny Bochenek.

  Kolejnym cmentarzem, który odwiedził wojewoda Zygmunt Łukaszczyk, był cmentarz przy ul. Francuskiej - tam zatrzymał się przy mogiłach Wojciecha Korfantego, Józefa Rymera i Jerzego Ziętka. Wojewoda zapalił znicze też pod pomnikiem ku czci górników poległych podczas pacyfikacji KWK Wujek w grudniu 1981 roku. W Katowicach-Panewnikach na cmentarzu zakonnym złożył kwiaty na mogile obrońców Katowic w 1939 r. i przy pomniku nagrobnym żołnierzy organizacji niepodległościowych pomordowanych w latach 1945-1956.

  Wicewojewodowie Stanisław Dąbrowa i Piotr Spyra odwiedzili mogiły i miejsca pamięci w Pilicy, Żarnowcu, Żarkach, Olsztynie, Szczekocinach, Częstochowie, Będzinie i Wyrach.
  *Dworzec w Katowicach zdemolowany przez pseudokibiców ZDJĘCIA i WIDEO
  *Dyktando 2012. Poznaj pełny tekst [ZDJĘCIA ZWYCIĘZCÓW]
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama