Ważne
  Prof. Popiołek: Nie musimy być niewolnikami

  Prof. Popiołek: Nie musimy być niewolnikami

  Prof. Katarzyna Popiołek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prof. Popiołek: Nie musimy być niewolnikami
  Rozmowa z prof. Katarzyną Popiołek, psychologiem ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej
  Prof. Popiołek: Nie musimy być niewolnikami
  Dla pracy jesteśmy w stanie przeprowadzić się na drugi koniec kraju, przełożyć ślub i urodzenie dziecka. Co się z nami dzieje?
  O ile przeprowadzki za pracą na Zachodzie, a zwłaszcza w USA to sprawa normalna i u nas też powinny przestać dziwić, to pozostałe sprawy niepokoją. Nie można być niewolnikiem pracy, siedzieć 24 godziny na dobę pod telefonem.

  Poświęcamy się ze strachu przed utratą pracy, tym, że nie będziemy mieli za co utrzymać rodziny?

  Boimy się utraty pracy, bo ze wszystkich stron docierają informacje o kryzysie. Wpadamy w panikę, że jak nas zwolnią, to nie znajdziemy pracy. Jestem w stanie zrozumieć ludzi, ale sytuacja jest niezdrowa.

  Co musi się zmienić?
  Nie musimy być niewolnikami. Trzeba sobie to uświadomić. Kiedyś niewolnika trzeba było wyżywić, zadbać by miał gdzie mieszkać. Współcześni niewolnicy muszą sami o siebie zadbać.

  Rozmawiała: Aldona Minorczyk-Cichy
  *Dworzec w Katowicach zdemolowany przez pseudokibiców ZDJĘCIA i WIDEO
  *Dyktando 2012. Poznaj pełny tekst [ZDJĘCIA ZWYCIĘZCÓW]
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzecia droga

   Nie z nami te numery (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 23

   Przez całą komunę z najdalszego krańca PRL przyjeżdżali niewykwalifikowani chłopi, do pracy na śląsku. Trzeba ich było zakwaterować,odziać,wyżywić,przysposobić do zawodu i ucywilizować. Obecnie...rozwiń całość

   Przez całą komunę z najdalszego krańca PRL przyjeżdżali niewykwalifikowani chłopi, do pracy na śląsku. Trzeba ich było zakwaterować,odziać,wyżywić,przysposobić do zawodu i ucywilizować. Obecnie nikt nie chce wracać w rodzinne strony swoich ojców,bo mimo,iż Polska jest w Unii,to nadal w pewnych stronach tejże Polski, nie ma do czego wracać. Tym sposobem pokolenie urodzone i wychowane na Śląsku nie chcąc uchodzić za pracą na zmywak, postanowiło przypomnieć sobie o autonomii. Nikt jednak nie uświadamia sobie,że pieniądze w regionie są...z tym,że łatwą ręką wydawane na pałace dla władzy. Horrendalne koszty pochłania remont Stadionu Śląskiego, siedziby Wielkiej Orkiestry PR z salą konferencyjną, Muzeum Śląskiego - nie zwykłego muzeum,ale podziemnego pałacu propagandy itd.itp.
   Nie wspomnę o wydawanych na prawo i lewo milionowych sum, na utrzymanie watykańskiego hegemona i jego placówek. Ustawy metropolitalnej nikt w Warszawie nie blokuje. Blokują sami prezydenci poszczególnych miast. Zabrza, Bytomia...żaden z tych prezydentów, nie chce pozbawić się własnego stołka, na rzecz dobra ogółu. Wystarczy przyjrzeć się podziałowi pieniędzy na Śląsku i na co są wydawane. To nie Warszawa jest przyczyną naszych kłopotów,lecz nasze skostniałe władze samorządowe z układami rodzinno-towarzyskimi wyrobionymi przez dziesiątki lat. To grupa trzymająca władzę wmawia nam,że to warszawka odpowiada,za nasze dziurawe ulice,sypiące się kamienice czy bezrobocie. Jakoś ich kryzys nie dotyka, a przynajmniej tego nie widać, po zakupach nowych limuzyn czy wycieczkach zagranicznych ?! Może przestańmy szukać winy u innych, a przyjrzyjmy się działalności różnym Matusiewiczom, Uszokom czy Spyrom ?!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jedno wjym

   RRRR! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 19

   Pryndzyj do Nonohulu, Uppsaly abo Guadalajary - zanim do warszawy, tam idzie ocipiec, sie zgorolowacic i zamarznonc.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama