Poseł Pięta do prokuratora Seremeta: Na Pana zwrócone są...

  Poseł Pięta do prokuratora Seremeta: Na Pana zwrócone są oczy Polaków

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Poseł z Bielska-Białej Stanisław Pięta wysłał Prokuratorowi Generalnemu Andrzejowi Seremetowi list otwarty, w którym domaga się takiego zabezpieczenia próbek pobranych z wraku Tu-154, aby nie miały do nich dostępu służby specjalne Federacji Rosyjskiej. Poniżej cały list.
  Poseł Stanisław Pięta

  Poseł Stanisław Pięta ©ARC Dziennik Zachodni

  Z informacji przekazanych przez rzecznika Prokuratury Generalnej wynika, że próbki pobrane z wraku Tu-154, wytypowane przez polskich biegłych na podstawie wskazań urządzeń, które wykazały obecność cząstek wysokoenergetycznych, pozostają w Rosji i w ramach pomocy prawnej będą sprowadzone do Polski. Oznacza to, że służby specjalne Federacji Rosyjskiej mogą mieć dostęp do ww. materiału dowodowego. Nawet jeżeli próbki zostały zaplombowane, to współczesna technika operacyjna pozwala na zdjęcie plomb i zastąpienie ich identycznymi. Istnieje zatem możliwość oddziaływania np. FSB na fundamentalne dowody, pozwalające na wyjaśnienie przyczyn tragedii z 10 kwietnia 2010 r.


  Po wcześniejszych doświadczeniach we współpracy z organami Federacji Rosyjskiej tj. braku odpowiedzi na pisma, niszczeniu materiału dowodowego, ingerencji w aparat telefoniczny śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przekazywaniu stronie polskiej fałszywych danych i przekazywaniu zmanipulowanych informacji opinii publicznej, pozostawienie próbek ośrodkom rosyjskim świadczy już nie o braku roztropności ale o działaniu na szkodę śledztwa tj. o utrudnianiu lub nawet udaremnianiu postępowania karnego, co jest przestępstwem. Stanowi to także złamanie ślubowania prokuratorskiego, które zobowiązuje każdego prokuratora do wiernej służby Rzeczypospolitej Polskiej, stania na straży prawa i strzeżenia praworządności, sumiennego wypełniania obowiązków i kierowania się zasadami godności i uczciwości.

  W tej sytuacji konieczne jest:

  1. Wystąpienie do prokuratur państw Unii Europejskiej z wnioskiem o pomoc w rzetelnym przeprowadzeniu badania wraku.
  2. Wystąpienie do Prokuratury Federacji Rosyjskiej z żądaniem ponownego pobrania próbek z części Tu 154
  3. Zabezpieczenie próbek w sposób uniemożliwiający dostęp osobom postronnym.
  4. Przetransportownie próbek na teren Rzeczypospolitej Polskiej.
  5. Przeprowadzenie badań przy udziale państwowych i niezależnych specjalistów pod kontrolą międzynarodowych obserwatorów.
  6. Powtórzenie badań w naukowych ośrodkach zagranicznych.
  7. Ekshumacja wszystkich ofiar i przebadanie ciał pod kątem obecności związków chemicznych pochodnych materiałów wybuchowych.

  Próbki od momentu pobrania do czasu przeprowadzenia badań, w czasie prowadzenia badań i po ich zakończeniu powinny pozostawać pod bezpośrednią fizyczną kontrolą i władztwem Prokuratury Generalnej RP. To samo dotyczy wyników badań.

  Wyniki badania opinii publicznej, która w 63 % domaga się powołania międzynarodowej komisji śledczej dla wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej są dowodem na daleko idący brak zaufania do działań Rządu RP. Bezpodstawne i bezprawne przekazanie śledztwa Federacji Rosyjskiej, brak reakcji na niszczenie dowodów oraz brak reakcji na kłamstwa przedstawione przez gen. Anodinę z MAK, przesądzają o przyszłej odpowiedzialności karnej osób zajmujących obecnie najwyższe stanowiska państwowe. Wierzę, że Pan Prokurator wraz z podległymi Prokuratorami w sprawie wyjaśnienia przyczyn tragedii narodowej z dnia 10 kwietnia 2010 r. będzie działał z najwyższą starannością. Na Pana i Prokuraturę Generalną zwrócone są oczy Polaków, którzy znoszą cierpliwie zniewagi czynników rosyjskich i miejscowych polityków prorosyjskich, ale nie wybaczą zaniedbań w Tej sprawie. W imię dobra Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i praw Narodu apeluję o samodzielność, odwagę i determinację w dążeniu do prawdy, jakakolwiek ona by była.

  Z poważaniem
  Stanisław Pięta

  *Dworzec w Katowicach zdemolowany przez pseudokibiców ZDJĘCIA i WIDEO
  *Dyktando 2012. Poznaj pełny tekst [ZDJĘCIA ZWYCIĘZCÓW]
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wampiriada?

   jureq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 26

   mam wrażenie uczestnictwa w jakimś cyrku makabriady narodowej. Patriotycznie umęczą ludzi tymi paranoiami i jak przypadkiem jakiś obywatel nie wytrzyma i pokaże dobitnie tym męczennikom co robią to...rozwiń całość

   mam wrażenie uczestnictwa w jakimś cyrku makabriady narodowej. Patriotycznie umęczą ludzi tymi paranoiami i jak przypadkiem jakiś obywatel nie wytrzyma i pokaże dobitnie tym męczennikom co robią to będzie znów krzyk: o a nie mówiliśmy, chcecie nas powybijać i stało się ostrzegaliśmy i wiedzieliśmy i przepowiadaliśmy, tylko, że to już ich odwiecznych jazgotów i paranoi nikt nie jest w stanie wytrzymać bo patriotycznie zaczynają już ssać krew z żywychzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nawet najbardziej plugawy sprzedawczyk

   Emeryt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 21

   Takiego idioty i to w dodatku parlamentarzysty nie znajdziemy w żadnym kraju na świecie. Nawet w Polsce pod zaborami najbardziej plugawy poseł by tak nie postąpił.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uważam że.

   jasnowidz. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 13

   Próbki niemogą dostać się w ręce fanatyków , bo oni mogą je sfuszować przez posypanie trotylem którego używa się np. w kaminiołomach.
   Uważam że rząd postępuje prawidłowo i dlatego odbędzie się bez...rozwiń całość

   Próbki niemogą dostać się w ręce fanatyków , bo oni mogą je sfuszować przez posypanie trotylem którego używa się np. w kaminiołomach.
   Uważam że rząd postępuje prawidłowo i dlatego odbędzie się bez wojny.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie pośle Pięta.

   colombo. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 27

   Czy pan też jest dziennikarzem gazety Rzeczpospolitej ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   List do Seremeta

   Woox (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 34

   Jak można wpłynąć na działania Prokuratury Generalnej aby nie była dyspozycyjna Rządowi?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nie tylko jeden osamotniony poseł, lecz wszyscy posłowie powinni z urzędu zwrócić się

   matt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 16

   do rzeczonego prokuratora z zasadniczym pytaniem; dlaczego prokuratora nie postępuje w imię interesu państwa... Tzn. akurat w myśl takiego rodzaju interesu, jaki został opisany w liście otwartym...rozwiń całość

   do rzeczonego prokuratora z zasadniczym pytaniem; dlaczego prokuratora nie postępuje w imię interesu państwa... Tzn. akurat w myśl takiego rodzaju interesu, jaki został opisany w liście otwartym posła Stanisława Pięta.

   Jednak w rzeczywistości nikt nie wyjaśnia zasadniczej sytuacji i tego podstawowego problemu, a mianowicie; dlaczego owe próbki pozostały w Rosji... Czyżby Rosjanie nie potrafili ich sobie sami pobrać, jeśli są im tak potrzebne... Nadto, jeżeli coś tam Rosjanom przeszkadza... bo to i owo... to wówczas owe próbki powinne być podzielone w ich obecności na połowy!

   Po czym, jedna próba oplombowana przez Polaków pozostaje w Rosji. Druga oplombowana przez Rosjan zostaje przywożona do kraju. Natomiast w dalszym toku i postępowaniu, badanie prób następuje w dwóch zespołach. Polacy wespół z Rosjanami uczestniczą w badaniu prób pozostawionych w Rosji, i vice versa. Czy do takiej regulacji potrzeba specjalnego dyplomaty i myśliciela na miarę Sokratesa...
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O wszystkowiedzących lemingach i prokuratorach Tuska.

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 19

   Rafał Ziemkiewicz w swoim kolejnym "Subotniku' pisze;

   "Nieoceniony Marian Hemar wyjaśniał kiedyś, dlaczego durnie wygrywają z mądrymi. Między innymi dlatego, że dureń, w przeciwieństwie do...rozwiń całość

   Rafał Ziemkiewicz w swoim kolejnym "Subotniku' pisze;

   "Nieoceniony Marian Hemar wyjaśniał kiedyś, dlaczego durnie wygrywają z mądrymi. Między innymi dlatego, że dureń, w przeciwieństwie do człowieka mądrego, wszystko wie od razu, a mądry się zastanawia.
   Co więcej, mądry, skoro się zastanawia, to i często się myli, a dureń − nigdy.
   Mądrzy spierają się między sobą, rozważają wątpliwości, nie są nigdy do końca pewni − więc są słabi.
   Durnie, wolni od wątpliwości i sporów, pewni swego − silniejsi. Więc wygrywają. Dopiero, gdy wszystko doprowadzą do ruiny, wszystko zmarnują i zaprzepaszczą, bieg spraw biorą w swe ręce mądrzy − jak w znanej bajce księcia biskupa warmińskiego „Wół minister”.[..]

   Cóż tu można jeszcze dodać?
   Chyba nic.
   Więcej; wPolityce.pl
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nawet "krawężnik"patrolujący rejony wie, że należy zabezpieczyć miejsce wypadku, przestępstwa, itd.

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 35

   Wie "krawężnik", ale czy wiedzą prokuratorzy Tuska i Putina?
   Oczywiście tak!
   Tyle, że zabezpieczone dowody mogą świadczyć przeciwko nim.
   Jaką więc mogą mieć motywację w zabezpieczaniu dowodów?...rozwiń całość

   Wie "krawężnik", ale czy wiedzą prokuratorzy Tuska i Putina?
   Oczywiście tak!
   Tyle, że zabezpieczone dowody mogą świadczyć przeciwko nim.
   Jaką więc mogą mieć motywację w zabezpieczaniu dowodów?
   Nie mają żadnej.
   Poseł Pięta przypomiał tylko, co powinien robić prokurator i chwała mu za to.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   poseł Pięta ma rację

   Beata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 38

   To chyba oczywiste dla każdego aspiranta policji. Tak powinny być zebrane i zbadane wszystkie dowody w tej sprawie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ma rację

   Beata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 24

   To są oczywistości, dla każdego aspiranta policji. Mam nadzieję, że dla prokuratury także. Uznanie dla pana posła Pięty.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama