Siemianowice Śląskie:...

  Siemianowice Śląskie: Zaprezentowano nowe prototypy Rosomaków WIDEO+ZDJĘCIA

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Siemianowice Śląskie: Zaprezentowano nowe prototypy Rosomaków WIDEO+ZDJĘCIA
  1/32
  przejdź do galerii
  Festyn dla dzieci i prezentacja Rosomaków - to najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia w Siemianowicach Śląskich. Na terenie Parku Tradycji pokazano prototypy nowych Kołowych Pojazdów Opancerzonych "Rosomak". Zobaczcie zdjęcia!


  Wszystkie pojazdy zaprezentowane dziś w Siemianowicach debiutowały w tym tygodniu na Międzynarodowych Targach Zbrojeniowych w Kielcach. Są to propozycje modernizacji Kołowych Transporterów Opancerzonych "Rosomak" dla polskiej armii.
  Stąd też mieliśmy okazję zobaczyć zmodernizowanego "Rosomaka", w którym zmieniono jego układ wodowania dopancerzając go, dzięki czemu zwiększyła się jego wyporność. Dodatkowo założono na niego wieżę ze spike'ami. - To prototyp na którym testujemy najnowsze rozwiązania. W momencie, kiedy pojawi się zainteresowanie, będziemy je badać i wdrażać - podkreśla Tomasz Nikisz, dyrektor jednostki biznesowej serwis w Rosomak SA.


  Drugim pojazd, jaki pojawił się pod Parkiem Tradycji, to propozycja fińskiej modernizacji na zasadniczym podwoziu, na którym jeżdżą polskie "Rosomaki". Trzeci wóz natomiast miał zamontowaną belgijską wieżę CMI 120 mm. Jest to następca pojazdu, który Rosomak SA prezentował w poprzednich latach, czyli "Rosomak" z wieżą CMI 105 mm. - To jest ta sama wieża, ale inna armata - zaznacza Tomasz Nikisz.

  Ostatni pojazd to połączenie polskiego podwozia do "Rosomaka" oraz słowackiej wieży bezzałogowej "Scipio", jednak to również jest prototyp i na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, czy faktycznie będzie ona zamontowana na zakupionych przez Słowację 30 pojazdów KTO "Rosomak".

  Poza Rosomakami mieszkańcy, a właściwie dzieci, mogły skorzystać z dmuchańców, zatańczyć zumbę czy postrzelać do tarczy.


  *Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
  *Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
  *Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama