Kabaretowa Sójka w Sosnowcu. Finał już 16 listopada

  Kabaretowa Sójka w Sosnowcu. Finał już 16 listopada

  Katarzyna Pachelska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Rybniku mają Ryjka, a w Sosnowcu - Sójkę. Finał pierwszej edycji Sosnowieckiej Jatki Kabaretowej już 16 listopada
  Kabaret Limo

  Kabaret Limo ©arc.

  Zbliża się finał pierwszej edycji Sójki, czyli Sosnowieckiej Jatki Kabaretowej. Odbędzie się 16 listopada o godzinie 17:00 w sali Energetycznego Centrum Kultury w Sosnowcu przy ul. Będzińskiej 65. Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w Energetycznym Centrum Kultury (Będzińska 65), w siedzibie klubu (ul.Będzińskiej 6) oraz w Pubie Underground (ul.Warszawska 1).

  Wystąpią w nim dwa kabarety z Krakowa - 7 minut po i Frazes, a także sosnowiecki Kabaret Umowny. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret Limo, opromieniony nowym blaskiem zwycięstwa w tegorocznej edycji Ryjka. Rola spinających wszystko klamerek przypadnie kabaretowi Nazwa Robocza, który był także gospodarzem wcześniejszych spotkań Sójki.

  Sosnowiecka Jatka Kabaretowa to konkurs dla młodych zespołów, które dopiero szukają swojego miejsca na kabaretowej scenie. Finalistów wyłoniliśmy podczas kilku wieczorów w Pubie Underground. Kabarety co miesiąc przygotowywały skecze na zadane tematy, a publiczność wybierała zwycięzców poszczególnych spotkań. Żartowano z wielkiego żarcia, rodzinnych wakacji, pourlopowego stresu, figur geometrycznych, a nawet bogów olimpijskich. Tym razem nie ma narzuconych tematów, ani werdyktu publiczności. Każdy kabaret pokaże swoje najlepsze skecze, a oceniać je będzie jury, w którym zasiądą m.in. artyści kabaretu Limo.

  Tegoroczna gwiazda, kabaret Limo to trzykrotny zwycięzca PAKI, najbardziej prestiżowego przeglądu kabaretowego. Wśród jego zdobyczy znalazło się także Złote Koryto, główna nagroda tegorocznego Ryjka, czyli Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Do atutów grupy należy bez wątpienia umiejętna obserwacja rzeczywistości oraz wyłapywanie jej absurdów, bardzo dobre aktorstwo, mistrzowska gra słowem a przede wszystkim mądry tekst, zwieńczony trafną puentą. Kabaret zagra swój obecny program, w którym znajdą się popularne skecze, takie jak Lotnisko czy Spowiedź. Limo znane jest jednak z tego, że lubi angażować publiczność także w znakomite improwizacje kabaretowe.
  *Dworzec w Katowicach zdemolowany przez pseudokibiców ZDJĘCIA i WIDEO
  *Dyktando 2012. Poznaj pełny tekst [ZDJĘCIA ZWYCIĘZCÓW]
  *Wypadek w Kozach. 20-latka zażyła amfetaminę i zabiła na przejściu dla pieszych dwóch chłopców ZDJĘCIA I WIDEO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama