Menu Region

Benefis Wojciecha Pszoniaka z Gliwic 10 listopada w TVP...

Benefis Wojciecha Pszoniaka z Gliwic 10 listopada w TVP Polonia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

KAP

Prześlij Drukuj
Benefis aktora Wojciecha Pszoniaka, który odbył się z okazji jego 70. urodzin w Gliwicach, będzie można obejrzeć w sobotę 10 listopada na antenie TVP Polonia
1/6
Benefis Wojciecha Pszoniaka z Gliwic 10 listopada w TVP Polonia

Benefis Wojciecha Pszoniaka w Gliwicach

(© Mikołaj Suchan)

  • Benefis Wojciecha Pszoniaka w Gliwicach
  • Benefis Wojciecha Pszoniaka w Gliwicach
Program muzyczny "Gliwicki benefis Wojciecha Pszoniaka" będzie można obejrzeć w sobotę 10 listopada o godzinie 18.50 i we wtorek 13 listopada o godzinie 13.45 (powtórka) na antenie TVP Polonia.

Benefis miał miejsce 2 maja 2012 r. w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Odbył się dla uczczenia 70. urodzin Wojciecha Pszoniaka, który całe dzieciństwo i młodość spędził w Gliwicach.

Na scenie obok jubilata pojawili się: przyjaciele z czasów studenckich Olgierd Łukaszewicz i Jerzy Fedorowicz, kolega ze szkoły muzycznej - Maciej Niesiołowski, prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz i reżyser fabularyzowanego filmu dokumentalnego "Z Gliwic do Paryża - Wojtek Pszoniak" Krzysztof Korwin Piotrowski.
Życzenia z ekranu przekazał Andrzej Wajda.

Dla jubilata wystąpili: tenor śpiewający we włoskich teatrach operowych Krystian Adam Krzeszowiak, puzonista i wokalista jazzowy Lothar Dziwoki, najpopularniejszy polski akordeonista Marcin Wyrostek, solistki Gliwickiego Teatru Muzycznego Wioletta Białk i Małgorzata Długosz oraz chór, balet i orkiestra GTM pod dyrekcją Macieja Niesiołowskiego.

Scenarzystą i reżyserem koncertu był Krzysztof Korwin Piotrowski, a całość poprowadziła Grażyna Torbicka. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie Wojciechowi Pszoniakowi tytułu Honorowego Obywatela Gliwic.

Koncert został zarejestrowany dużym wozem transmisyjnym TVP Katowice, która razem z TVP Polonia objęła patronat nad tym wydarzeniem.
*Wyszedł ze szpitala i zmarł. Zwłoki znaleziono po roku 35 m od szpitala
*Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]
*Zmiana opon na zimowe obowiązkowa. ZOBACZ GDZIE i DLACZEGO

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama