Znów będzie jasno

  Znów będzie jasno

  Krzysztof Suliga

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Niebawem mają się skończyć problemy z oświetleniem miasta. Teraz część lamp ulicznych nie świeci, ponieważ nie została jeszcze podpisana umowa pomiędzy gminą a Zakładem Energetycznym Enion dotycząca utrzymania instalacji.
  Zakończyły się już negocjacje pomiędzy stronami i zostały uzgodnione warunki umowy. Ma ona obowiązywać do końca 2010 r. Obecnie część oświetlenia jest wyłączona lub nie działa. Egipskie ciemności panują np. na ul. Kościuszki przy wyjeździe z Myszkowa w kierunku Żarek.

  Oprawy oświetleniowe w większości zamontowane są na słupach, które są własnością Enionu. Gmina nie może więc samodzielnie prowadzić eksploatacji oświetlenia ulicznego.

  Do Urzędu Miasta w Myszkowie wpłynął 1 października tego roku z Rejonu Dystrybucji Myszków projekt umowy.

  Burmistrz miał jednak wiele wątpliwości związanych z finansowaniem oświetlenia. 14 października skierował pismo do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, by ta ustosunkowała się do budzących wątpliwości kwestii. Odpowiedź z Regionalnej Izby Obrachunkowej przyszła 17 listopada.
  Zawarto w niej m.in. stwierdzenie, że utrzymanie, remonty i modernizacja obciążają właściciela instalacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama