Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 0:1 [ZDJĘCIA]

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali z Polonią Warszawa0:1 w 11. kolejce T-Mobile Ekstraklasy

Nie udał się debiut przed bielskimi kibicami trenerowi Marcinowi Sasalowi. Prowadzone przez niego Podbeskidzie przegrało z Polonią Warszawa 0:1 i nadal znajduje się w strefie spadkowej. Trudno jednak zdobyć trzy punkty jeśli w ciągu 90 minut oddaje się zaledwie jeden celny strzał. Polonia mogła wygrać w Bielsku-Białej wyżej, ale w 49 minucie reprezentant Polski Paweł Wszołek nie wykorzystał rzutu karnego.

Podbeskidzie po raz ostatni u siebie wygrało 25 lutego pokonując Zagłębie Lubin. Przed tygodniem przełamali serię bez zwycięstwa na wyjeździe, pokonując ...Zagłębie Lubin i teraz piłkarze z Bielska-Białej zapowiadali, że postarają się zatrzymać rozpędzoną drużynę z Konwiktorskiej. - Z każdym można wygrać, z Polonią także - mówił przed meczem Marek Sokołowski, który kiedyś był piłkarzem warszawskiego zespołu. - To bardzo dobra drużyna, ale znamy jej słabe punkty - dodał.

Do przerwy bielszczanie trzymali się jeszcze dzielnie i nie pozwalali rozwinąć skrzydeł gościom. Mogli nawet strzelić bramkę, gdyby Ireneusz Jeleń uderzył precyzyjniej tuż przed przerwą. Były napastnik reprezentacji starł się, pracował na całym boisku, ale nadal nie potrafi się przełamać i pozostaje bez bramek w naszej lidze. Po przerwie było już gorzej. Polonia była zespołem lepszym i dyktowała warunki gry.

Jedyna bramka padła w 66 min. Obrona Podbeskidzia pozwoliła zgrać głową piłkę Marcinowi Baszczyńskiemu do Łukasza Piątka, a ten znakomitym strzałem nie dal szans Richardowi Zajacowi. Słowacki bramkarz Górali był najlepszym zawodnikiem w ich szeregach i gdyby nie on Podbeskidzie mogło przegrać wyżej. Nie tylko obronił jedenastką, ale wyszedł obronną ręką także z pojedynków z Gruzinem Vladimerem Dwaliszwilim i powołanym do kadry na mecz z Urugwajem Łukaszem Teodorczykiem. Poloniści nie strzelili trzeciego z rzędu rzutu karnego.

Mimo zwycięstwa tydzień temu z Zagłębiem Podbeskidziu nie udało się chyba wyjść na dobre z kryzysu i nadal widmo degradacji zagląda im w oczy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 0:1 (0:0)

0:1 Łukasz Piątek (66)