Nic nowego - Polonia Bytom przegrała kolejny mecz

W ostatnim meczu w rundzie jesiennej przed własną widownia Polonia Bytom przegrała z Kolejarzem Stróże 0:1. Zespół Polonii nie wygrał w tej rundzie meczu!

Zamykająca pierwszoligową tabele Polonia Bytom przegrała kolejne spotkanie. Tym razem zespół z Olimpijskiej nie dał rady Kolejarzowi Stróże przegrywając 0:1 i na dobre ugrzązł na samym dole tabeli. Polonia pozostaje jedyną drużyną bez zwycięstwa na boiskach zaplecza T-Mobile Ekstraklasy w rundzie jesiennej. Do przedostatniej drużyny Okocimskiego Brzesko bytomianie mają już osiem punktów straty.

Bytomianie za wszelką cenę chcieli to spotkanie wygrać. - Musimy przerwać serię bez zwycięstwa - apelował bramkarz Polonii Mateusz Mika. Bez powodzenia. Polonie pogrążył były zawodnik śląskich klubów Krzysztof Markowski. W 23 minucie wykorzystał on niezdecydowanie obrońców gospodarzy i pokonał Mikę. Bramkarz Polonii w innych sytuacjach bronił z dużym wyczuciem i uratował swój zespól od wyższej porażki.

Mieli o co walczyć także podopieczni Przemysława Cecherza. Dzięki zdobyciu trzech punktów oddalili się od strefy spadkowej. W Stróżach nie mogą jednak spać spokojnie. Swoje mecze wygrał także ŁKS Łódź i Sandecja Nowy Sącz. - Wiedzieliśmy jaka jest stawka tego spotkania, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby zgarnąć w Bytomiu całą pulę - cieszył się po meczu szkoleniowiec Kolejarza.

W drugiej połowie z boiska wiało nudą. Polonia była za słaba, aby wyrównać, Kolejarz zadowolony z wyniku oczekiwał końcowego gwizdka.