Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z CKE [cz. humanistyczna]

  Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z CKE [cz. humanistyczna]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gimnazjum nr 1 w Rybniku
  1/16
  przejdź do galerii

  Gimnazjum nr 1 w Rybniku ©Aleksander Król

  Uczniowie gimnazjów napisali we wtorek próbny egzamin gimnazjalny 2013. Zobacz arkusze z zadaniami, które przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Dzisiaj część humanistyczna: WOS, historia i język polski. ZDJĘCIA i WIDEO z kilku szkół w woj. śląskim wraz z arkuszami pytań ZOBACZ TUTAJ

  Z OSTATNIEJ CHWILI: POWAŻNY BŁĄD W TEŚCIE Z HISTORII. CKE SIĘ POMYLIŁA  CZYTAJ KONIECZNIE
  Próbny egzamin gimnazjalny: Arkusz pytań z języka polskiego ZOBACZ TUTAJ


  Próbny egzamin gimnazjalny: ODPOWIEDZI i PROPOZYCJE OCENIANIA - język polski ZOBACZ TUTAJ

  Próbny egzamin gimnazjalny: Arkusz pytań z historii i WOS-u ZOBACZ TUTAJ

  Próbny egzamin gimnazjalny: KLUCZ ODPOWIEDZI z historii i WOS-u ZOBACZ TUTAJ

  - Trochę się bałem się części humanistycznej, bo lepiej czuję się w przedmiotach ścisłych, ale okazała się łatwa. Zwłaszcza historia. Pytania były proste. Wystarczyło uważnie przeczytać teksty źródłowe i wyciągać wnioski. Wiedza mniej się liczyła. Trzeba było pamiętać kilka dat i wiedzieć, że na obrazku chodzi o hołd pruski z 1525 roku. Spodziewałem się czegoś bardziej skomplikowanego. Na języku polskim część zamknięta była banalna. Trochę gorzej z rozprawką. Jej temat był źle sformułowany. Nie wiem, czy dobrze go zrozumiałem. Cała moja klasa miała z tym problem. Czekam na jutrzejszy test. Matematyka, fizyka i chemia to mój konik więc się nie boję. No może tylko wieczorem przejrzę wzory - mówi Mikołaj Cichy, Gimnazjum nr 2 w Katowicach.

  - Egzamin nie był trudny, ale nie byłam zachwycona koniecznością podawania konkretnych dat - mówi Kamila Sawicka. - Wymagał od nas wiedzy ogólnej i to mi się podobało. Jeśli ktoś się uczy na bieżąco, nie miał żadnych kłopotów - dodaje Kasia Kocur ze Szkoły z Charakterem im. Edyty Stein w Gliwicach.

  - Część humanistyczna historia i WOS powinna pójść dobrze. Pytania mnie nie zaskoczyły. Co do jutra to się trochę zastanawiam, trzeba się będzie trochę pouczyć. Język obcy raczej powinien pójść dobrze - mówi Oskar Kaczmarzyk z Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Częstochowie.

  Artur Gałęski, dyrektor CKE przypomina, że egzamin gimnazjalny w roku 2013 po raz drugi będzie przeprowadzony w nowej formie.

  "Aby pomóc uczniom i nauczycielom w przygotowaniach do egzaminu, Centralna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych - wzorem ubiegłego roku szkolnego - przygotowały zestawy zadań, na podstawie których gimnazja będą mogły, na zasadach dobrowolności, przeprowadzić diagnozę wiadomości i umiejętności uczniów klas trzecich" - czytamy w liście dyrektora CKE.

  Diagnoza wiadomości i umiejętności gimnazjalistów odbędzie się w dniach 13, 14 i 15 listopada 2012 r. Harmonogram:
  - 13 listopada (wtorek) - historia i wos oraz język polski
  - 14 listopada (środa) - przedmioty przyrodnicze oraz matematyka
  - 15 listopada (czwartek) - języki obce nowożytne na poziomie podstawowym i rozszerzonym

  LIST DYREKTORA CKE  Jak podaje CKE, materiały do przeprowadzenia badania diagnostycznego, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w zestawach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone w serwisach dedykowanych dyrektorom szkół prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne. O terminie pobrania materiałów dyrektorzy szkół zostaną powiadomieni przez dyrektorów komisji okręgowych w odrębnym komunikacie. Oceny prac dokonają nauczyciele macierzystej szkoły na podstawie szczegółowych kluczy odpowiedzi oraz schematów oceniania, które również zostaną przekazane szkołom.

  Reporterzy Dziennika Zachodniego  ZOBACZ TAKŻE:
  Wrażenia z egzaminu gimnazjalnego przeczytasz TUTAJ

  Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z CKE. Część humanistyczna już 13 listopada. Gotowi?

  Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z CKE, część matematyczno-przyrodnicza. Jak przygotowania?

  Próbny egzamin gimnazjalny 2013 z CKE, część językowa. Uczycie się? Piszcie jak przygotowania!

  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wszystkie barwy Niepodległości w obiektywach reporterów Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA
  *Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (4)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   egzamin próbny

   nauczyciel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 211 / 182

   prawie 50 kartek (wszystkie przedmioty) dla kazdego ucznia. Szkoła musi sama wydrukować egzaminy dla każdego ucznia. Ciekawe czy maja dobry sprzęt. Krzyk, ze komisja przygotowała egzamin, komisja...rozwiń całość

   prawie 50 kartek (wszystkie przedmioty) dla kazdego ucznia. Szkoła musi sama wydrukować egzaminy dla każdego ucznia. Ciekawe czy maja dobry sprzęt. Krzyk, ze komisja przygotowała egzamin, komisja podała na stronie przykładowy zestaw i to wszystko. Tylko część szkól bierze udział, bo nie maja na czym odbijac egzemplarzy dla uczniówzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama