Ważne
  Nowa koreańska fabryka w Żorach. Jest umowa!

  Nowa koreańska fabryka w Żorach. Jest umowa!

  KAKA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  To już pewne! W pierwszym kwartale przyszłego roku rozpocznie się budowa trzeciej koreańskiej fabryki w Żorach. Kilka dni temu podpisano umowę kupna ziemi przy ul. Rybnickiej, na której powstanie fabryka firmy SL Poland, działająca z kapitałem koreańskim.
  - SL Poland, część międzynarodowej korporacji SL Corporation, kupiła od firmy AmeriGas Polska działkę o powierzchni 62 tys. 230 m kw. w Żorach. Pierwsza faza projektu już wystartowała, bo do końca marca 2013 roku powinna rozpocząć się budowa fabryki, która w drugim kwartale 2014 roku rozpocznie produkcję elementów wyposażenia samochodów, takie jak: drążki skrzyni biegów i pedały - mówi Anna Ujma, doradca prezydenta do spraw polityki promocji i informacji.


  Fabryka stanie na terenie byłych zakładów chemicznych Krywałd-Erg przy ul. Rybnickiej w dzielnicy Zachód (dawniej znajdowało się tu pole ze zbiornikami paliw, należącymi do stacji Shell). W fabryce będą produkowane plastikowe części do aut dla fabryk samochodów marek ford, hyundai i kia w Czechach i na Słowacji.

  Docelowo w fabryce znajdzie pracę 560 osób, w tym głównie kobiety o niskich kwalifikacjach. Zarobki na produkcji na miesiąc mogą wynieść ok. 1500 zł.

  Nowa hala produkcyjna powstanie w pobliżu innej koreańskiej fabryki - Korea Fuel Tech Poland, działającej od dwóch lat na terenie Parku Cross Point w Żorach. Kolejna koreańska fabryka Nifco Poland działa od początku tego roku na Polu Wygoda (po drugiej stronie ul. Rybnickiej), które należy do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obie fabryki zatrudniają dzisiaj ponad 700 osób, w tym głównie kobiety. Obie firmy produkują też plastikowe części do aut i dostarczają je do fabryk u naszych południowych sąsiadów.
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wszystkie barwy Niepodległości w obiektywach reporterów Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA
  *Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama