Cieszyn promuje się piwkiem

  Cieszyn promuje się piwkiem

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Władze Cieszyna wyraziły zgodę, żeby nazwa miasta, obecna od pięciu lat na etykietach produkowanego na Olzą piwa, pojawiała się na nich legalnie.
  Podjęły taką decyzję, ponieważ biuro patentowe zażądało legalizacji znaku graficznego od właścicieli Brackiego Browaru Zamkowego.
  Burmistrz Cieszyna, Bogdan Ficek, uważa, że to doskonała promocja miasta i nie widzi problemu w tym, by rozsławiającym Cieszyn produktem było piwo. - Powinniśmy być dumni z tego, że mamy tak stare tradycje piwowarskie - mówi Ficek.

  Browar w Cieszynie istnieje od średniowiecza, podczas gdy bardziej od niego znany browar Habsburgów w Żywcu działa od niecałych 200 lat. Nad Olzą już od XV wieku istniał browar mieszczański. Jednak piwo tradycyjne produkowano w nim w niewielkich ilościach. Około 1840 r. rozpoczęto budowę nowoczesnego browaru. Ukończono ją w 1846 r. Piwo szybko stało się popularne w całej monarchii habsburskiej. Po II wojnie światowej browar znacjonalizowano. Na początku lat 90. został sprywatyzowany.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama