Puchar CEV: Jastrzębski Węgiel wygrywa z Maliye Milli Piyango 3:1

W 1/8 Pucharu CEV siatkarze Jastrzębskiego Węgla pokonali w Ankarze zespół Maliye Milli Piyango 3:1. Za tydzień rewanż w Jastrzębiu

Podróż do stolicy Turcji siatkarzy Jastrzębskiego Węgla trwała kilka godzin. Najpierw autobusem do Wiednia, a potem samolotem do Ankary. Na parkiecie TVF Sport Complex Baskent Sports Hall, gdzie rozgrywany był pierwszy mecz 1/8 finału Pucharu CEV siatkarze z Jastrzębia przebywali znacznie krócej. Wystarczyły im 94 minuty na pokonanie tureckiej drużyny Maliye Milli Piyango Ankara 3:1.

Podopieczni Lorenzo Bernar-diego znakomicie weszli w to spotkanie. Od początku narzucili swoje warunki gry, świetnie grali w w obronie, dobrze zagrywali. Jak zwykle pierwsze skrzypce grał Michał Łasko skutecznie kończąc ataki, a Michał Kubiak próbował mu dorównać w tym elemencie gry.

Gospodarzom zdobywanie punktów przychodziło za to z największym trudem. Dodatkowo nie mogli też liczyć na wsparcie swoich kibiców - mecz z trybun w hali, która może pomieścić 7.600 widzów, oglądała zaledwie setka fanów.
Podobnie było w drugim secie i wydawało się, że mecz zakończy się w trzech odsłonach. Turcy jednak pokazali swoje pazurki w trzeciej odsłonie wygrywając po nerwowej i emocjonującej końcówce 26:24.

To było jednak wszystko, na co pozwolili im siatkarze z Jastrzębia. Przy stanie 21:15 Turcy chyba ostatecznie stracili wiarę, że mogą uzyskać w tym spotkaniu korzystny wynik. Ostatecznie set i cały mecz zakończył pewnym atakiem najlepszy na boisku kapitan Jastrzębskiego Michał Łasko. Za tydzień rewanż w Jastrzębiu i faworytem w nim będą gospodarze.

Puchar CEV

1/8 finału
Maliye Milli Piyango Ankara - Jastrzębski Węgiel 1:3 (15:25, 14:25, 26:24, 17:25 )
Jastrzębski Węgiel Łasko, Martino, Bontje, Tischer, Holmes, Kubiak, Popiwczak (libero) oraz Gierczyński, Violas, Czarnowski, Polański.

*Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
*Wszystkie barwy Niepodległości w obiektywach reporterów Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA