Menu Region

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich [ZOBACZ POCIĄGI]

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich [ZOBACZ POCIĄGI]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Michał Wroński

3Komentarze Prześlij Drukuj
Najwcześniej w piątek Koleje Śląskie oficjalnie zaprezentują swój nowy rozkład jazdy. Tymczasem na wielu stacjach nowy rozkład jazdy już wisi. To PKP PLK ujawniło tajemnicę Kolei Śląskich ZOBACZ, JAKIMI POCIĄGAMI POJEDZIEMY
1/8

^ (Prawie) wszystkie odmiany pociągów marszałkowskiej spółki

EN 57 AKŚ - zmodernizowana wersja jednego z najbardziej popularnych pojazdów szynowych w Polsce. Konstrukcja pamięta jeszcze lata 60. ubiegłego wieku (produkcji zaprzestano w roku 1993). 5 sztuk, które posiadają Koleje Śląskie, przeszło jednak gruntowny lifting: zmieniono czoło pociągu, silniki, zmodernizowano też przedział pasażerski i wprowadzono ergonomiczną kabinę maszynisty.

(© ARC)

 • (Prawie) wszystkie odmiany pociągów marszałkowskiej spółki
 • (Prawie) wszystkie odmiany pociągów marszałkowskiej spółki 

EN 71 - pociąg zaprojektowano w latach 70. XX wieku. Zamówione przez KŚ 2 pojazdy mają jednak odbiegać od oryginału - znajdzie się w nich m.in. toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych, stojaki na rowery, bezprzewodowy internet i gniazdka elektryczne.
 • (Prawie) wszystkie odmiany pociągów marszałkowskiej spółki 

14 WE - najnowszy nabytek Kolei Śląskich. Spółka weźmie w dzierżawę 2 składy (po roku je wykupi) od warszawskiej SKM-ki. Umowę podpisano kilka dni temu. Pociągi nie są nowe, ale niedawno przeszły modernizację. Wyposażone są m.in. w klimatyzację.
 • (Prawie) wszystkie odmiany pociągów marszałkowskiej spółki
ZOBACZ KONIECZNIE:
Koleje Śląskie będą miały wagony z Niemiec i Czech


Najwcześniej w piątek Koleje Śląskie zaprezentują swój nowy rozkład jazdy. Już dziś jednak wiadomo, że będzie to wyłącznie prezentacja oficjalna. Na kilku stacjach regionu (m.in. w Chruszczobrodzie i Wiesiółce) rozkłady jazdy wiszą bowiem od wtorku.
Tyle że spółka - jak zapewnia jej rzecznik Adam Warzecha - nie ma z tą akcją nic wspólnego. Wierzyć zatem w treść tych rozkładów czy nie wierzyć? Wierzyć!

ZOBACZ KONIECZNIE:
Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich POBIERZ TUTAJ


- Sprawdziliśmy. Podane na tych rozkładach godziny odjazdów zgadzają się z tym, co znajduje się w naszym rozkładzie - przyznaje Warzecha.

Jak się okazało, rozkłady jazdy wieszają pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych.

- Zgodnie z przepisami mamy czas do 18 listopada, ale w jeden dzień nie zdołalibyśmy przeprowadzić tej operacji. Musimy rozpocząć ją wcześniej - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PLK.

O ile w przypadku rozkładu jazdy Koleje Śląskie będą trzymać podróżnych w napięciu jeszcze kilka dni, to z taborem spółki sprawa jest oczywista. Będzie - mówiąc eufemistycznie - bardzo zróżnicowany. Pod szyldem marszałkowskiej spółki jeździć będzie bowiem 7 modeli elektrycznych zespołów trakcyjnych, spalinowe szynobusy (dwóch rodzajów), a także "tradycyjne" składy wagonowe, prowadzone przez lokomotywy. Po co aż tak wiele? Czy nie taniej byłoby kupić i utrzymać pociągi jednego typu? Marek Worach, prezes KŚ, zapewnia, że spółka z racji zróżnicowania taboru nie będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

- W wielu przypadkach tabor będzie utrzymywany przez dostawców - zapewnia Worach i podkreśla, że taki stan rzeczy będzie korzystny dla pasażera. - Każdy rodzaj tego taboru będzie lepszy od tego, co jest teraz - argumentuje Worach.
*Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
*Wszystkie barwy Niepodległości w obiektywach reporterów Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA
*Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Koleje śląskie - rozkład jazdy

+80 / -75

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Johnny (gość)  •

Wczoraj tj 15.11.12. widziałem rozkład w Rajczy Centrum .. Jedno co moge powiedzieć rozkład nie jest przystosowany do potrzeb pasażerów oraz nie jest skomunikowany z Autobusami i busami ppks żywiec :) Ten rozkład to kpina Jeżdże do pracy na godz. 8 rano a pierwszy pociąg do katowic ma odjazd z rajczy centrum 7.58 .. Nierozumiem z jakiej racji w godzinach szczytu został dany pociąg z węgierskiej górki do katowic ... To juz przewozy regionalne miały bardzo lepszą oferte .. Ja jestem za przywróceniem, przewozow regionalnych na trasie zwardoń katowice !!!!!!!!!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

????!??!?!

+88 / -67

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

USTR (gość)  •

no i gdzie ten rozkład?! MaNIPULATORZY!

skomentuj

Michal Wronski hat ihm geklaut.

+66 / -61

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

. (gość)  •

.

odpowiedzi (0)

skomentuj