Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich [ZOBACZ POCIĄGI]

Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich [ZOBACZ POCIĄGI]

Michał Wroński

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

(Prawie) wszystkie odmiany pociągów marszałkowskiej spółkiEN 57 AKŚ - zmodernizowana wersja jednego z najbardziej popularnych pojazdów szynowych w Polsce.
1/9
przejdź do galerii

(Prawie) wszystkie odmiany pociągów marszałkowskiej spółki

EN 57 AKŚ - zmodernizowana wersja jednego z najbardziej popularnych pojazdów szynowych w Polsce. Konstrukcja pamięta jeszcze lata 60. ubiegłego wieku (produkcji zaprzestano w roku 1993). 5 sztuk, które posiadają Koleje Śląskie, przeszło jednak gruntowny lifting: zmieniono czoło pociągu, silniki, zmodernizowano też przedział pasażerski i wprowadzono ergonomiczną kabinę maszynisty. ©ARC

Najwcześniej w piątek Koleje Śląskie oficjalnie zaprezentują swój nowy rozkład jazdy. Tymczasem na wielu stacjach nowy rozkład jazdy już wisi. To PKP PLK ujawniło tajemnicę Kolei Śląskich ZOBACZ, JAKIMI POCIĄGAMI POJEDZIEMY
ZOBACZ KONIECZNIE:
Koleje Śląskie będą miały wagony z Niemiec i Czech


Najwcześniej w piątek Koleje Śląskie zaprezentują swój nowy rozkład jazdy. Już dziś jednak wiadomo, że będzie to wyłącznie prezentacja oficjalna. Na kilku stacjach regionu (m.in. w Chruszczobrodzie i Wiesiółce) rozkłady jazdy wiszą bowiem od wtorku. Tyle że spółka - jak zapewnia jej rzecznik Adam Warzecha - nie ma z tą akcją nic wspólnego. Wierzyć zatem w treść tych rozkładów czy nie wierzyć? Wierzyć!

ZOBACZ KONIECZNIE:
Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich POBIERZ TUTAJ


- Sprawdziliśmy. Podane na tych rozkładach godziny odjazdów zgadzają się z tym, co znajduje się w naszym rozkładzie - przyznaje Warzecha.

Jak się okazało, rozkłady jazdy wieszają pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych.

- Zgodnie z przepisami mamy czas do 18 listopada, ale w jeden dzień nie zdołalibyśmy przeprowadzić tej operacji. Musimy rozpocząć ją wcześniej - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik PLK.

O ile w przypadku rozkładu jazdy Koleje Śląskie będą trzymać podróżnych w napięciu jeszcze kilka dni, to z taborem spółki sprawa jest oczywista. Będzie - mówiąc eufemistycznie - bardzo zróżnicowany. Pod szyldem marszałkowskiej spółki jeździć będzie bowiem 7 modeli elektrycznych zespołów trakcyjnych, spalinowe szynobusy (dwóch rodzajów), a także "tradycyjne" składy wagonowe, prowadzone przez lokomotywy. Po co aż tak wiele? Czy nie taniej byłoby kupić i utrzymać pociągi jednego typu? Marek Worach, prezes KŚ, zapewnia, że spółka z racji zróżnicowania taboru nie będzie ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

- W wielu przypadkach tabor będzie utrzymywany przez dostawców - zapewnia Worach i podkreśla, że taki stan rzeczy będzie korzystny dla pasażera. - Każdy rodzaj tego taboru będzie lepszy od tego, co jest teraz - argumentuje Worach.
*Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
*Wszystkie barwy Niepodległości w obiektywach reporterów Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA
*Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Koleje śląskie - rozkład jazdy

Johnny (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 80 / 75

Wczoraj tj 15.11.12. widziałem rozkład w Rajczy Centrum .. Jedno co moge powiedzieć rozkład nie jest przystosowany do potrzeb pasażerów oraz nie jest skomunikowany z Autobusami i busami ppks...rozwiń całość

Wczoraj tj 15.11.12. widziałem rozkład w Rajczy Centrum .. Jedno co moge powiedzieć rozkład nie jest przystosowany do potrzeb pasażerów oraz nie jest skomunikowany z Autobusami i busami ppks żywiec :) Ten rozkład to kpina Jeżdże do pracy na godz. 8 rano a pierwszy pociąg do katowic ma odjazd z rajczy centrum 7.58 .. Nierozumiem z jakiej racji w godzinach szczytu został dany pociąg z węgierskiej górki do katowic ... To juz przewozy regionalne miały bardzo lepszą oferte .. Ja jestem za przywróceniem, przewozow regionalnych na trasie zwardoń katowice !!!!!!!!!!!!!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
????!??!?!

USTR (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 88 / 67

no i gdzie ten rozkład?! MaNIPULATORZY!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Michal Wronski hat ihm geklaut.

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 66 / 61

.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo