Odważnie kładziemy głowę pod topór

  Odważnie kładziemy głowę pod topór

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Z posłem PO Jerzym Ziętkiem z Katowic rozmawia Agata Pustułka
  Proszę powiedzieć, dlaczego poparł pan ustawy pomostowe? Warto było się narażać, skoro związkowcy śląsko-dąbrowskiej Solidarności "w podziękowaniu" przynieśli panu i kolegom z Platformy świńskie łby? Uważają, że poparcie ustaw to działanie wbrew interesom pracowników na Górnym Śląsku!

  Powiedzmy sobie szczerze: obecny system emerytalny jest przestarzały. Ma się nijak do sytuacji demograficznej naszego kraju. Tak naprawdę system ten jest przestarzały od przynajmniej dziesięciu lat. Już wtedy usiłowano go reformować, zaś pomysły były podobne do tych forsowanych obecnie. Jednak z wielu różnych powodów, przede wszystkim politycznych, nigdy nie udało się wprowadzić go w życie.

  Związkowcy twierdzą, że rząd nie chciał z nimi w ogóle na temat pomostówek rozmawiać. Był tylko dyktat.

  To nieprawda, wręcz odwrotnie. Mówimy o reformie zbyt długo. Przyszedł wreszcie czas podejmowania decyzji. Kończy się stara ustawa i jeśli nie podpiszemy nowej, przepisy wygasną i od 1 stycznia 2009 roku nie będzie żadnych pomostówek.

  15 grudnia prezydent Lech Kaczyński ma zdecydować o ewentualnym wecie wobec pomostówek. Jakiej decyzji prezydenta spodziewa się pan w tej sprawie? Zdecydowanie odrzuci rządowe propozycje?

  Nie jestem przekonany. Mam nadzieję, że weta nie będzie. Prezydent lekką ręką i z przekonaniem zawetował ustawy zdrowotne, zaś w przypadku pomostówek stwierdził, że będzie się zastanawiał. Wydaje mi się, że skoro udało nam się zawrzeć porozumienie z nauczycielskimi związkami zawodowymi, to jest duża szansa, że prezydent pozytywnie odniesie się do ustaw pomostowych.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama