Nie ma dzieci - są ludzie. Rusza kampania Rzecznika Praw...

  Nie ma dzieci - są ludzie. Rusza kampania Rzecznika Praw Dziecka

  KD

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  We wtorek 20 listopada rusza ogólnopolska kampania społeczna "Nie ma dzieci - są ludzie". Ma przypomnieć o tym, że dzieci są pełnoprawnymi obywatelami i przysługują im prawa, które powinny być przestrzegane oraz pokazać, jakie działania, dla uczczenia Roku Janusza Korczaka, czyli 2012, podjął Rzecznik Praw Dziecka.
  Od wtorku m.in. w stacjach telewizyjnych i radiowych, przed seansami w kinach będziemy oglądali spoty reklamowe. Jak podkreśla Marek Michalak, RPD, ta data nie jest przypadkową. - Wtedy to właśnie obchodzony jest Powszechny Dzień Praw Dziecka, ustanowiony przez ONZ w ramach uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o Prawach Dziecka, czyli najważniejszego dokumentu, który obowiązuje niemalże w wszystkich państwach świata i który ma zapewniać ochronę wszystkim dzieciom - podkreśla Marek Michalak.
  I jak dodaje, w ostatnim czasie mamy do czynienia z zatrważająca ilością przemocy wobec dzieci. Chciałbym, aby ta kampania zwróciła uwagę społeczeństwa i przypomniała mu, że dziecko jest pełnoprawnym obywatelem i należy mu się najwyższe poszanowanie.

  W ramach kampanii zarówno w całej Polsce jak i zagranicą organizowane będą przeróżne wydarzenia inspirowane działalnością Janusza Korczaka, wybitnego lekarza, pisarza i pedagoga na rzecz podmiotowości dziecka i jego praw.
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wszystkie barwy Niepodległości w obiektywach reporterów Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA
  *Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama