Racibórz: PBG zapewnia załogę, że nie sprzeda Rafako. Rada...

  Racibórz: PBG zapewnia załogę, że nie sprzeda Rafako. Rada Nadzorcza zbierze się jutro

  Aleksander Król

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nie odbędą się dziś obrady rady nadzorczej Rafako. Spotkanie przesunięto na jutro, tyle że nie odbędzie się ono w Raciborzu, a w Warszawie.
  Racibórz: PBG zapewnia załogę, że nie sprzeda Rafako. Rada Nadzorcza zbierze się jutro
  Obrady rady nadzorczej Rafako zostały przełożone na jutro. - Na pewno nie odbędą się jednak w Raciborzu, tylko w Warszawie - poinformował nas Michał Maćkowiak z biura prasowego PBG, do której Rafako należy.

  Maćkowiak zapewnia, że załoga Rafako nie ma podstaw do niepokojów. - To wszystko niefortunnie wypadło, ale spór nie dotyczy pracowników. To spór "właścicielski" - choć to złe określenie, bo pan Wiesław Różacki jest tylko wynajętym przez właściciela "menadżerem" - dodaje Maćkowiak.

  Zapewnia, że nie ma mowy o sprzedaży Rafako. - A tym bardziej firmie Alstom. Nie po to inwestowaliśmy 600 mln złotych, by teraz sprzedawać Rafako - mówi Maćkowiak.

  Tłumaczy, że państwo Wiśniewscy przyjechali w sobotę do Raciborza, by pomóc w przygotowaniu Walnego Zgromadzenia, zaplanowanego na 26 listopada. - Bo w naszym przekonaniu mogłoby do niego nie dojść. A chcemy, żeby do niego doszło - mówi.

  - Zgodnie z naszą interpretacja postanowień sądu, zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków póki co jest stary zarząd: Różacki, Kawałko oraz Karwacki, jak i powołani w ich miejsce: Paweł Mortas oraz Maciej Kaczorowski. A władza obecnie należy do wiceprezesów: Dusiło i Burka - mówi Maćkowiak.

  Interpretacja zarządu Rafako jest inna. - Zarząd RAFAKO S.A. informuje, iż zgodnie z Postanowieniem Sądu Okręgowego w Gliwicach z dnia 15 listopada 2012 r. - sprawy spółki RAFAKO S.A. prowadzi i reprezentuje ją na zewnątrz - pięcioosobowy Zarząd w składzie wskazanym w raporcie z dnia 16 listopada 2012 roku - brzmi oficjalne stanowisko zarządu.

  "Zarząd RAFAKO S.A., jako zobowiązany do działania zgodnie z prawem i statutem Spółki zlecił już niezależnej kancelarii prawnej dokonanie oceny czy w dniu 17 listopada (gdy państwo Wiśniewscy, czyli właściciele pakietu kontrolnego akcji, niespodziewanie zjawili się w zakładzie) nie doszło do naruszenia prawa, w tym w szczególności wyrażonej w art. 20 Kodeksu Spółek Handlowych zasady równego traktowania wszystkich Akcjonariuszy Spółki (obejmującej, co oczywiste, także Akcjonariuszy mniejszościowych)" - czytamy w oświadczeniu zarządu Rafako.
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wszystkie barwy Niepodległości w obiektywach reporterów Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA
  *Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PBG zapewnia... a świstak siedzi i zawija ;-)

   Szeryf z Nottingham (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 58

   Zapewnienia PBG to klasyczna zasłona dymna, która ma odwrócić uwagę od najważniejszego. Jak zwykle kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Jak się wyprowadza z Polski gruby szmal bez...rozwiń całość

   Zapewnienia PBG to klasyczna zasłona dymna, która ma odwrócić uwagę od najważniejszego. Jak zwykle kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Jak się wyprowadza z Polski gruby szmal bez podatków? Wbrew pozorom bardzo prosto – schemat podaje samo PBG a właściwie jego główny udziałowiec, Pan, nazwijmy go W.
   Najpierw zleca spółce cypryjskiej znalezienie „strategicznego inwestora” zastawiają na tę okoliczność akcje firmy, która jeszcze nie jest bankrutem, w tym przypadku RAFAKO. W razie zerwania umowy ze strony RAFAKO cypryjska firma PRZEJMUJE PAKIET KONTROLNY nad firmą!!!!
   Szybka kontrola władz cypryjskiej spółki i co? Cytat:
   „Z informacji pochodzących z rejestru spółek cypryjskich (stan na 12 października tego roku) wynika, że Adaptorinvest został zarejestrowany w Limassol 9 lutego 2008 r. z kapitałem zakładowym wynoszącym 5 tys. euro, a jego jedynym udziałowcem jest zarejestrowana w Mahe na Seszelach firma Dossier Investment. Nie wiadomo jednak, kto jest właścicielem Dossier Investment, gdyż uzyskanie takich danych w raju podatkowym, jakim są Seszele, jest utrudnione (jeżeli nie niemożliwe)” - koniec cytatu.
   Czyli TROP WIEDZIE NA SESZELE, a tam już cicho sza, żadnych informacji personalnych nie uświadczysz. Kto wydrenuje kasę i na jakim koncie to wyląduje? No, zgaduj zgadula… Naprawdę tak trudno się domyślić?
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama