Doigrała się. Katarzyna W. jest ścigana listem gończym...

  Doigrała się. Katarzyna W. jest ścigana listem gończym [ZDJĘCIA]

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Doigrała się. Katarzyna W. jest ścigana listem gończym [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©arc. DZ

  Katarzyna W., matka małej Madzi z Sosnowca, podejrzana o zamordowanie dziecka, ma zostać tymczasowo aresztowana. To wczorajsze postanowienie Sądu Rejonowego w Katowicach. Kobietę będzie poszukiwać policja w całym kraju. Jeśli okaże się, że nie ma jej w Polsce, będzie wydany także europejski nakaz aresztowania. Od miesiąca kobieta nie stawia się na policji, do czego jest zobowiązana, a 12 października matka Katarzyny zgłosiła zaginięcie córki.
  ZOBACZ KONIECZNIE:
  Katarzyna Waśniewska na TOPliście poszukiwanych [ZOBACZ]


  - Sąd zastosował wobec Katarzyny W. decyzję o tymczasowym areszcie na czternaście dni - mówi Michał Dmowski, wiceprezes Sądu Rejonowego. Dlaczego akurat na taki okres?
  - Bo tak wyglądają procedury przy sporządzaniu listu gończego - wyjaśnia Mariusz Łączny z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Jak podkreślano w uzasadnieniu, stosowane dotychczas środki zapobiegawcze okazały się niewystarczające. Około godziny 15 prokuratura miała już akta i przekazała list gończy policji. List trafił do Komendy Wojewódzkiej w Katowicach i jest już w systemie policyjnym całego kraju.

  Jeśli chodzi o szczegóły oficjalnej publikacji na stronie internetowej, decyzje w tej sprawie zostaną podjęte dzisiaj. - Nasi przełożeni z Wydziału Kryminalnego muszą podjąć decyzję o formie publikacji i podaniu danych osobowych - wyjaśnia Marek Wręczycki z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Postanowienie nie jest prawomocne. Nieoficjalnie mówi się, że Katarzyna W. może przebywać w Krakowie. I stara się wtopić w tłum.

  Musieliśmy dać podejrzanej szansę  Z Jackiem Krawczykiem, rzecznikiem prasowym ds. karnych Są-du Okręgowego w Katowicach, rozmawia Magdalena Nowacka-Goik
  Dlaczego rozprawa w sprawie zastosowania aresztu wobec Katarzyny W. odbyła się tak późno? Kobieta zniknęła przeszło miesiąc temu i od tej pory cisza...
  Wniosek wpłynął do sądu 5 listopada i termin został wyznaczony na 19. Nie ma mowy o żadnych opóźnieniach, wszystko odbywa się zgodnie z procedurą. A ta mówi o poinformowaniu stron o mającej odbyć się rozprawie. Musieliśmy założyć, że Katarzyna W. zjawi się na rozprawie, dać jej szansę, tak więc musiała być poinformowana listownie. A termin awizowania daje nam w sumie 14 dni.

  Od którego momentu oficjalnie można uznać, że Katarzyna W. jest poszukiwana listem gończym?
  Od momentu ogłoszenia tego przez sąd. Oczywiście nie można zapomnieć, że poszukiwania zaczęły się już wcześniej, w ramach działań operacyjnych policji.

  Co grozi osobie, która udziela schronienia poszukiwanemu listem gończym?
  Zgodnie z przepisami prawa może chodzić o przestępstwo z art. 239. I takiej osobie grozi od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

  Historia Katarzyny ciągnie się już prawie 10 miesięcy  Zaginięcie małej Magdy zgłoszono 24 stycznia tego roku. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynkę porwano. Potem przyznała, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku i wskazała miejsce ukrycia zwłok. Najpierw prokuratura zarzucała jej nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka, dopiero po uzyskaniu opinii biegłych zarzut zmieniono na zabójstwo.

  W związku ze stawianymi jej zarzutami, kobieta była już dwukrotnie aresztowana. Po raz ostatni od 13 lipca do 1 sierpnia, a wcześniej w lutym. Za każdym razem zwalniał ją katowicki Sąd Okręgowy.

  Zwalniając podejrzaną sąd uznał, że nie ma uzasadnionej obawy utrudniania przez nią śledztwa, a grożąca Katarzynie W. surowa kara nie jest wystarczającą przesłanką do aresztowania. Prokuratura miała inne zdanie... Kobieta twierdziła, że zginął jej dowód osobisty, ale prawdopodobnie wyrobiła sobie nowy. Niektórzy podejrzewają, że uciekła z Polski. Według detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, mogła popełnić samobójstwo. *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Wszystkie barwy Niepodległości w obiektywach reporterów Dziennika Zachodniego ZDJĘCIA
  *Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   huuula guuula

   głęboko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 63 / 43

   jestem na wyspach HUUULA GUUULA!! żyję sobie świetnie !! mam tu kilku dochodzących bzykaczy,którzy walą mnie kilka razy dziennie !! a polski wymiar sprawiedliwości i pracujących tam półgłówków mam...rozwiń całość

   jestem na wyspach HUUULA GUUULA!! żyję sobie świetnie !! mam tu kilku dochodzących bzykaczy,którzy walą mnie kilka razy dziennie !! a polski wymiar sprawiedliwości i pracujących tam półgłówków mam głęboko!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 46

   Czyzby Rutek znow mial zamiar zaangazowac sie w poszukiwanie Katarzyny?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krotko

   zosia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 37

   ona i samobojstwo to nieprawdopodobne....

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama