Język nienawiści w polskiej polityce. Bezkarni są pieniacze...

  Język nienawiści w polskiej polityce. Bezkarni są pieniacze w Sejmie i w internecie

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  "Dorżnąć watahę" - tymi słowy o konkurentach z PiS wypowiedział się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Po katastrofie samolotu prezydenckiego poziom emocji sięgnął zenitu.

  "Niezależnie od wyniku śledztwa wiemy, że zostali zdradzeni! Potwierdzanie rosyjskich kłamstw to hańba!" - zawyrokował Jarosław Kaczyński. Wokół tych słów powstała cała religia smoleńska i jej wyznawcy.


  "Gowin zachowuje się jak katolicka ciota. To, że biskup gwałci dziecko nie ma znaczenia, dopóki nikt się o tym nie dowie" - to już Janusz Palikot o ministrze sprawiedliwości (na Twitterze). Palikot potrafi być jeszcze bardziej ekstremalny w słowach. Niewątpliwie to ten polityk jako pierwszy przekroczył granicę między happeningiem a zwykłym chamstwem.

  Po słowach, gestach, marszach szybko przyszły czyny. 19 października 2010 r. Ryszard C. wszedł do łódzkiej siedziby PiS i zabił Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. Zeszłoroczne obchody Święta Niepodległości zakończyły się ulicznymi bójkami i podpaleniem wozu transmisyjnego TVN.

  - Mamy do czynienia z pewnym buntem wobec systemu, który przyjmuje fatalną postać. Niska kultura polityczna całego społeczeństwa, jego elit, powoduje, że coraz szybciej przechodzimy od brutalnych słów do brutalnych czynów - ocenia socjolog polityki z Uniwersytetu Śląskiego dr Marcin Gacek i dodaje: - Polaryzacja sceny politycznej nie jest niczym nowym, podziały i rywalizacja to po prostu jedna z cech demokracji. W USA po reelekcji Baracka Obamy część mieszkańców z paru stanów chciała nawet secesji, nie godząc się z wynikiem wyborczym. Jednak dojrzali i odpowiedzialni politycy w takich sytuacjach robią wszystko, m.in. wykonują pojednawcze gesty, by pokazać wyborcom, że życie idzie dalej i wspólnie trzeba pracować dla państwa - dodaje dr Gacek.

  Kiedy ostatni raz podali sobie rękę Jarosław Kaczyński i Donald Tusk? Cóż, nie możemy oczekiwać cudów. Powinni jednak pamiętać, że przykład idzie z góry i podpala wyobraźnię różnych frustratów.

  W czerwcu 2012 roku jeden z sympatyków RAŚ na profilu wicewojewody Piotra Spyry napisał: "Czas skończyć tylko gadać. Niech poleje się polska krew!". Wicewojewoda Spyra oddał sprawę do prokuratury.

  - Uznałem, że padłem ofiarą mowy nienawiści. Nie wolno takich incydentów lekceważyć - mówi Spyra, który odwołał się od decyzji prokuratury, która nie chciała rozpatrzeć sprawy.

  Do prokuratury trafił też inny wpis z Facebooka, którego użytkownicy czują się wyjątkowo bezkarni. Niedawno radny PiS z Sosnowca, Tomasz Mędrzak, napisał: "Wzywam wszystkich chętnych na wyjazd 11.11, abyśmy hasło tegorocznego marszu, odzyskajmy Polskę, potraktowali dosłownie. Szykujmy się na przewrót i zamieszki w tym dniu, a w konsekwencji na zajęcie budynków rządowych. Nie ma już odwrotu".

  Radny dodał też przezornie: "Podpalajmy jedynie wozy transmisyjne reżimowych mediów. Przynajmniej do chwili, gdy nasi siepacze nie opanują gmachu telewizji".

  W kontekście wczorajszych wydarzeń nie zaskakuje szybkie odcięcie się polityków Prawa i Sprawiedliwości od radnego, który tłumaczył, że jego wpis był tylko żartem. Tego tłumaczenia absolutnie nie zaakceptowali inni działacze PiS, natychmiast zawieszając Mędrzaka w prawach członka partii.

  Wczoraj ABW ujawniła wpisy internetowe Brunona K., których nie potraktowano jak żartu. Niewątpliwie sprawa ta ożywi różne teorie spiskowe. Fakt, że konferencja służb specjalnych była perfekcyjnie przygotowana już zrodził domysły, że cała akcja jest intrygą służb specjalnych. Część opinii publicznej, niesprzyjająca rządowi, już zaczęła podejrzewać, że była to "wrzutka", której celem było odwrócenie oczu Polaków od innych wydarzeń.

  - Ja jednak radziłbym się Polakom głęboko zastanowić nad kondycją naszego życia politycznego. To może taki ostatni moment na ostudzenie emocji - mówi dr Tomasz Słupik, politolog z UŚ.
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Katowice mają podziemny dworzec autobusowy[ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Bytomianie dziękują TVN za materiały patolgię [ZOBACZ, Z CZEGO CHCĄ BYĆ DUMNI

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (19)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Organizacje biznesu kontra spoleczeństwo

   Adi Adiafora

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

   ]'Czy organizacje biznesu (kluby przedsiębiorców i organizacje indywidualnych pracodawców) w swoich poglądach i tezach ukrywają swoje głęboko skrywane „marzenie”, jakim jest...rozwiń całość

   ]'Czy organizacje biznesu (kluby przedsiębiorców i organizacje indywidualnych pracodawców) w swoich poglądach i tezach ukrywają swoje głęboko skrywane „marzenie”, jakim jest sprowadzenie stosunków społecznych w Polsce do czasów Ziemi Obiecanej Reymonta?

   Czy za nieustającymi roszczeniami, żądaniami, – o zniesienie wszelkich utrudnień w prowadzeniu firm , (o zmianę warunków prawnych i instytucjonalnych na bardziej przyjazne rozwojowi firm), kryje się wyłącznie wąski interes grup szeroko rozumianego wielkiego biznesu?

   Business Centre Club, dzięki silnemu lobby, ma duże osiągnięcia w wywieraniu wpływu na regulacje legislacyjne kształtujące prowadzenia działalności gospodarczej (m.in. poprzez “otoczenie regulacyjno-administracyjne”).

   Organizacje biznesowe, (m.in. BBC, czy pracodawców, np. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan) coraz częściej dostają to o co zabiegają(akty prawne). Normą staje się, że każda „zachcianka”( rozwiązanie korzystne dla biznesu) jest wprowadzana w życie (m.in. złagodzenie sankcji dla wykonawców, którzy startują w przetargach, wprowadzenie ulg podatkowych na poczet złych długów itp.)

   „Biznes” forsuje swoje ustawy w zakresie „uelastyczniania prawa pracy” (Czyt. pozbawianie praw pracowniczych), m.in. zablokowanie podwyżki wynagrodzeń za godziny nadliczbowe, fakultatywne wykorzystanie wydłużonego urlopu macierzyńskiego, ograniczenie zakresu przedmiotowego w ustawie o pozwach zbiorowych).

   W promowaniu tych rozwiązań na czoło wysuwa się Organizacja Pracodawcy RP, jej starania docenił i darzy wielką aprobatą premiera Donald Tusk, czego wyrazem było cytowanie w tzw. expose jej postulatów (zmodyfikowanie kodeksowej definicji doby pracowniczej, wprowadzenie możliwości stosowania dwunastomiesięcznych okresów rozliczeniowych i ruchomego czasu pracy). Dzięki temu skorzystają na tym m.in. sieci handlowe, będą mogły przez dwanaście miesięcy nie płacić za nadgodziny, w tym czasie zmuszając pracowników do „katorżniczej” pracy często po 12 godzin (np. w niedziele), nie martwiąc się zbytnio tym, że pracownicy „orają od świtu do nocy” bo i tak zapłacą im za 8 godzin ( w skali dnia), pewnie dodatkowo, dziwnie często, znów będą zdarzały się błędy w rozliczeniach godzin pracy (oczywiście na niekorzyść pracowników).

   W kwestii strategicznych spółek Skarbu Państwa (“sreber narodowych”), nigdy organizacje biznesu i pracodawców nie widza powodów aby je nie oddać w „łapy” prywatne (pod całkowitą kontrole). Bo przecież dzięki temu, (niejednokrotnie) dojone by były na dużą skale (za pomocą dywidend itp., a często na końcu „zarżnięte”, bo by przykładowo zawadzały „konkurencji”). Pewnie, nierzadko, stopniowo uznane za zbędne aktywa (np. nieruchomości) wyprzedawany by były za astronomiczne ceny w stosunku do ceny jaką by zapłacił „biznes” za cały podmiot publiczny państwu polskiemu (Skarb Państwa i obywatele polscy dostali by „ochlap” a później z zazdrością rząd spoglądał by na „horrendalne profity” jakie przynoszą sprzedane spółki dla podmiotów prywatnych).

   Biznes wpiera nam, że umowy czasowe i umowy cywilnoprawne to nie “umowy śmieciowe”, zapominając nierzadko dodać, że takie umowy są wykorzystywane, w dużej mierze, w nieodpowiedni, patologiczny sposób. Tłumaczy, że dla niektórych firm to „jedyne wyjście”. A co to w ogóle znaczy, czyli co? Inne posuniecie nie wchodzą w grę, nie można zmniejszyć rentowność firmy poprzez mniejsze ceny za towar (czy usługę) aby utrzymać się w “siodle”?, nie można zmienić rynku, czy się nieznacznie przekwalifikować?, tylko od razu (bo najprościej, bo najmniej obciąża kieszeń przedsiębiorcy) zwalniać pracowników albo „kombinując” przy prawach pracowniczych. Cd. na adiafora.plzwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   silesiofobia w kuchni

   Euro

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 22

   Aroganckie tłumaczenie i wypowiedź Magdy Gessler obraża nie tylko etnicznych Ślązaków ("To jest może błędne przekonanie, w waszym mniemaniu, ale tak jest, czy to się komuś podoba czy nie."), ale...rozwiń całość

   Aroganckie tłumaczenie i wypowiedź Magdy Gessler obraża nie tylko etnicznych Ślązaków ("To jest może błędne przekonanie, w waszym mniemaniu, ale tak jest, czy to się komuś podoba czy nie."), ale też urąga wiedzy i inteligencji wszystkich znających się na kuchni czytelników DZ
   (groteskowe tłumaczenie tradycyjnych śląskich potraw: żur - Traditional Polish sour soup, kluski - Homemade dumplings drizzled with pan-fried onion, rolada - Traditional Polish roulade with gammon and sour cucumber ???).

   http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/703551,krysztalowa-katowice-slask-to-czesc-tradycji-polskiej,id,t.html

   To kolejny przejaw silesiofobii, w wykonaniu znanej polskiej nacjonalistki !!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do wszystkich czytelnikow, ...

   I. Kant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 23

   Art. 11 Karty Praw Podstawowych!!!
   Bezpłodność – GMO – IN VITRO!!!
   W najbliższej przyszłości nie obejdzie się bez IN-VITRO, jeżeli państwo nie będzie refinansować ten zabieg (poczęty...rozwiń całość

   Art. 11 Karty Praw Podstawowych!!!
   Bezpłodność – GMO – IN VITRO!!!
   W najbliższej przyszłości nie obejdzie się bez IN-VITRO, jeżeli państwo nie będzie refinansować ten zabieg (poczęty z ducha świętego), to potomnych będą posiadali tylko bogaci. Alternatywa to absolutny zakaz upraw, handlu, transytu i wprowadzenia do konsumpcji produktów genetycznie zmodyfikowanych GMO!!!
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9T_PItdro9A#!

   Kościół stoi na stanowisku, że zapłodnienie in vitro zarezerwowane jest dla ducha świętego, który w ten sposób zaplodnił wieczną dziewicę. Poczęty przez in vitro czlowiek rodzi się bez grzechu pierworodnego, co dla Kościoła jest problemem, na razie nie do przeskoczenia.
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12266894,_Kazdy_ma_prawo_byc_poczety_normalnie__Absurd____filozof.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10663636&v=1&obxx=12266894

   Interesuje mnie przyszłość, bo tam zamierzam spędzać resztę życia, dlatego Teraz mogę powiedzieć że Unia Europejska nie powinna składać się z państw o różnej narodowości tylko z narodowości Historycznych, nawet jeżeli UE będzie liczyło kilkadziesiąt narodowości to tylko wówczas będzie można dojść do porozumienia i wspólnoty Unii Europejskiej!!!

   Przekaż dalej, ...
   Viva Silesia Heimat – Viva Europa Vaterland - oznacza koniec czystek etnicznych na tle rasowym, narodowym i kościelnym!!!!!!
   Pyrsk, …
   Ślůnzok nie Polok, bo nie podciep,
   Pozdrawiam / Best regards/ Mit freundlichen Grüßenzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Sandmanna

   tez wnuczek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 17

   ze tak powiem do ciebie, "funcjonariuszu innych sluzb", czy jeszcze nie zauwazyles, ze najwiekszym chamem i prowokatorem jestes ty?
   szukam usprawiedliwienia dla twoich niecnych czynow i doszedlem...rozwiń całość

   ze tak powiem do ciebie, "funcjonariuszu innych sluzb", czy jeszcze nie zauwazyles, ze najwiekszym chamem i prowokatorem jestes ty?
   szukam usprawiedliwienia dla twoich niecnych czynow i doszedlem do wniosku, ze demencja robi swoje,
   nie ogarniasz juz nawet tego, co napisales dzien wczesniej, ba, co napisales w poprzednim poscie,
   ale jestes na tyle wredny, ze nieomieszkasz swoich win zwalac na innych, WUML wychodzi z ciebie, winni sa zawsze ci inni, ci co nie zgadzaja z twoja (jedynie sluszna) prawda.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Bezkarni są pieniacze w Sejmie i w internecie"?

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 21

   A bezkarne hieny w reżimowych mediach to niby kto, owieczki Tuska i Komorowskiego?
   Polacy wiedza, kto, kiedy i w jakim celu uruchomił przemysł nienawiści.
   Kończy się bezkarność reżimowych...rozwiń całość

   A bezkarne hieny w reżimowych mediach to niby kto, owieczki Tuska i Komorowskiego?
   Polacy wiedza, kto, kiedy i w jakim celu uruchomił przemysł nienawiści.
   Kończy się bezkarność reżimowych użytecznych idiotów, kłamstwa już przestają
   działać.
   Polacy, dotychczas prani bezkarnie po pysku, zaczęli oddawać zadawane
   ciosy tak, że zabolał dotychczas bezkarne reżimowe hieny.
   I o to chodziło!!
   I stąd bierze się ten płacz i lament reżimowych idiotów. Boli, bo ma boleć !!
   I będzie bolało.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OSTRZEŻENIE

   MILLER (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 35

   UWAGA:

   NASI LUDZIE ŚLEDZĄ WPISY INTERNETOWE.

   JEŻELI BĘDZIESZ DALEJ KRYTYKOWAŁ RZĄDY PO-PALIKOT-PSL/SLD,

   TO ~~~~~~ TY TEŻ ~~~~~~ MOŻESZ ZOSTAĆ ZAMACHOWCEM!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obawiam się, że jedyna ofiarą niedoszłego "zamachu" padną Polacy.

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 28

   Wczoraj pytałem na forum, komu przyprawia gębę zamachowca?
   Dzisiaj okazuje się, że właśnie Polakom.
   Już odzywaja się brunatno-czerwone środowiska bękartów po komunizmie,
   oskarżające Polaków o...rozwiń całość

   Wczoraj pytałem na forum, komu przyprawia gębę zamachowca?
   Dzisiaj okazuje się, że właśnie Polakom.
   Już odzywaja się brunatno-czerwone środowiska bękartów po komunizmie,
   oskarżające Polaków o największe zbrodnie które pozwolę sobie wymienić;
   - nienawiść, ksenofobia, antysemityzm, patriotyzm, katolicyzm, nacjonalizm, etc.

   Według czerwono-brunatnych "postępowców", to Polacy są wszystkiemu winni. Dlatego ich zdaniem należy Polaków zepchnąć na margines życia społecznego, przywoływać do porządku nahajką, zacisnąć kaganiec, zaostrzyć cenzurę, delegalizować, ograniczyć prawa i swobody obywatelskie.

   Po raz kolejny w historii, brunatno-czerwoni "postępowcy" stawiają siebie w roli kapo z pałka czy nadzorcy z batem, roszcząc sobie prawo do decydowania o poglądach, prawach i życiu Polaków.
   Dlatego apeluję, nie dajmy zrobić z siebie niewolników zarządzanych przez czerwono-brunatną hołotę!

   PS.
   Da "smutnych panów" z Ministerstwa Bezpieczeństwa PO.
   Nie mam w domu materiałów wybuchowych i nie wiem jak konstruować bomby.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TUSK tylko jedno potrafi - prowokowac niezrownowazonego Kaczynskiego

   POwiec prawde (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 29

   Nieudolny TUSK utrzymuje sie u wladzy tylko dzieki rozniecaniu nienawisci i lekow przed Kaczorem.

   Mam nadzieje, ze w PO wiekszosc zauwazy, ze sposob uprawiania polityki przez TUSKA jest...rozwiń całość

   Nieudolny TUSK utrzymuje sie u wladzy tylko dzieki rozniecaniu nienawisci i lekow przed Kaczorem.

   Mam nadzieje, ze w PO wiekszosc zauwazy, ze sposob uprawiania polityki przez TUSKA jest katastrofalny dla POLSKI.

   GOWIN na premiera.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wrzystkemu inne spolecznstwo

   Brunon H (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 37

   Oczywiscie wrzystkemu winne spoleczenstwo a prawdziwi sprawcy politycy to niewinne baranki Mamy dojsc nieudacznikow amatorow dyletantow partyjnych przy sprawowadniu wladzy

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Droga Autorko

   obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 30

   Szanowna Agato Pustułko, dziecko, nie ogarniasz rzeczywistości, tak w skrócie. Naprawdę.
   Nie krzycz WOJNA polsko polska, bo to brednie. 99% jest zjednoczonych w walce z codziennością. Z fatalnym...rozwiń całość

   Szanowna Agato Pustułko, dziecko, nie ogarniasz rzeczywistości, tak w skrócie. Naprawdę.
   Nie krzycz WOJNA polsko polska, bo to brednie. 99% jest zjednoczonych w walce z codziennością. Z fatalnym ładem prawnym, z dramatyczną sytuacją gospodarczą, z wizją przyszłości zawodowej naszych dzieci dla której już brak przymiotników...

   Pożera nas zgniły kompromis z 89 roku i gangsterska rywalizacja. Nie, nie ta pomiędzy badylarzami, ale pomiędzy gangami skupionymi wokół rekietierskich służb WSI i ABW.

   Mamy wyjątkowy okres spokoju granic i marnujemy go na wojenkę na górze. Złudzeń nie mam, oni sobie sami nie pójdą....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama