Sarnów: Będzie nowy węzeł na DK 86. Są protesty mieszkańców

  Sarnów: Będzie nowy węzeł na DK 86. Są protesty mieszkańców

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tak ma wyglądać centrum logistyczne w Sarnowie
  1/2
  przejdź do galerii

  Tak ma wyglądać centrum logistyczne w Sarnowie ©mat. prasowe

  W Psarach powstaje największe w województwie śląskim centrum logistyczne. Wraz z tą inwestycją ma powstać także bezkolizyjny węzeł drogowy wraz ze stosownym dojazdem do centrum z DK 86 w Sarnowie. Będzie to oznaczało spore zmiany dla kierowców.
  W planach jest bowiem budowa wiaduktu, który miałby przeprowadzić ruch ponad drogą krajową. Inwestycja przewiduje także budowę dwóch rond (po obu stronach drogi) i tunelu podziemnego. Pasy, z których będzie możliwy zjazd na wiadukt, wymuszają zamknięcie bezpośredniego zjazdu z drogi krajowej na ul. Podgórną i ul. Szkolną w Sarnowie. Na końcu ul. Szkolnej ma powstać zatoka do zawracania dla samochodów oraz szkolnego gimbusa. A od węzła będzie biegła droga w kierunku ul. Akacjowej.

  Centrum logistyczne ma przynieść spore wpływy do gminnej kasy. Jednak budowa węzła w rejonie ulicy Podgórnej nie do końca podoba się mieszkańcom, bo wszystko ma się dziać tuż pod ich oknami.

  - Nie mamy nic przeciwko inwestycji. Jednak mamy wątpliwości co do samego węzła. Długo walczyliśmy o ekrany dźwiękochłonne, bo hałas był nie do zniesienia. Czy nie można przesunąć węzła nieco dalej? - pyta Dariusz Zander, mieszkaniec ulicy Podgórnej.

  Mieszkańcy postanowili się zorganizować i zainteresować tematem posłów z regionu.

  Wójt gminy mówi, że projekt został przegłosowany przez radnych już trzy lata temu. I nie można w tej sprawie nic zrobić. - Przesunięcie węzła w stronę ulicy Granicznej może spotkać się z protestami tamtych mieszkańców. Moim zdaniem osiągnęliśmy kompromis i lepszego rozwiązania już nie będzie - tłumaczy Tomasz Sadłoń, wójt gminy Psary.

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach wstępnie zaakceptowała koncepcję budowy węzła. Jednak to inwestor musi porozumieć się z mieszkańcami. - To na inwestorze spoczywa odpowiedzialność za wszystkie uzgodnienia, w tym uzgodnienia z mieszkańcami - mówi Dorota Marzyńska-Kostas, rzeczniczka GDDKiA.
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Katowice mają podziemny dworzec autobusowy[ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Bytomianie dziękują TVN za materiały patolgię [ZOBACZ, Z CZEGO CHCĄ BYĆ DUMNI

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama