Ważne
  Sosnowiec: "Korzeniec" wraca z fanaberią widzów

  Sosnowiec: "Korzeniec" wraca z fanaberią widzów

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bardzo udanie zakończyli udział w dziesiątej edycji Wałbrzyskich Fanaberii Teatralnych aktorzy i realizatorzy z sosnowieckiego Teatru Zagłębia. Prezentowany na Dolnym Śląsku spektakl "Korzeniec" w reżyserii Remigiusza Brzyka wraca bowiem do Sosnowca z Fanaberią Publiczności.
  - To wspaniałe wyróżnienie, zwłaszcza że jest to nagroda przyznawana przez publiczność. To nagroda dla teatru, dla Remigiusza Brzyka i Tomasza Śpiewaka, dla twórców, aktorów i wszystkich, którzy przygotowali tę sztukę - mówi nam Zbigniew Leraczyk, dyrektor Teatru Zagłębia.

  Przypomnijmy, że "Ko-rzeniec" to adaptacja książki Zbigniewa Białasa, na co dzień profesora anglistyki. Jest to wspaniała podróż do nieistniejących już Sosnowic, bo akcja powieści dzieje się w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przed wybuchem I wojny światowej. Wystawienie sztuki na scenie Teatru Zagłębia zbiegło się z obchodami 110. rocznicy przyznania Sosnowcowi praw miejskich. Premiera przedstawienia odbyła się 26 maja 2012 roku.

  Niebawem sosnowieckie przedstawienie będzie można zobaczyć w Krakowie. 10 grudnia nasi aktorzy zagrają na Scenie Kameralnej Narodowego Starego Teatru. "Korzeniec" został również zgłoszony do Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Organizuje go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

  Zespół Teatru Zagłębia przygotowuje tymczasem nowy spektakl. Na 4 stycznia zaplanowano prapremierę komedii "Prawda" Floriana Zellera. - Reżyseruje Wojciech Malajkat - informuje dyrektor Zbigniew Leraczyk.
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Katowice mają podziemny dworzec autobusowy[ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Bytomianie dziękują TVN za materiały patolgię [ZOBACZ, Z CZEGO CHCĄ BYĆ DUMNI

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama