Politycy ziemi cieszyńskiej mówią "nie" fuzji szpitali w...

  Politycy ziemi cieszyńskiej mówią "nie" fuzji szpitali w Ustroniu i Piekarach Śl.

  Witold Kożdoń

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie milknie burza wokół planów połączenia Śląskiego Szpitala Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego w Ustroniu z Wojewódzkim Szpitalem Chirurgii Urazowej w Piekarach Śląskich. - Taka decyzja będzie miała ogromne konsekwencje także dla naszych pacjentów - mówił na wczorajszej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego poseł Czesław Gluza.
  Konflikt organizacji związkowych działających w ustrońskim szpitalu z marszałkiem województwa trwa od kilku tygodni. Załoga nie godzi się na fuzję z "urazówką" w Piekarach i z tego powodu na Zawodziu zorganizowano nawet pikietę.

  W październiku przeciw planom fuzji zaprotestowała Rada Powiatu Cieszyńskiego. Wczoraj radni otrzymali odpowiedź. Zdaniem marszałka oba szpitale są jednostkami o strategicznym znaczeniu dla regionu.
  Głównym założeniem planowanego połączenia jest zaś "wyłonienie wysokospecjalistycznego szpitala o podwyższonym standardzie, w którym możliwe byłoby leczenie skomplikowanych schorzeń i urazów, począwszy od zabiegu chirurgicznego aż do pełnej rehabilitacji". Połączenie może też skutkować wzrostem jakości i dostępności usług zdrowotnych.

  Argumenty te nie przekonują jednak cieszyniaków. - Ta decyzja nie ma nic wspólnego z merytoryką. Nie warto niszczyć dobrego szpitala w Ustroniu dla bliżej nieznanych celów - przekonywał poseł Stanisław Szwed.

  - Na sprawę powinniśmy patrzeć kompleksowo - dodał Gluza. - Zmiana profilu szpitala w Ustroniu może w przyszłości skutkować konkurencją dla naszego ostrodyżurowego szpitala w Cieszynie. Ale znaków jest więcej, dlatego argumenty marszałka nie są przekonujące - podkreślał na sesji poseł.
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Katowice mają podziemny dworzec autobusowy[ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO]
  *Bytomianie dziękują TVN za materiały patolgię [ZOBACZ, Z CZEGO CHCĄ BYĆ DUMNI

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama