Unia wspiera doktorantów

  Unia wspiera doktorantów

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Cały czas są szanse na zdobycie dofinansowania z Unii Europejskiej na projekty na Pomorzu
  Unia wspiera doktorantów

  ©Grzegorz Mehring/Polskapresse

  Zaledwie przed tygodniem został otwarty nabór wniosków dla doktorantów o przyznanie stypendium w ramach V edycji realizowanego ze środków programu Kapitał Ludzki projektu "InnoDoktorant - stypendia dla doktorantów". Czasu nie zostało jednak wiele, bo wnioski przyjmowane są tylko do 14 grudnia. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego zaplanowano serię spotkań rekrutacyjno-informacyjnych, które powinny ułatwić doktorantom prawidłowe wypełnienie wniosków. Najbliższe odbędzie się już w czwartek.

  W tej edycji projektu planowane jest przyznanie maksymalnie 60 stypendiów w kwocie nieprzekraczającej 30 tys. zł każde. Wybór wniosków odbywa się w drodze konkursu.
  Wsparciem zostaną objęci młodzi naukowcy mający otwarte przewody doktorskie - koniecznie na uczelni pomorskiej - w jednej z aż 11 specjalności naukowych. Są wśród nich matematyka, fizyka, chemia i inne nauki przyrodnicze, technologie informacyjne, telekomunikacja, elektronika, informatyka, biotechnologia i chemia leków, ale też budowa maszyn, pojazdów i statków czy ochrona środowiska w zakresie strefy nadbałtyckiej.

  Jak widać z tej niepełnej jeszcze listy, celem projektu jest wspieranie stypendiami doktorantów kształcących się na kierunkach uznanych za przyczyniające się do wzmocnienia konkurencyjności i rozwoju gospodarczego Pomorza, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju naszego regionu.

  Z kolei jeszcze do 4 stycznia przyszłego roku Urząd Marszałkowski przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach rozwoju regionalnej infrastruktury drogowej. A jest o co walczyć, bo ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi aż 72,23 mln zł. W sumie do wykonania jest budowa, przebudowa i rozbudowa 51 dróg, w tym m.in. obwodnice, skrzyżowania, ciągi ruchu uspokojonego przy przejściach przez małe miejscowości. Do tego dochodzi budowa, przebudowa lub remont 52 drogowych obiektów inżynierskich, w tym mostów, wiaduktów, estakad, tuneli drogowych, kładek dla pieszych i przejść podziemnych.

  Skala prac drogowych stojących przed pomorskimi samorządami i firmami budowlanymi zapowiada się więc wciąż imponująco. Co ważne, w ramach projektu przewidziano także liczne prace projektowe dla kolejnych inwestycji, których wykonanie finansowane będzie już ze środków unijnej perspektywy budżetowej na lata 2014-2020.

  To tylko przykłady działań, z których jeszcze można skorzystać.

  Projekt realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego,
  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama