Mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn po robocie sprzedawał trefny...

  Mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn po robocie sprzedawał trefny alkohol z Czech

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  - Zatrzymanie to efekt przesłuchania 45-letniej mieszkanki Czerwionki-Leszczyn, która kilka dni temu trafiła do szpitala w wyniku zatrucia alkoholem. Kobieta w trakcie przesłuchania zeznała, że piła alkohol na terenie ogródków działkowych przy ulicy Dworcowej - mówią policjanci z Rybnika.

  Funkcjonariusze zrobili nalot na wspomniane ogródki działkowe. W jednej z altanek zabezpieczono niewielkie ilości alkoholu pochodzącego z Czech. Butelki miały naklejkę: Helsinki.

  - Potem na terenie Czerwionki-Leszczyn zatrzymaliśmy jeszcze 55-letniego mieszkańca, który rozprowadzał alkohol niewiadomego pochodzenia. Sprawdzamy, czy był to alkohol z Czech i czy trafił on do 45-letniej kobiety, przebywającej obecnie w szpitalu - mówi nadkom. Aleksandra Nowara, rzeczniczka rybnickiej policji.

  Zatrzymanie 55-latka policjanci wiążą także z inną sprawą sprzed miesiąca, kiedy to w tej samej gminie, w wyniku zatrucia alkoholem, zmarł 63-letni mężczyzna. - Prokuratorzy i policjanci badają powiązanie wątku nielegalnego sprowadzania przez podejrzanego mężczyznę alkoholu z Czech i jego sprzedaży bez zezwolenia na terenie Czerwionki-Leszczyn z poprzednimi sprawami - potwierdza Nowara.

  Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na razie na przedstawienie mężczyźnie zarzutów wprowadzenia do obrotu szkodliwych dla życia i zdrowia substancji. - Podejrzewamy, że wśród alkoholu, który sprzedawał, był też alkohol metylowy. Grozi mu do ośmiu lat więzienia - mówi Nowara.

  Mężczyzna jest mieszkańcem Czerwionki, do chwili zatrzymania pracował jako górnik w kopalni na terenie Czech i właśnie tam zaopatrywał się w alkohol, po czym przewoził go przez granicę i sprzedawał bez akcyzy na terenie gminy. - W związku z faktem, że skażony alkohol może znajdować się jeszcze w obiegu, apelujemy do wszystkich, aby nie kupowali i nie spożywali alkoholu niewiadomego pochodzenia - mówi Nowara.

  Czy po tej aferze nie boisz się kupować alkoholu z Czech? Pisz


  *Niesamowity Dreamliner w Pyrzowicach ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *HC GKS Katowice od szatni ZOBACZ ZDJĘCIA TYLKO W DZ
  *Ślązacy zazdroszczą Katalończykom autonomii: prawda czy fałsz? [CZYTAJ I SKOMENTUJ]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama