LM siatkarek: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Dresdner SC 3:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]

W 5. kolejce Ligi Mistrzyń siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza pokonały Dresdner SC 3:0 i zachowały jeszcze cień szansy na wyjście z grupy

Tylko trzech setów potrzebowały siatkarki Tauronu MKSDąbrowa Górnicza, bo odnieść drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Po pokonaniu wicelidera niemieckiej ligi zespołu Dresdner SC 3:0 mają jeszcze szansę na wyjście z grupy. Nie zależy to jednak już tylko od nich. Teraz muszą czekać jeszcze na wynik lidera Eczacibaci Stambuł z Azerrailem Baku. Ważne będą także mecze w ostatniej kolejce.

W zespole Tauronu nadal nie może grać Krystyna Strasz. Libero zespołu z Dąbrowy Górniczej po chorobie wznowiła już treningi, jednak o grze jeszcze nie ma mowy. - To bardzo mocny punkt naszej drużyny i bardzo nam jej brakuje - żałuje trener Waldemar Kawka.

- Nie zagram jeszcze przynajmniej przez miesiąc - tłumaczy Strasz. - Już nie mogę się doczekać powrotu na parkiet, oglądanie meczu z boku kosztuje mnie sporo nerwów - dodaje.

Na razie miejsce Strasz zajęła sprowadzona z Włoch Milena Stracchitti. Prywatnie to partnerka reprezentanta Włoch i atakującego Jastrzębskiego Węgla Michała Łaski. - Po raz drugi oglądam mecz Tauronu i mam nadzieje, że tak jak za pierwszym razem nie przyniosę mu pecha - śmiał się oglądający wczorajszy mecz Łasko.

Libero Tauronu została wystawiona na ciężką próbę nerwów już w pierwszym secie. Dąbrowianki prawie przez cały czas musiały gonić wynik. Niemki prowadziły na początku 4:1, ale potem dzięki Charlotte Leys był remis 10:10. Jeszcze raz podopieczne Waldemara Kawki dogoniły rywalki przy stanie 13:12. Kiedy jednak wicemistrzynie Niemiec objęły prowadzenie 20:16 i 24:24 wydawało się, że pierwszy set trzeba będzie jednak spisać na straty.

Dąbrowianki nie rezygnowały i doprowadził najpierw do remisu 24:24, a potem po skutecznym bloku Elżbiety Skowrońskiej i bezbłędnej zagrywce Joanny Kaczor wygrały pierwszego seta.

Zespół z Niemiec wspierała spora grupa kibiców z Niemiec. Ubrani w klubowe barwy i uzbrojeni w kołatki i bębny przez cały czas dopingowali swój zespół licząc na zwycięstwo.

Dwa następne sety toczyły się już pod dyktando dąbrowianek, choć w trzecim Niemki na początku prowadziły 4:1. Końcówka jednak należała do Tauronu.