Weź udział w corocznej świątecznej zbiórce żywności [LISTA...

  Weź udział w corocznej świątecznej zbiórce żywności [LISTA SKLEPÓW]

  Grażyna Dębała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przez cały weekend możesz włączyć się do akcji Świątecznej Zbiórki Żywności. W weekend w 145 sklepach regionu 1300 wolontariuszy będzie zbierało żywność przekazaną przez klientów wybranych sklepów. Zbiórkę organizuje Śląski Bank Żywności.
  Wolontariusze zbierali żywność również w ubiegłym roku

  Wolontariusze zbierali żywność również w ubiegłym roku ©Małgorzata Genca

  - Na to, jak będą wyglądały święta najuboższych w naszym regionie, może mieć wpływ każdy z nas. Wystarczy w dniach zbiórki w wybranych sklepach kupić dodatkowy produkt i przekazać go wolontariuszom - zachęcają organizatorzy akcji.
  Żywność można oddać w 145 sklepach naszego regionu. W Będzinie wolontariusze będą czekać w Biedronkach (ul. Piłsudskiego 83, Piastowska 15, Małobądzka i ZBoWiD-u 1) oraz w Kauflandzie (ul. 11 Listopada). W Bielsku-Białej żywność będzie zbierana w Biedronkach (ul. Żywiecka 115 i Stawowa 4), w Jaroszu (ul. Łagodna 17), w Realu (Leszczyńska 20), Delikatesach Lewiatan (ul. Żywiecka 95) oraz Euro-Sklepie (Lenartowicza 20).

  W Bytomiu w ramach akcji żywność będzie zbierana w trzech Biedronkach (ul. Łokietka 1, Frenzla 25 i Daleka 147) oraz w Tesco (ul. Graniczna) i Simply Market (ul. Kolejowa). Chorzów. Tutaj wolontariusze będą czekać w czterech Biedronkach (ul. Batorego 29, Katowicka 111, Gałeczki i Beskidzka). Będą też w Tesco (ul. Batorego 21 i Graniczna), w Kauflandzie (ul. 3 Maja 185), sklepach Carrefour (Parkowa), Leclerc (ul. Żołnierzy Września) i w Lidlu (Strzelców Bytomskich 30).

  W Czechowicach-Dziedzicach zbiórka będzie w Biedronce przy Szkolnej 2. W Dąbrowie Górniczej w Tesco (Królowej Jadwigi, Legionów Polskich) i siedmiu Biedronkach (Królowej Jadwigi, Legionów Polskich, Sienkiewicza, Kasprzaka, Maja- kowskiego, Adamieckiego, Zagłębia Dąbrowskiego). Żywność można będzie też przekazać wolontariuszom w Stokrotce (Kasprzaka), Carrefourze (Majakowskiego) i Realu (Katowicka). Do akcji włączyły się też trzy sklepy FRAC (Kasprzaka, Tysiąclecia, 11 Listopada). W zbiórkę żywności zaangażowało się też 16 gliwickich Biedronek (Chorzowska 22b, Jedności 8, Beskidzka 22, Żwirki i Wigury 62, Bojkowska 19, Marzanki 21, Gomułki 1, Czwartaków 13, Paderewskiego 56, Lipowa 7, Kozielska 2, Strzelców Bytomskich 8, Kolberga 41, Dubois 16, Dworcowa 44, Żurawia 3). Żywność można też oddać w sklepie E.Leclerc (Rybnicka i Tarnogórska), Tesco (Wielicka, Łabędzka i Kochanowskiego), Stokrotka (Kopernika), Polo Market (Żwirki i Wigury), Carrefour Arena (aleja Jana Nowaka Jeziorańskiego). W Jaworznie żywność można zostawić w czterech Biedronkach (ul. Pocztowa 6, Kolbego 1, Towarowa 54, Grunwaldzka 202/204). Wolontariusze będą też w Kauflandzie (ul. Matejki 27), sklepie Carrefour (Wojska Polskiego 2d) i Lawiatan (Ciężkowice). Katowiczanie mogą zostawić żywność w czterech Biedronkach (Radockiego 150, Uniwersytecka 12, Zielonogórska 1 i Wojciecha), Auchan (Reńców 30) lub Simply City Elea (Ligonia 21). Żywność zbierana będzie też w dwóch Biedronkach w Łaziskach (ul. Dworcowa i Wyzwolenia) i jednej w Łazach (Targowa 4). W Mikołowie potrzebujących można będzie wesprzeć, oddając żywność w Lidlu (Wyzwolenia 10), Carrefour (ul. Młyńska), Tesco (Młyńska), Auchan (Gliwicka), PSS Zgoda (Karola Miarki 11) oraz w Biedronkach (Podleska, Pszczyńska). W Mysłowicach do akcji włączyły się cztery Biedronki (Wielka Skotnica, Armii Krajowej, Powstańców i Brzęczkowicka) oraz Tesco (Morcinka) i Real (Katowicka). W Pszczynie żywność można będzie oddać w Kauflandzie (Broniewskiego), a w Raciborzu w Biedronkach (Reymonta 16, Opawska 69, Słowackiego 58). W Rudzie Śląskiej do akcji włączyło sie 9 sklepów, w tym Biedronki (Radoszewska, ks. Niedzieli 7, Wilka, Dunikowskiego 1), Tesco (1 Maja) i Lewiatan (Westerplatte). Wolontariusze pojawią się też w Biedronce w Rybniku (Sztolniowa, Zebrzydowicka 74, 3 Maja, Sybiraków 15, Lompy, Wodzisławska 1) i Sosnowcu (Konstytucji 3 Maja 3, Kalinowa 81, Kościelna 54, Zwycięstwa, Braci Mieroszewskich 2 i 51).

  Żywność dla potrzebujących będą mogli oddać również klienci świętochłowickich Biedronek (Sportowa i Bukowa 158). W Tarnowskich Górach zbiórka będzie prowadzona w Tesco (Zagórska 220) i w Biedronkach (Ułańska, Bytomska, Legionów, Łotewska 2, Zagórska 91). Tyszanie będą mogli wesprzeć akcję, robiąc zakupy w Tesco (Edukacji 44, Towarowa 2) oraz w Biedronce (Wejchertów 2). Zabrzanie mogą zostawić żywność w sklepach Carrefour (Jordana, Chopina, Pośpiecha, De Gaulle'a, Janika), Tesco (Piłsudskiego) oraz w Biedronkach (Szczęść Boże 6, Hermisza 16, Krakowska 3). W Żorach do akcji włączyły się Biedronki (Wodzisławska 12, Jana Pawła 43).
  *Niesamowity Dreamliner w Pyrzowicach ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *HC GKS Katowice od szatni ZOBACZ ZDJĘCIA TYLKO W DZ
  *Ślązacy zazdroszczą Katalończykom autonomii: prawda czy fałsz? [CZYTAJ I SKOMENTUJ]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama