Ważne
  Wojewoda śląski zamierza walczyć z mową nienawiści

  Wojewoda śląski zamierza walczyć z mową nienawiści

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nie tylko w Warszawie politycy będą walczyć z mową nienawiści. Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni podczas ostatniej narady uczulił wojewodów, by i oni na swoim terenie zajęli się tym problemem. Wojewoda Zygmunt Łukaszczyk ma zadanie: walczyć z mową nienawiści.
  Platforma Obywatelska zaproponowała nawet, by znowelizować Kodeks karny, a konkretnie artykuł 256. Chodzi o to, żeby osoby publicznie nawołujące do nienawiści wobec grupy osób lub osoby "z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, społecznej, naturalnych lub nabytych cech osobistych lub przekonań (...), podlegały karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".


  Województwo śląskie także pod tym względem jest nietypowe, bo w naszym regionie, oprócz podziałów na zwolenników PO i PiS, są także inne, jeszcze bardziej skomplikowane i emocjonalne. Chodzi oczywiście o podział na RAŚ-owców i anty-RAŚ-owców, których zajadłe pojedynki możemy obserwować nie tylko w internecie, ale także podczas otwartej dyskusji. W sali sejmu śląskiego o zwolennikach RAŚ mówiono jako o volksdeutschach. Stało się to m.in. podczas wystąpienia szefa SLD posła Marka Balta, a także w czasie dyskusji na temat planowanej wystawy w Muzeum Śląskim.

  Ofiarą mowy nienawiści czuje się też wicewojewoda śląski Piotr Spyra, który doniesieniem do prokuratury zareagował na wpis na Facebooku, w którym sympatyk RAŚ wzywał, by polała się wreszcie polska krew. Prokuratura nie podjęła sprawy, ale wojewoda nie zamierza dać za wygraną.

  Zresztą Facebook jest stałym miejscem zaczepek i wyzwisk "prawdziwych i fałszywych Ślązaków". Można powiedzieć, że dopóki awantury odbywają się w świecie wirtualnym, nic złego się nie dzieje, bo internet to katalizator emocji. Nie można jednak wykluczyć, że spory przeniosą się na ulicę, choćby w postaci obraźliwych napisów na murach. Tak stało się ostatnio w województwie opolskim, gdy w Zębowicach właściciel domu umieścił na nim napis "Hadziaje do pieca", co zostało odebrane jako nawoływanie do waśni na tle narodowościowym ("hadziaje" to negatywne określenie ludności napływowej na Śląsk Opolski).

  Sprawą zajęła się prokuratura, zaś Krystian Szulc, przewodniczący stowarzyszenia Powstania Śląskie 90 z Katowic, napisał do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta pismo, w którym wezwał do ustalenia "czy sprawca lub sprawcy działali sami, czy są częścią większej organizacji i jakie cele ta organizacja posiada".

  - Jako Ślązak uważam, że jest to prowokacyjne działanie na szkodę Ślązaków i ma na celu zdyskredytowanie nas w opinii krajowej i międzynarodowej - stwierdził Szulc.

  Jak wojewoda śląski będzie radził sobie z problemem mowy nienawiści? Minister Boni podczas posiedzenia komisji ds. mniejszości narodowych i etnicznych dał do zrozumienia, że chodzi mu o "wzmożone społeczne monitorowanie przejawów mowy nienawiści".

  - Mam zamiar rozpisać konkurs dla nauczycieli i wychowawców na program edukacyjny, który uczyłby postaw tolerancji dla inności. Przede wszystkim zależy mi na młodym pokoleniu. W tym tygodniu ustalimy szczegóły z kuratorem oświaty - wyjaśnia wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk, który chce też skorzystać z okazji, że w Katowiacach trwa właśnie synod diecezjalny, by wspólnie z duchownymi zastanowić się nad innymi konkretnymi działaniami. Planowane jest też specjalne seminarium poświęcone tej sprawie.

  - Wszyscy powinniśmy oczywiście zacząć od siebie. Kiedy czasem czytam komentarze w internecie, to zastanawiam się, czy byłyby równie "odważne" , gdyby nie były anonimowe - mówi wojewoda Łukaszczyk.

  Nieoficjalnie wiemy, że policja i służby specjalne zostały szczególnie uczulone na te kwestie, co oznacza, że - jak było w przypadku niedoszłego zamachowca Brunona K. - pod specjalnym nadzorem znajdą się np. wpisy internetowe. Będą analizowane pod kątem nawoływania do aktów nienawiści.
  *NiesamowityDreamliner w Pyrzowicach ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *Zniewalający wystrój restauracji Kryształowa Magdy Gessler ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO
  *HC GKS Katowice od szatni ZOBACZ ZDJĘCIA TYLKO W DZ
  *Ślązacyzazdroszczą Katalończykom autonomii: prawda czy fałsz? [CZYTAJ I SKOMENTUJ]

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Czytaj także

   Komentarze (39)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   waśni na tle Narodowościowym powinny zniknąć z naszego życia!!!!!

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Zacznij Pan od tej kobiety:

   http://www.aferyprawa.eu/Oropoiwzk/APEL-PILNE-PORWANIE-DZIECKA-Stowarzyszenie-Polskie-Rodzice-Przeciw-Dyskryminacji-Dzieci-T-Z-2131

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Higiena słowa i kultura ciała

   firiduri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   Wojewoda jeszcze się nie uporał z mową nienawiści, a tu już będzie trzeba walczyć z mową ciała.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jerzy Gorzelik i jego przyjaciel

   Alojs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 18

   Ten pan w czapeczce to Bernard Kurzawa:
   http://imageshack.us/photo/my-images/839/kurzawaigorzelik.jpg

   Plakat wyborczy Bernarda Kurzawy:
   http://imageshack.us/photo/my-images/846/kurzawa2.jpg/...rozwiń całość

   Ten pan w czapeczce to Bernard Kurzawa:
   http://imageshack.us/photo/my-images/839/kurzawaigorzelik.jpg

   Plakat wyborczy Bernarda Kurzawy:
   http://imageshack.us/photo/my-images/846/kurzawa2.jpg/

   Jedna z wypowiedzi Bernarda Kurzawy:

   ""Moje tętnice spływają nienawiścią gorącą jak płynna stal ,żydzi to największa zakała ludzkości ,słuchaj żydzie nienawidzę was jak nic na tym świecie, jesteście jak zaraza jam muchy sracie wszędzie i wszędzie was pełno

   mój dziadek was nie nienawidził całym sercem, jestem dumny z każdej osoby w mojej rodzinie z każdego przodka który przyczynił się do śmierci żyda. Nie jestem osobą anonimową Bernard Kurzawa Cmok Laby."

   http://w463.wrzuta.pl/obraz/8WanbGSYPQv/kurzawa
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szlysjery do haresztu

   Al Bandi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 19

   Pozamykac we haresztach eli irenhausach szlysjersko dzicz i na Slonsku bydzie spokoj!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Holota

   O2 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   I lajdackie szlesjerstfo minusuje post.
   Folksdojczowskiej holocie podoba sie internetowa tworczosc tego RASisty Kurzawy?
   Gdybyscie mogli sie cofnac w czasie to wiekszosc z was bralaby udzial w...rozwiń całość

   I lajdackie szlesjerstfo minusuje post.
   Folksdojczowskiej holocie podoba sie internetowa tworczosc tego RASisty Kurzawy?
   Gdybyscie mogli sie cofnac w czasie to wiekszosc z was bralaby udzial w eksterminacji Schidkow i Gorolizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bernard Kurzawa- kandydat na radnego z listy RAS i znajomy Gorzelika

   Alojs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 19

   Kurzawa uzywa tez nic SchlesischeKrieger

   "Oto próbki jego talentu:
   "Moje tętnice spływają nienawiścią gorącą jak płynna stal ,żydzi to największa zakała ludzkości ,słuchaj żydzie nienawidzę was...rozwiń całość

   Kurzawa uzywa tez nic SchlesischeKrieger

   "Oto próbki jego talentu:
   "Moje tętnice spływają nienawiścią gorącą jak płynna stal ,żydzi to największa zakała ludzkości ,słuchaj żydzie nienawidzę was jak nic na tym świecie, jesteście jak zaraza jam muchy sracie wszędzie i wszędzie was pełno

   mój dziadek was nie nienawidził całym sercem, jestem dumny z każdej osoby w mojej rodzinie z każdego przodka który przyczynił się do śmierci żyda. Nie jestem osobą anonimową Bernard Kurzawa Cmok Laby."

   http://w463.wrzuta.pl/obraz/8WanbGSYPQv/kurzawa
   ""Okręg nr 1 ? Kostuchna , Ligota, Murcki, Ochojec, Panewniki, Piotrowice, Podlesie, Zarzecze
   10 Kurzawa Bernard Robert 32 Katowice""

   http://poradzymy.pl/m/Katowice.poradzymy

   "Wyrażam swoje poglądy nie anonimowo nie ukrywam ich pod wymyślonymi pseudonimami.Każdy człowiek ma swoje miejsce do życia Ślązak pochodzenia Niemieckiego czy Polskiego na Śląsku czy jak woli w Polsce czy w Niemczech,tylko żydzi jak zaraza nie mogą na d**** usiedzieć wżerają się w inne narody i mieszają z nimi jak bezpańskie psy"
   BernardKurzawa 1 rok temu
   #
   Moje tętnice spływają nienawiścią gorącą jak płynna stal ,żydzi to największa zakała ludzkości ,słuchaj żydzie nienawidzę was jak nic na tym świecie, jesteście jak zaraza jam muchy sracie wszędzie i wszędzie was pełno

   mój dziadek was nie nienawidził całym sercem, jestem dumny z każdej osoby w mojej rodzinie z każdego przodka który przyczynił się do śmierci żyda. Nie jestem osobą anonimową Bernard Kurzawa Cmok Laby.
   BernardKurzawa 1 rok temu

   Schlesien bleibt deutsch!
   BernardKurzawa 1 rok temu
   UserWajda, Polański haha ale duma pie...ne żydowskie ku... :)
   SchlesischeKrieger 4 weeks ago "

   Mój opa budowou bomby kere na sowietów i polaków spadały,

   żadnej bomby nie sabotował,zawsze twierdził że jak człowiek bierze się porządnie za jakąś prace (tego polacy nie znają) to musi się jej poświecić bez reszty wiec bomby mojego starzika wypie...ły w polskich i ruskich miastach jak należy :).Co do mojej omy ciesz sie że jej nie poznałeś :) vater mi godoł że jak żydów i polaków do Auschwitz ze Śląska wywozili to moja oma na dworcu stała i uśmiech nie schodził jej z twarzy
   SchlesischeKrieger 5 months ago

   W przeciwieństwie do krytykujących mnie na tym forum polsko-żydowskich kundli,

   to ja znam swoje korzenie,a was gó... to powinno obchodzi kundle

   ale wiedzcie że szczycę się moimi Śląsko-pruskimi korzeniami.

   Wy śmierdzące żydowsko-polsko-sowieckie-kund­le
   SchlesischeKrieger 5 months ago

   Bernard Kurzawa z Jerzym Gorzelikiem:
   http://imageshack.us/photo/my-images/839/kurzawaigorzelik.jpg/
   Rodzina Bernarda Kurzawy z Jerzym Gorzelikiem:
   http://imageshack.us/photo/my-images/31/kurzawa1.jpg/

   Plakat wyborczy Bernarda Kurzawy:
   http://imageshack.us/photo/my-images/846/kurzawa2.jpg/

   Wiecej tutaj:
   http://forum.gazeta.pl/forum/w,102,128733762,,Prawdziwa_twarz_Ruchu_Autonomii_Slaska_.html?v=2

   Kreskowa autorstwa Bernarda Kurzawy:
   Ślónsko Familijo" to kilkunastominutowa kreskówka (reklamowana jako "pierwsza śląska kreskówka"), przeplatana piosenkami, dostępna na You Tube. Sądząc po jakości - musiała sporo kosztować. Jej autorem jest separatysta śląski Bernard Kurzawa, w przeszłości m. in. kandydat Ruchu Autonomii Śląska do Rady Miasta Katowice.

   http://wpolityce.pl/wydarzenia/27425-do-czego-prowadzi-promowana-na-slasku-nienawisc-do-polski-separatysci-z-duma-wspominaja-bombardowanie-warszawy

   " Czterech zdechlatych goroli z Altrajchu szlajzowało się na bezuch na Ślonsk. Nie było by tukej nic oszkliwego, kieby nie to, że we geszefcie, kiery sie mianuje Tesco, ochabili roma z richtig niemieckimi szokoladami - tak rozpoczyna się pierwsza część kreskówki autorstwa Bernarda Kurzawy pt. Ślonsko Familijo."

   www.dziennikzachodni.pl/artykul/539473,slaska-kreskowka-udana-czy-zenujaca-zobacz-wideo,id,t.html?cookie=1

   Kreskowka:

   http://www.youtube.com/watch?v=oPBXyarJpNE

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lukaszczyk, lukaszczyk .....

   turbogorolodupca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 16

   "Wszyscy powinniśmy oczywiście zacząć od siebie." BRAWO LUKASZCZYK, BRAVISSIMO !!!!! D

   I z jeszcze jednego powodu gratuluje: w koncu w ogóle pan cos robi (oprócz brzydkiwj propagandy i...rozwiń całość

   "Wszyscy powinniśmy oczywiście zacząć od siebie." BRAWO LUKASZCZYK, BRAVISSIMO !!!!! D

   I z jeszcze jednego powodu gratuluje: w koncu w ogóle pan cos robi (oprócz brzydkiwj propagandy i intrygowania). Albo jest to tylko taki alibiakcjonizm i znak-referencja w kierunku warszawy - i ta krótko przed odejsciem na juz zaklepana lepsza fuche ?zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   Nie ma czegoś takiego jak "naród śląski", więc nikt nie może ukarać nikogo za jego obrażanie.

   Sandman

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 34

   Jeśli nie ma "narodu śląskiego", to nie może być kary za jego obrażanie. To normalne. Jest Naród Polski więc jest kara za jego obrażanie. Fersztejen Schlonzaken? Jak mi tu który jeszcze raz będzie...rozwiń całość

   Jeśli nie ma "narodu śląskiego", to nie może być kary za jego obrażanie. To normalne. Jest Naród Polski więc jest kara za jego obrażanie. Fersztejen Schlonzaken? Jak mi tu który jeszcze raz będzie pluł na Polskę i Polaków, to się spotkamy w sądzie. Wtedy dowiecie się jak się nazywam i że jestem adwokatem. Wyciągne z was ostanie pieniądze jako karę.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do Sandman

   ywald (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 13

   Pomijając fakt ,że Tobie do adwokata ,jest jak kozie do wielbłąda, muszę stwierdzić, po przejrzeniu Twoich komentarzy dość sporo do tyłu, że niewątpliwie jesteś jednym z pierwszych kandydatów do...rozwiń całość

   Pomijając fakt ,że Tobie do adwokata ,jest jak kozie do wielbłąda, muszę stwierdzić, po przejrzeniu Twoich komentarzy dość sporo do tyłu, że niewątpliwie jesteś jednym z pierwszych kandydatów do kary podwójnego dożywocia .A z kulturą dyskusji to pewnie , bardzo szerokim łukiem, w swoim życiu się mijałeś.No ale skoro uważasz siebie za tego jedynego, który może być sędzią sprawiedliwym pamiętaj, że Temida ma opaskę na oczach i trzyma w jednej ręce wagę , która ma dwie szalki ,a w drugiej miecz obosieczny.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @sandman

   jo/ich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 14

   hey ciulniynty debilowaty polaczku smierdzoncy niynawisciom do Slonska,Slonzokow i Niymcow !!!!!!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Imunitet "pisarza" z publicznych klopików

   firiduri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 17

   Nie jesteś ścigany za ten paskudny wpis, ponieważ jest on dość wątpliwym dowodem twojego istnienia.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @firiduri

   jo/ich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 9

   wy narodowcy s PL som zescie bardzi gupi nisz wszystke debile s tego swiata !!!!Jo sie jusz naprowdy tego poscigu tak bol,zech sie asz normalnie wystraszol !!! ;-))))))))))))))))))))))))

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy to plucie na Polskę

   życzliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 44 / 11

   Tyś jest adwokat? Chyba na jajcach i spirytusie. W tym kraju nie karze się nikogo za obrazę konstytucyjnych organów Prezydenta, Premiera (Komoruski, Ryży H.. ), nie każe się za nazywanie Polski...rozwiń całość

   Tyś jest adwokat? Chyba na jajcach i spirytusie. W tym kraju nie karze się nikogo za obrazę konstytucyjnych organów Prezydenta, Premiera (Komoruski, Ryży H.. ), nie każe się za nazywanie Polski kondominium, dzikim krajem itd, a myślisz że kogoś by ścigali gdyby napisał że "polski sandmman to ciula"? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wątpliwości plującego życzliwego

   firiduri (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 15

   Oczywiście nie jest to plucie na Polskę. Tutaj sam siebie oplułeś, a to nie jest karalne, tylko widok nieapetyczny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mowa nienawisci

   franek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 30

   Nigz w przeszlosci Polacy nie znali tego okeslenia,to stalo sie po dojsciu Tuska i jego przestepcow do wladzy.Od samego poczatku,Tusk jawil mi sie,jako ktos chory na glowe,al;bo czlowiek obcy nam...rozwiń całość

   Nigz w przeszlosci Polacy nie znali tego okeslenia,to stalo sie po dojsciu Tuska i jego przestepcow do wladzy.Od samego poczatku,Tusk jawil mi sie,jako ktos chory na glowe,al;bo czlowiek obcy nam Polakom.Teraz na kazdym kroku sie przekonywujemy,ze mielismy racje.To on i jego kryminalisci wywolali wojne i nienawisc miedzy Polakami....Mnie tez zastanawia jedno:ile ludzi musi jeszcze zginac,by Polacy zrozumieli,ze to jest chore...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Polak

   zęby bolą... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 51 / 15

   Polaku, a może w ramach dbania o polskość zaczniesz pisać po polsku. Ja rozumiem, jakaś literówka, pojedynczy błąd. Ale to...
   Jakim debilem trzeba być żeby 13 razy wysłać ten sam komentarz?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @zęby bolą

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 25

   Powiedz to administratorowi debilu!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ANTYSEMITYŚCI O SEMITYŹMIE żenada!!!

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 35

   Zacząć trzeba od zastanowienia się za czyich rządów zaczeła się mowa nienawiści i czym jest spowodowana,
   trudno o stabilizację jeśli w regionie Śląska większą racje chce mieć mniejszość co...rozwiń całość

   Zacząć trzeba od zastanowienia się za czyich rządów zaczeła się mowa nienawiści i czym jest spowodowana,
   trudno o stabilizację jeśli w regionie Śląska większą racje chce mieć mniejszość co wyklucza się logicznie,trudno też o ład i porządek jeśli Polityka na siłę realizuje swoje założenia nie zważając na społeczeństwo a nawet robiąc wszystko w dezinformacji zza pleców cóż wizja tuska Europy stu Flag realizuje się z dnia na dzień i tak naprawdę wystarczy się rozejrzeć wokół siebie akcęty są wszędzie dziś ruszyły koleje Śląskie czy zostały oddane w dobre ręce odpowiedźcie sobie sami.

   Osobiście nie mam nic przeciwko regionalizacji naszego Państwa gdyż taka struktura jest bardziej przejżysta i czytelna dla zwykłego społeczeństwa a Polityk uwikłany w Regionie np: w korupcję zostaje bezwzględnie skreślony ze świata Polityki a nie jak to ma miejsce dzisiaj kiedy w mediach publicznych prezentują się szumowiny kreując kolejne Partie Polityczne tak naprawdę śmiejąc nam się w twarz,tworzy to jednak też szereg niebezpieczeństw jęśli pozwolimy fanatykom własnych idei z pominięciem celów innej grupy etnicznej Rządzić to nic dobrego z tego nie wyniknie a skutek może być odwrotny do zamierzonego wlaśnie takie zjawisko obserwuje w Śląskim gdzie Pan Gorzelik zaczyna pluć na Polskę oczekując szacunku to absurd sam w sobie.Kiedy oplujemy kogoś to z logiki musimy się liczyć z ripostą i tak właśnie dzieje się na Śląsku i nie ma mowy o dyskryminacji ze strony Polskiej gdyż Pan Gorzelik Piastuje stanowisko którego mógł nie otrzymać jeśli Polska wyrażałaby brak tolerancji,osobiście jako człowiek nie chciałbym mieć cokolwiek wspólnego z takim osobnikiem który jedyne co robi to nakręca jednych przeciwko drugim!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ANTYSEMITYŚCI O SEMITYŹMIE żenada!!!

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 11

   Zacząć trzeba od zastanowienia się za czyich rządów zaczeła się mowa nienawiści i czym jest spowodowana,
   trudno o stabilizację jeśli w regionie Śląska większą racje chce mieć mniejszość co...rozwiń całość

   Zacząć trzeba od zastanowienia się za czyich rządów zaczeła się mowa nienawiści i czym jest spowodowana,
   trudno o stabilizację jeśli w regionie Śląska większą racje chce mieć mniejszość co wyklucza się logicznie,trudno też o ład i porządek jeśli Polityka na siłę realizuje swoje założenia nie zważając na społeczeństwo a nawet robiąc wszystko w dezinformacji zza pleców cóż wizja tuska Europy stu Flag realizuje się z dnia na dzień i tak naprawdę wystarczy się rozejrzeć wokół siebie akcęty są wszędzie dziś ruszyły koleje Śląskie czy zostały oddane w dobre ręce odpowiedźcie sobie sami.

   Osobiście nie mam nic przeciwko regionalizacji naszego Państwa gdyż taka struktura jest bardziej przejżysta i czytelna dla zwykłego społeczeństwa a Polityk uwikłany w Regionie np: w korupcję zostaje bezwzględnie skreślony ze świata Polityki a nie jak to ma miejsce dzisiaj kiedy w mediach publicznych prezentują się szumowiny kreując kolejne Partie Polityczne tak naprawdę śmiejąc nam się w twarz,tworzy to jednak też szereg niebezpieczeństw jęśli pozwolimy fanatykom własnych idei z pominięciem celów innej grupy etnicznej Rządzić to nic dobrego z tego nie wyniknie a skutek może być odwrotny do zamierzonego wlaśnie takie zjawisko obserwuje w Śląskim gdzie Pan Gorzelik zaczyna pluć na Polskę oczekując szacunku to absurd sam w sobie.Kiedy oplujemy kogoś to z logiki musimy się liczyć z ripostą i tak właśnie dzieje się na Śląsku i nie ma mowy o dyskryminacji ze strony Polskiej gdyż Pan Gorzelik Piastuje stanowisko którego mógł nie otrzymać jeśli Polska wyrażałaby brak tolerancji,osobiście jako człowiek nie chciałbym mieć cokolwiek wspólnego z takim osobnikiem który jedyne co robi to nakręca jednych przeciwko drugim!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama